MozillaPL.org - polskie centrum Mozilli

Główne menu:

mozilla - zmiana skrótów klawiszowych

Projektowanie aplikacji i rozszerzeń opartych na technologiach Mozilla Foundation: XUL, JavaScript, XPCOM, XBL i innych

Moderator: Pomocy?!

mozilla - zmiana skrótów klawiszowych

Postautor: mariuszs » 28 marca 2004, 00:42

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (X11; U; Linux i686; en-US; rv:1.6) Gecko/20040113 MultiZilla/1.6.1.0b

Witam!

Chciałbym zmienić skrót klawiszowy w mozilli (dokładnie chodzi mi o przejście do pasku adresu i zaznaczenie jego zawartości za pomocą ctrl-tab a nie standardowym f6 - pewna osoba którą próbuję "nawrócić" na mozillę nie może przyzwyczaić się do braku tego skrótu, który był obecny w msie....). Możliwości dokonania takiej zmiany nie znalazłem ani w opcjach, ani w about:config, więc zacząłem szukać w plikach XUL w *.jar mozilli.... Szukałem tam odpowiedniego <key> ale bez powodzenie - NIGDZIE nie mogę znaleźć wartości key="VK_F6". :-( Wydaje mi się, że ten klawisz występuje pod jakąś inną nazwa, gdyż wartości key są w tych plikach jakieś dziwne, np. "&printCmd.commandkey;"...

Czy ktokolwiek z Was wie jak można zmienić ten klawisz i gdzie znaleźć, pod jaką nazwą kryje się ten klawisz F6??? Dodam że w XUL jestem (BARDZO) początkujący - szukałem długo odpowiedzi na moje pytanie w google ale bez powodzenia :-(((((

Pozdrawiam

Mariusz
mariuszs

Postautor: wariat » 28 marca 2004, 02:46

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; en-US; rv:1.6) Gecko/20040113

Nawet nei wiedzlaem ze F6 istnieje ... ja uzywam ^L ... zienianie tego na ^TAB jest bez sensu, bo ^TAB przelacza panele do przodu ... wiec moze ^L wystarczy...
Lepszy kiepski MOTYW dla Ognistego Lisa, niż najpiękniejsza skórka Pandy Małej - www.firefox.pl
<b>wARIAT (Mozilla 0.6-MozillaPL 1.6, FireFox pl-PL 0.8-1.0, Thunderbird pl-PL 0.7)</b>
Magazyn LOOP
wariat

Z nami od: 09 maja 2002, 20:01

zmiana

Postautor: mariuszs » 28 marca 2004, 11:50

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (X11; U; Linux i686; en-US; rv:1.6) Gecko/20040113 MultiZilla/1.6.1.0b

Witam!

W takim razie będe musiał ten TAB zmienić również na coś innego; tyle że naprawdę nie wiem jak zmieniać skróty klawiszowe w mozilli :-((((

Pozdrawiam

Mariusz
mariuszs

Wróć do Programowanie z użyciem technologii Mozilli