MozillaPL.org - polskie centrum Mozilli

Główne menu:

komponent widmo

Projektowanie aplikacji i rozszerzeń opartych na technologiach Mozilla Foundation: XUL, JavaScript, XPCOM, XBL i innych

Moderator: Pomocy?!

komponent widmo

Postautor: elczupi » 27 lutego 2004, 13:32

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (X11; U; Linux i686; en-US; rv:1.6) Gecko/20040207 Firefox/0.8

w kodzie mam coś takiego:

fileTransService = Components.classes["@mozilla.org/network/file-transport-service;1"].getService (Components.interfaces.nsIFileTransportService);

...czyli innymi słowy szykuję się do operacji na plikach. Uruchomienie tego kodu generuje następujący wyjątek:

Components.classes["@mozilla.org/network/file-transport-service;1"] has no properties

Na początku stwierdziłem, że chyba trzeba przesiąść się na 1.6 (pracowałem do tej pory na 1.4). Niestety okazało się, że taki efekt jest na wszystkich mozillach z jakich korzystam (1.4, 1.6beta i 1.6). Korzystajac z bety i jej xpcshell'a przewędrowałem się po całym obiekcie i poprostu "@mozilla.org/network/file-transport-service;1" jest undefined i tyle. Czy ktoś się juz z podobnym problemem spotkał? A może zapisywanie do pliku robi się teraz innaczej -- ja chciałem TransportService pożenić z nsIFile (otrzymany z FilePickera) i dostać w wyniku OutputStream.

--
elczupi
elczupi

komponent widmo no more ;)

Postautor: elczupi » 29 lutego 2004, 23:37

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (X11; U; Linux i686; en-US; rv:1.4) Gecko/20030824

Jeżeli ktoś natrafił na podobny problem co ja, to już spieszę z odpowiedzią co się dzieje. Otóż Darin Fisher usunuął file-transport-service poczas prac nad asynchronicznymi strumieniami. Z tego też powodu nie działały przez jakiś czas operacje na plikach i gniazdach w JSLIB. Jak zatem teraz należy rozmawiać z plikami? Trzeba zapoznać się z komponentem:

@mozilla.org/network/file-output-stream;1 (nsIFileStreams.idl)

Jak widać wystarczy mieć nsIFile i można startować z koksem ;)

Podaję ścieżkę po jakiej rozpracowałem problem:

http://mozdev.org/bugs/show_bug.cgi?id=2954 // bug w JSLIB
http://bugzilla.mozilla.org/show_bug.cgi?id=176919 // async IO w mozilli
elczupi

Wróć do Programowanie z użyciem technologii Mozilli