MozillaPL.org - polskie centrum Mozilli

Główne menu:

a zrodelka gdzie?

Tematy specyficzne dla przeglądarki Mozilla Firefox

Moderator: Pomocy?!

a zrodelka gdzie?

Postautor: gruha » 19 maja 2003, 12:39

Przeglądarka: -

Witajcie!
Chcialbym sobie samemu skompilowac firebirda PL ale niewiem gdzie sa jego zrodelka.
Druga sprawa to z jakimi opcjami wy uruchamiacie configure zeby bylo optymalnie.
Dzieki za pomoc
Pozdrawiam
gruha
 

Postautor: lenrock » 19 maja 2003, 13:30

Przeglądarka: -

http://ftp36.newaol.com/pub/firebird/re ... ce.tar.bz2
To są źródła orginału . A Team Mozilli PL chyba nie umieszcza swoich źródeł. :-?
lenrock
Moderator
 
Posty: 966
Z nami od: 09 grudnia 2002, 19:33
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Nerf » 19 maja 2003, 15:42

Przeglądarka: -

lenrock pisze:Team Mozilli PL chyba nie umieszcza swoich źródeł. :-?

Swoją drogą jeżeli MozillaPL jest Open Source, to chyba powinien?
I believe that all government is evil, and that trying to improve it is largely a waste of time.
H.L. Mencken
Nerf
 
Posty: 411
Z nami od: 14 stycznia 2003, 22:25
Lokalizacja: Piła-Warszawa

Postautor: Gandalf » 19 maja 2003, 15:49

Przeglądarka: -

Tylko,ze nie ma po co.
MozillaPL to czysta mozilla (ktorej zrodla masz) + dodatki (ktorych zrodla masz) + pliki jezykowe (ktorych zrodla masz) + flash/java (ktorych zrodla miec nie bedziesz).

Ze wzgledu na ostatni punkt - nie, mozillapl nie jest open source. :)

Wszystko co tworzymy w MozPL jest dostepne ze zrodlami.
Gandalf
 
Posty: 1802
Z nami od: 29 czerwca 2002, 04:37
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: lenrock » 19 maja 2003, 21:53

Przeglądarka: -

Gandalf pisze: pliki jezykowe (ktorych zrodla masz)

A istnieje jakiś wygodny sposób spolszczenia Firebirda , bo chyba ani w ustawieniach nie ma opcji zmiany języka ani nie ma gotowych plików spolszczonych nigdzie udostępnianych :-?
lenrock
Moderator
 
Posty: 966
Z nami od: 09 grudnia 2002, 19:33
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: GmbH » 19 maja 2003, 22:16

Przeglądarka: -

lenrock pisze:A istnieje jakiś wygodny sposób spolszczenia Firebirda , bo chyba ani w ustawieniach nie ma opcji zmiany języka ani nie ma gotowych plików spolszczonych nigdzie udostępnianych :-?

No chyba już sam sobie odpowiedziałeś dlaczego nie ma langpacków ;)
GmbH
 
Posty: 825
Z nami od: 30 stycznia 2002, 22:38

Postautor: lenrock » 19 maja 2003, 22:29

Przeglądarka: -

GmbH pisze:
lenrock pisze:A istnieje jakiś wygodny sposób spolszczenia Firebirda , bo chyba ani w ustawieniach nie ma opcji zmiany języka ani nie ma gotowych plików spolszczonych nigdzie udostępnianych :-?

No chyba już sam sobie odpowiedziałeś dlaczego nie ma langpacków ;)

To zaś uzasadnia prośbę "gruhy" o udostępnienie źródeł FirebirdaPL. lub też może przynajmniej wersję z obsługą XFT pod Linuxa (to już propozycja ode mnie)
lenrock
Moderator
 
Posty: 966
Z nami od: 09 grudnia 2002, 19:33
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: GmbH » 19 maja 2003, 22:35

Przeglądarka: -

lenrock pisze:To zaś uzasadnia prośbę "gruhy" o udostępnienie źródeł FirebirdaPL. lub też może przynajmniej wersję z obsługą XFT pod Linuxa (to już propozycja ode mnie)

Gandalf już wyjaśnił sprawę ze źródłami. Btw. Tak czy siak nie będziesz miał łatwo zainstalować langpacki więc radzę ściągnięcie pełnej wersji.
GmbH
 
Posty: 825
Z nami od: 30 stycznia 2002, 22:38

Postautor: kell » 20 maja 2003, 03:04

Przeglądarka: -

dziwna sprawa z tym firebirdem.. kompilowalem 2 razy i 2 razy porazka (debianowe gcc3.3). na pierwszy ogien poszly zrodla z ftp, po ~1h skompliowalo sie, fb rusza i koniec.. nie ma bookmarks (import nie dziala, po przekopiowaniu we wlasciwe miejsce tez nic, wykasowanie profilow tez nie pomoglo), po wpisaniu adresu strona sie nie laduje, ale gecko dziala (mozna kliknac na logo i laduje sie mozilla.org) brrr.. ale byl weekend, wiec poszly aktualne zrodla z cvs. znowu sie skompilowalo.. i teraz nic nie ruszylo. cos laduje sie z dysku i koniec bez jakiegokolwiek bledu (a tak samo mialem z moz1.4b!).. pech jakis, chyba fb mnie nie lubi..

i wrocilem do zrodel nightly mozilli (0518) i dziala idealnie.. nie chce narzekac, ale i tak zobaczylem firebirda (gotowa paczke) i jakos nie bylem az tak pozytywnie zaskoczony. nie chce narzekac, ale w obecnej wersji phoe..tfu firebirdowi brakuje sporo opcji konfiguracyjnych ktore sa w mozilli, jakos wcale nie jest szybciej, a domyslny theme wyglada na moim pulpicie (gnome2.2) po prostu obrzydliwie (inna kolorystyka, mozillowy classic dostosowuje kolorystyke do theme z gnome, czy tak trudno zmusic do tego fbirda?).. moze za dlugo uzywam mozille, moze za bardzo sie do niej przywiazalem..

no nic, starczy marudzenia, na razie wole mozille. pewnie sprobuje fb0.7, a teraz to czekam do moz1.4

btw, bo jestem troche zakrecony jezeli chodzi o ostatnie sprawy mozillowe. mozilla bedzie dalej rozwijana jako taka, czy w ktoryms momencie (1.5?) firebird przejmie paleczke? oj, chyba dla mnie bedzie to smutny moment.
kell
 

Postautor: gruha » 20 maja 2003, 10:17

Przeglądarka: -

to moze chociaz dacie dokladny przepis jak skompilowac firebirda?
Sciagnalem jakies zrodla niby firebirda ze strony mozilli skompilowalem i niewiem czemu wyszla mi dosc duza mozilla 1.4b.

Dzieki
Pozdrawiam
gruha
 

Postautor: GmbH » 20 maja 2003, 17:26

Przeglądarka: -

gruha pisze:to moze chociaz dacie dokladny przepis jak skompilowac firebirda?
Sciagnalem jakies zrodla niby firebirda ze strony mozilli skompilowalem i niewiem czemu wyszla mi dosc duza mozilla 1.4b.

Dokładny opis powinien być gdzieś na stronie mozilla.org ja nie podam żadnego przepisu bo my po prostu nie kompilujemy ani Mozilli ani Mozilli Firebird. Już to było wielokrotnie wyjaśniane (dlatego też nie ma dostępnych źródeł MozilliPL bo są dokładne takie same jak w oryginalnej wersji, a co do datków to Gandalf już chyba wyjaśnił).
GmbH
 
Posty: 825
Z nami od: 30 stycznia 2002, 22:38


Wróć do Przeglądarka Firefox

Kto jest online

Zarejestrowani użytkownicy: Bing [Bot], Google [Bot]

Przejdź do powiązanej strony

Nawigacja:

Stopka: