MozillaPL.org - polskie centrum Mozilli

Główne menu:

Flash Player i Shockwave Player: który lepszy?

Tematy specyficzne dla przeglądarki Mozilla Firefox

Moderator: Pomocy?!

Flash Player i Shockwave Player: który lepszy?

Postautor: WWW » 29 czerwca 2009, 09:14

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; pl; rv:1.9.0.11) Gecko/2009060215 Firefox/3.0.11

no bo jest shockwave flash (on chyba domyslnie z instalka ff najnowszymi) nie mylic z macromedia shockwave.
macromedia flash player
adobe flash player
i [ort]bók[/ort] wie jeszcze ile

Ktory sprawia najmniej problemow, jest najszybszy?

jesli to inny niz shockwave flash to jak zamienic?
WWW
 

Postautor: Tomek » 29 czerwca 2009, 18:11

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (X11; U; Linux x86_64; en-US; rv:1.9.1) Gecko/20090620 Ubuntu/9.04 (jaunty) Shiretoko/3.5

http://pl.wikipedia.org/wiki/Adobe_Flash_Player
Adobe Flash Player (dawniej Macromedia Flash Player)

Shockwawe - to troszkę inna technologia. I chyba nie jest dołaczana do Fx... jak żadna inna wtyczka
natomiast Macromedia została kupiona w 2005 przez Adobe... więc Macromedia=Adobe.
"Mym sojusznikiem jest Moc, i potężnym sojusznikiem ona jest." -- Mistrz Yoda
Tomek
Moderator
 
Posty: 9041
Z nami od: 19 sierpnia 2004, 06:52

Re: Ktory flash jest najlepszy?

Postautor: Grzegorz » 29 czerwca 2009, 18:15

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 6.0; pl; rv:1.9.1) Gecko/20090624 Firefox/3.5

WWW pisze:no bo jest shockwave flash (on chyba domyslnie z instalka ff najnowszymi)

Niema i nigdy nie będzie Flasha w oficjalnym instalatorze Firefoksa. Oba produkty mają licencje, które nie dają się pogodzić.

WWW pisze: macromedia flash player
adobe flash player
i bók wie jeszcze ile

Ktory sprawia najmniej problemow, jest najszybszy?

jesli to inny niz shockwave flash to jak zamienic?


Pytam Google: czym się różnią flash player i shockwave player? i w pierwszym wyniku otrzymuję odpowiedź.

Czym się różnią programy Flash Player i Adobe Shockwave® Player? pisze:Programy Flash Player i Shockwave Player są odtwarzaczami internetowymi firmy Adobe. Mają inne przeznaczenie:

* Program Flash Player umożliwia wyświetlanie zawartości utworzonej w środowisku Flash CS4 Professional, na przykład interfejsów aplikacji internetowych, rozbudowanych interfejsów użytkownika stron internetowych, interaktywnych reklam online, a także krótkich i długich animacji oraz aplikacji internetowych opracowanych w produkcie Flex.
* Oprogramowanie Shockwave Player służy do wyświetlania zawartości utworzonej w programie Adobe Director®, na przykład wydajnych gier dla wielu użytkowników, interaktywnych symulacji 3D dla produktów, zawartości rozrywkowej i aplikacji szkoleniowych. Rozszerzenia umożliwiają programistom uzupełnianie funkcji programu Shockwave Player o odtwarzanie własnych aplikacji.


Shockwave był swego czasu dołączany do Windowsa, ale z tego, co mi wiadomo nigdy nie był dystrybuowany z Firefoksem.

[edit]tomasiek mnie ubiegł...[/edit]
GnuPG. Podpisuję własne wypowiedzi. | TrueCrypt. Ufam kryptografii, nie państwu. | Tor. Dbam o swoją prywatność. | OTR. Moje rozmowy nie są podsłuchiwane.

Załóż konto lub kup domenę WWW z linka polecającego: http://www.hekko.pl/?ref=34295
Grzegorz
Moderator
 
Posty: 7486
Z nami od: 15 kwietnia 2007, 12:33

Postautor: WWW » 29 czerwca 2009, 19:11

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; pl; rv:1.9.0.11) Gecko/2009060215 Firefox/3.0.11

no bo jest shockwave flash (on chyba domyslnie z instalka ff najnowszymi) nie mylic z macromedia shockwave.

Niema i nigdy nie będzie Flasha w oficjalnym instalatorze Firefoksa. Oba produkty mają licencje, które nie dają się pogodzić.

http://www.mozillapl.org/forum/about-1021.html pisze:Najłatwiejszym sposobem na instalację wtyczki Flash jest pobranie MozilliPL (http://mozillapl.org/pobierz/), która jest dystrybuowana z najnowszą (w momencie tworzenia dystrybucji) wersją wtyczki.


Co prawda to mozilla a nie mozilla firefox...
ale nigdy nie bedzie
:roll:

Zreszta przed reinstalacja usunalem wszystkie dane z katalogow firefoxa i mimo tego nie musialem instalowac go na nowo po reinstalacji!
I jest to Shockwave Flash 10.0 r22

No chyba ze jak piszecie faktycznie instaluje sie on w systemie a nie w przegladarce, jesli tak jest to dziwne, ale uderzam sie w piersi
WWW
 

Postautor: Grzegorz » 30 czerwca 2009, 12:11

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 6.0; pl; rv:1.9.1) Gecko/20090624 Firefox/3.5

WWW pisze:Zreszta przed reinstalacja usunalem wszystkie dane z katalogow firefoxa i mimo tego nie musialem instalowac go na nowo po reinstalacji!
I jest to Shockwave Flash 10.0 r22

Ponieważ był on w systemie, w Firefoksie możesz zainstalować rozszerzenia (po usunięciu przeglądarki i jej profilu te także znikną). Rozpakuj instalator Firefoksa i sprawdź, co jest w środku, a potem pisz. Teraz nie dość, że zgadujesz to jeszcze nie trafnie.

Jedyną wtyczką dostępna wraz z Firefoksem jest Mozilla Default Plug-in (npnul32.dll), która jest odpowiedzialna za rozpoznawanie obiektów wymagających innych wtyczek, wyświetla wtedy obrazek puzzla i proponuje instalację brakujących komponentów.

Flash Player FAQ pisze:W celu zapewnienia bezproblemowego wyświetlania zawartości SWF firma Adobe udostępnia program Flash Player w porozumieniu z wieloma partnerami. Należą do nich firmy: Microsoft, Apple, Netscape, Novell, Turbolinux, Red Hat i AOL. Program Flash Player jest wstępnie instalowany w wielu przeglądarkach i na wielu komputerach. Więcej informacji można uzyskać na stronie partnerów rozpowszechniania.

Ci partnerzy to: Microsoft Corporation (dystrybuowane wraz z Windowsem), Apple (Mac OS X), Novell (SUSE Linux), Sun (Solaris), Red Flag (Red Flag Linux), AOL, Opera, Acer, Sony, Gateway. Także inne dstrybucje i modyfikacje Linuksa zawieraja Flasha (np. Mint, Ubuntu Remix by TomaszD).

Poza tym, od pewnego czasu Mozilla bardzo silnie promuje i dofinansowuje kodek Ogg oraz wspiera tag <video> z HTML5.
GnuPG. Podpisuję własne wypowiedzi. | TrueCrypt. Ufam kryptografii, nie państwu. | Tor. Dbam o swoją prywatność. | OTR. Moje rozmowy nie są podsłuchiwane.

Załóż konto lub kup domenę WWW z linka polecającego: http://www.hekko.pl/?ref=34295
Grzegorz
Moderator
 
Posty: 7486
Z nami od: 15 kwietnia 2007, 12:33

Grzegorz JZD, pytasz google ..

Postautor: cygi2099 » 13 lipca 2009, 23:43

Przeglądarka: Opera/9.64 (Windows NT 5.1; U; pl) Presto/2.1.1

ja również najpier 'pytałem' google, w taki oto sposób: "różnica shockwave flash a flash player" i nie miałem ciekawych wyników.
Nie każdy ma nosa jak pytać i nie zawsze oznacza, że ktoś kto pyta na forum, nie szukał. Po co to kozaczenie się, pytam google ... nie prościej link do stronki adobe?
Anyway, ja pytać nie musiałem bo trafiłem z google na waszą stronę.
Temat pomocny, dziękuję.
cygi2099
 


Wróć do Przeglądarka Firefox

Kto jest online

Zarejestrowani użytkownicy: dexter, Google [Bot]

Przejdź do powiązanej strony

Nawigacja:

Stopka: