MozillaPL.org - polskie centrum Mozilli

Główne menu:

w Bibliotece zakladek: szukanie katalogow/folderow

Tematy specyficzne dla przeglądarki Mozilla Firefox

Moderator: Pomocy?!

w Bibliotece zakladek: szukanie katalogow/folderow

Postautor: covo » 02 listopada 2019, 21:10

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows NT 5.1; rv:52.0) Gecko/20100101 Firefox/52.9.0

w Bibliotece zakladek mozna znalezc zakladke --> "szukaj w zakladkach..." - dziala.
Ale niekiedy chce sie znalezc wszystko: i zakladki, i katalogi. Np. wpisujemy w okienko szukania abc i chcemy znalezc takze katalogi o nazwie *abc*.
Wie ktos moze o jakims dodatku w tej sprawie...?
covo

Z nami od: 21 maja 2003, 01:02

Odp: w Bibliotece zakladek: szukanie katalogow/folderow

Postautor: Judykator » 04 listopada 2019, 07:16

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows NT 6.1; Win64; x64; rv:70.0) Gecko/20100101 Firefox/70.0

Ja używam niekiedy
https://addons.mozilla.org/pl/firefox/a ... to_folder/
ale to działa tylko w momencie dodawania zakładki
Judykator

Z nami od: 09 lipca 2007, 11:48

Postautor: covo » 04 listopada 2019, 10:30

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows NT 5.1; rv:52.0) Gecko/20100101 Firefox/52.9.0

o czym Ty piszesz?? ja nie pytalem o alternatywe dla np. "Add Bookmark Here ²" (bo ja tego uzywam w sprawie o ktorej piszesz), temat jest w zupelnie innej sprawie.
wchodzisz do Biblioteki, wklepujesz w pole szukania slowo "krow", znajduje zakladki z adresem "www.krowy.pl", "www.krowska.com", albo zakladke z "krowy" umieszczona w nazwie zakladki, ale w wynikach wyszukiwania nie ma katalogu "krowy",a taki na przyklad jest . Owszem, moge - na skutek dzialania pewnego dodatku typu "go parent folder"- dotrzec przez ppm do foldera macierzystego dla znalezionych zakladek.
Ja chce w operacji szukania w Bibliotece otrzymac i zakladki, i katalogi (co nie jest ekstrawagancja --> dawna opera).
covo

Postautor: Judykator » 04 listopada 2019, 10:38

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows NT 6.1; Win64; x64; rv:70.0) Gecko/20100101 Firefox/70.0

Ekstrawagancją to są w ogóle foldery :)
Używaj tylko etykiet i nie będziesz miała problemu z szukaniem folderów. Ja widzę tylko jeden plus folderów czyli otwórz wszystkie.

A pytanie pierwotne zrozumiałem, chciałem tylko pomóc. Nie ma się co nerwować.
Judykator

Postautor: covo » 04 listopada 2019, 10:56

w mozilli za ekstrawagancje uwazali umieszczenie w Bibliotece kolumny "Parent folder" (zycie wyrownalo loty, tzw nastepnego dnia ktos zdlubal wlasciwy i sensowny dodatek), wiec w sumie nie dziwie sie,ze same foldery uwazasz za ekstrawagancje. Co do etykiet: etykietami znajdujesz foldery?? co maja do tego etykiety? Tworzysz foldery, potem wklepujesz do nich zakladki, chcesz w Biblio szukac - i ma znalezc WSZYSTKO. Nie musze szukac zakladek. Moze chce znalezc foldery wszelkie, ktore maja w nazwie *media*. Jak mam to znalezc?
covo

Postautor: Judykator » 04 listopada 2019, 19:20

covo pisze:Co do etykiet: etykietami znajdujesz foldery?? co maja do tego etykiety?

Jak mogę znaleźć foldery, których nie mam ?

Używaj etykiety zamiast folderów. Przecież zamiast utworzyć folder "głupie" możesz użyć etykiety "głupie". Plusem jest to ze zakładka może być jednocześnie w kilku etykietach a w folderze musi być jednym.

Potem otwierając w pasek wyszukiwania dajesz + [nazwa etykiety] i nie musisz nawet widzieć gdzie na drzewie folderów byłby ten hipotetyczny folder gdybyś go miał

Gorzej tylko z przeniesienie tego do innej przeglądarki i to chyba drugi minus.
Judykator

Postautor: covo » 04 listopada 2019, 20:41

czyli zero folderow... b. ciekawe. czyli nie ma szans, zeby zakladki zwiazane tematycznie (np. interlacing,przeplot) byly w jednym folderze inetrlacing. czyli zero ogladu, co tak naprawde mam w sprawie interlacing. Wiesz co to jest ergonomia? :) Napisalem wyzej: w operze wiedzieli.
covo

Postautor: Judykator » 04 listopada 2019, 20:52

covo pisze:czyli zero folderow... b. ciekawe. czyli nie ma szans, zeby zakladki zwiazane tematycznie (np. interlacing,przeplot) byly w jednym folderze inetrlacing.

Wiadomo skoro nie ma folderów, to nie mogą być w jednym folderze ... ale przecież mogą być pod jedną etykietą " inetrlacing".

covo pisze:czyli zero ogladu, co tak naprawde mam w sprawie interlacing.

Ale nie rozumem dlaczego nie masz wglądu co jest pod jedną etykietą? Masz. Nawet etykiety mogą być dodane do menu zakładek (czy paska zakładek).

Ja na przykład mam w menu najważniejsze etykiety których często używam - jak widzę teraz to nawet jest możliwość otworzenia np od razu wszystkich zakładek z daną etykieta, dokładnie tak samo jak z folderem.

Po prostu po otwarciu biblioteki zakładek przeciągasz czy kopiujesz określone etykiety w określone miejsce - np. mogą być foldery a w nich kilka etykiet, czyli nawet możesz zbudować quasi drzewo "folderów" - główne foldery to foldery a w nich zamiast podfolderów określone etykiety.

Tu masz przykład
https://www.dropbox.com/s/rcnut0tb22nw6 ... y.jpg?dl=0

Agroturystyka to jedna z moich etykiet [nie jest folderem] - tą etykieta na razie mam opatrzoną jedną zakładkę, ale jakby było więcej to pojawiły by się tam wszystkie.
Czyli jakbym chciał dodać nową zakładkę w tematyce agroturystka to dodaje ją byle gdzie do zbiorczego worka i opatrzam etykieta agroturystyka i ona się automagicznie pojawi w tym menu z agroturystyką. To chyba lepsza ergonomia, nie? ;)

Problem jest jednak w razie konieczności synchronizacji z chromem, operą ... bo tam eytkiet "nima"
Judykator

Postautor: covo » 04 listopada 2019, 21:23

Judykator pisze:Czyli jakbym chciał dodać nową zakładkę w tematyce agroturystka to dodaje ją byle gdzie do zbiorczego worka i opatrzam etykieta agroturystyka i ona się autogamicznie pojawi w tym menu z agroturystyką. To chyba lepsza ergonomia, nie? ;)

zalozmy,ze masz 22 zakladki z pierwsza etykieta, 33 zakladki z druga etykieta.
dochodzisz do wniosku, ze pewna czesc (np 15) zakladek z pierwsza etykieta lepiej zeby znalazla sie wsrod zakladek z druga etykieta, bo tak bedzie sensowniej.
A 20 zakladek z druga etykieta - poszla w zbior zakladek z pierwsza etykieta, bo tak jest sensowniej.
Jakos tak mnemotechnicznie, bez klepania w klawiature da sie...?
covo

Postautor: Judykator » 04 listopada 2019, 21:29

covo pisze:zalozmy,ze masz 22 zakladki z pierwsza etykieta, 33 zakladki z druga etykieta.
dochodzisz do wniosku, ze pewna czesc (np 15) zakladek z pierwsza etykieta lepiej zeby znalazla sie wsrod zakladek z druga etykieta, bo tak bedzie sensowniej.
A 20 zakladek z druga etykieta - poszla w zbior zakladek z pierwsza etykieta, bo tak jest sensowniej.
Jakos tak mnemotechnicznie, bez klepania w klawiature da sie...?

Tak samo jak z folderami. Zaznaczasz te 15 zakładek do przeniesienia z etykietą robisz kopiuj i wklejasz do etykiety drugiej. Te 15 zakładek jest teraz oznaczone dwoma etykietami i pierwszą i drugą. Fakt, usunąć je z etykiety pierwszej trzeb by ręcznie, ale jak pisałem zakładka może być w niejednej etykietce.

Nie chce mi się testować bo nie chcę sobie popsuć swoich zakładek, ale nie wykluczam że zamiast kopiuj można zrobić wytnij [z etykiety 1] i wklej [do etykiety drugiej]. Wtedy nawet minusu z usuwaniem zakładek z etykiety pierwszej nie ma.
Judykator

Postautor: dexter » 04 listopada 2019, 21:38

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows NT 10.0; Win64; x64; rv:71.0) Gecko/20100101 Firefox/71.0

covo pisze:dochodzisz do wniosku, ze pewna czesc (np 15) zakladek z pierwsza etykieta lepiej zeby znalazla sie wsrod zakladek z druga etykieta, bo tak bedzie sensowniej.

Zakładka może mieć wiele etykiet, nawet takich przeciętnie sensownych. Natomiast nie może być w wielu folderach.

No i listę etykiet możesz dodać do paska jak zakładkę za pomocą Places query.
dexter
Moderator

Z nami od: 02 października 2004, 21:30

Postautor: Judykator » 04 listopada 2019, 21:44

dexter pisze:Natomiast nie może być w wielu folderach.

W sumie to może. Przed chwilą sobie urządziłem test kopiowania zakładki i jak najbardziej może być w kilku folderach, choć być może po kopiowaniu zdaniem Firefoxa są to dwie zakładki choć prowadza do tego samego miejsca.

Zresztą to jedna z rzeczy która mnie wkurza. Niekiedy mam dwie zakładki w różnych folderach [bo jednak złych starych nawyków z folderami nie łatwo się pozbyć] i można usunąć w ramach "Edytuj tę zakładkę" tylko obie na raz a nie tylko 1 z 2.
Judykator

Postautor: covo » 04 listopada 2019, 23:13

nie podoba mi sie to,srednio czytelne. Poza tym: przerobienie calego drzewa juz istniejacych zakladek, tak, zeby zachowac logike zaleznosci grupowych - zdaje sie, ze to bylby horror.
covo

Wróć do Przeglądarka Firefox