MozillaPL.org - polskie centrum Mozilli

Główne menu:

Mozilla All Hands - Ask me Anything

Tematy specyficzne dla przeglądarki Mozilla Firefox

Moderator: Pomocy?!

Mozilla All Hands - Ask me Anything

Postautor: dexter » 02 lutego 2020, 18:48

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows NT 10.0; Win64; x64; rv:74.0) Gecko/20100101 Firefox/74.0

Właśnie wróciłem z imprezy Mozilla All Hands w Berlinie. 5 dni różnych aktywności przemnożone przez 1121 mozillian, także było niesamowicie.

Jeżeli macie jakieś pytania to zapraszam, być może będę mógł odpowiedzieć.
dexter
Moderator

Z nami od: 02 października 2004, 21:30

Odp: Mozilla All Hands - Ask me Anything

Postautor: covo » 06 lutego 2020, 14:23

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows NT 5.1; rv:52.0) Gecko/20100101 Firefox/52.9.0

co sie na takim zjezdzie robi? wyklady? odczyty? o czym, jakie tematy? imprezy piwno-alk? clubbing? podzialy na grupy zainteresowan mozillowych? kto byl? gdzie mieszka sie - kto to zalatwia - organizuje czlowiekowi?
(btw: niesamowicie - poniewaz...)
covo

Z nami od: 21 maja 2003, 01:02

Postautor: dexter » 06 lutego 2020, 15:43

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows NT 10.0; Win64; x64; rv:74.0) Gecko/20100101 Firefox/74.0

No dzięki, bo myślałem że nikogo to nie interesuje.

Rano zaczyna się od sesji plenarnej (ogólnej), gdzie np. zarząd przedstawia swe plany na przyszłość, albo jest zaproszony jakiś pisarz czy profesor z wykładem. Był np. wykład o różnicach kulturowych w globalnych organizacjach, albo jakiś wykład o zarządzaniu projektem w tej fazie najnudniejszej, czyli środkowej, pomiędzy wstępną ekscytacją, a końcowym wdrożeniem. Z zarządu była np. Mitchell Baker i Mark Surman. Marka zresztą poznałem przypadkiem :). Byli jeszcze większość pracowników i kilkudziesięciu wolontariuszy z całego świata.

Potem spotkania w grupach, których pełną listę znajdziesz tutaj: https://berlinallhandsjanuary2020.sched.com/. Czyli spotkania robocze, produktowe, brainstormingowe, prezentacyjne i inne takie, z czego większość to po prostu zamknięte spotkania zespołów. Najczęściej prowadzący przysyłali mi wpis do kalendarza o sesji, na której powinienem być, a na kilka się jeszcze wkręciłem, np o WebGPU.

Jednego dnia też była sesja demo, czyli ludzie przedstawiali swoje projekty, nad czym tam akurat pracują: https://wiki.mozilla.org/All_Hands/Berlin2020/Demos . No i jeszcze jednego wieczoru byliśmy zwiedzić biuro mozilli w Berlinie.

Były dwie imprezy - powitalna w hotelu i pożegnalna w klubie - w sumie na obu się jadło, piło i gadało z każdym kto się nawinął, tyle że w klubie (stara fabryka MotorWerk) była jeszcze przestrzeń do tańczenia z DJ-ką. I hotele i fabryka były całe w logach mozilli, kelnerki w koszulkach mozilli i ogólnie czuło się, że organizator nie zapomniał o najdrobniejszym szczególe.

Kto to załatwia: taka Lucy. A gdzie się mieszka: ja miałem pokój w Berlin Hotel, sesje plenarne były w InterContinentalu, jeszcze trochę osób mieszkało w Pullmanie.
Ostatnio zmieniony 07 lutego 2020, 11:17 przez dexter, łącznie zmieniany 1 raz
Powód: PS. Nie traktujcie tego "Ask me anything" jako zachęty do zadawania najgłupszych pytań, jakie wam przyjdą do pustego łba :/.
dexter
Moderator

Postautor: covo » 13 lutego 2020, 16:43

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows NT 5.1; rv:52.0) Gecko/20100101 Firefox/52.9.0

cos tu bylo pod spodem w dyskursie czego nie zaskakiwalem kompletnie...:)
jak tam sie dostales? tzn - jako KTO?
covo

Z nami od: 21 maja 2003, 01:02

Postautor: dexter » 13 lutego 2020, 16:53

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows NT 10.0; Win64; x64; rv:75.0) Gecko/20100101 Firefox/75.0

Zaprosiło mnie Support Mozilla, jako że bardzo doceniają moją osobę :P.

Każdy aktywny wolontariusz ma szansę dostać jakieś gadżety, koszulki, albo nawet gdzieś pojechać.
dexter
Moderator

Postautor: Garu » 13 lutego 2020, 21:29

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows NT 6.1; Win64; x64; rv:74.0) Gecko/20100101 Firefox/74.0

Jestem stary i muszę dawać sobie radę, mozilla mi nie pomoże.
Cóż - od dwóch lat mam przeglądarkę mypal portable na palemoonie. Zaktualizowałem ostatnio.
Czegóż wspominam - a to przez ten nowy* wynalazek Phyrox 73.0 portable.
Mam mypal na pendrive, w nim jest folder profilu i cache. Pojechałem 400 km do wrocławia i tam z pendrive uruchomiłem swoją przeglądarkę, na której loguję się do banku - a system nie gromadzi nic, od ciasteczek, loginów i ustawienia stron. Nawet tak zrobiłem, że wykombinowałem, żeby tem mypal z pendrive pobierał do folderu na tym pendrive.

Wiesz Dexter co mi brakuje w firefoxie? Tego, co wymyśliło comodo ice dragon - błyskawiczne uruchamianie i szybkość ładowania stron. Oni przepadli, bo na starych wersjach netflixa otworzysz, ale filmu nie uruchomisz. Firefox rządzi!
Ale śledzi... Teraz pytanie o bezpieczeństwo w firefoxie na pendrive - musi on nie wysyłać informacji o użytkowaniu do mozilli, bo bank, bo śmo.
Przepraszam, że się rozgadałem.
Czy Phyrox może być niebezpieczny?
Moje słowa starzeją się ze mną i prowadzą do ściany.
Garu

Z nami od: 31 stycznia 2014, 18:55

Postautor: dexter » 13 lutego 2020, 22:29

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows NT 10.0; Win64; x64; rv:75.0) Gecko/20100101 Firefox/75.0

Garu pisze:Wiesz Dexter co mi brakuje w firefoxie? Tego, co wymyśliło comodo ice dragon - błyskawiczne uruchamianie i szybkość ładowania stron.

Nowa dyrekcja Firefoksa wie o tym.
Powiedzieli: Performance is critical in 2020. Period. You gonna see major things in 20 and 21.
Czyli że wydajność jest dla nich krytycznym tematem i możemy się spodziewać wielkich rzeczy w 2020 i 21.

Garu pisze:Oni przepadli, bo na starych wersjach netflixa otworzysz, ale filmu nie uruchomisz.

Bo google trzyma łapę na kodach DRM i małym nowatorskim przeglądarkom nie udziela się licencji na to.
https://blog.samuelmaddock.com/posts/th ... -browsers/
https://boingboing.net/2019/05/29/hoard ... eedom.html

Garu pisze:Ale śledzi... Teraz pytanie o bezpieczeństwo w firefoxie na pendrive - musi on nie wysyłać informacji o użytkowaniu do mozilli, bo bank, bo śmo.

Czy musi, to nie wiem. Chyba nie spotkałem nikogo od telemetrii.
dexter
Moderator

Postautor: 7747 » 17 lutego 2020, 20:33

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows NT 10.0; Win64; x64; rv:73.0) Gecko/20100101 Firefox/73.0

dexter pisze:Zaprosiło mnie Support Mozilla, jako że bardzo doceniają moją osobę :P.

A można wiedzieć, czym się zajmujesz w Mozilli, oprócz oczywiście forum?
7747

Z nami od: 21 grudnia 2016, 18:56

Postautor: dexter » 17 lutego 2020, 22:08

Takie tam. Odpowiadam na pytania użytkowników na angielskim forum mozilli. Zgłaszam błędy, utrzymuję dokumentację. Nic specjalnego, ale okazuje się, że to trwa już z 10 lat ;).

Jeżeli ktoś chciałby zacząć coś robić w SUMO, to w tej chwili jest taki artykuł do poprawki: https://support.mozilla.org/pl/kb/firef ... -okna/edit . Trzeba po prostu wprowadzić te same zmiany, co weszły do angielskiej wersji.

Chciałbym też, żebyście weszli w odpowiadanie na polskie opinie w Google Play Store, potrzebuję minimum 3 osoby, które znają Firefoksa dla Androida. Tu się można zarejestrować: https://respond.mozilla.community/dashboard/
dexter
Moderator

Wróć do Przeglądarka Firefox