MozillaPL.org - polskie centrum Mozilli

Główne menu:

Hop z opery...

Tematy specyficzne dla przeglądarki Mozilla Firefox

Moderator: Pomocy?!

Hop z opery...

Postautor: AaaA » 22 listopada 2003, 15:58

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; PL; rv:1.5) Gecko/20031007 Firebird/0.7

Czy wiecie może jak przekonwertować zakladki z opery w formacie .adr lub .html do pliku z którego można zaimportować to firebirda?
AaaA
 

Re: Hop z opery...

Postautor: Konrad » 22 listopada 2003, 16:25

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (X11; U; Linux i686; pl-PL; rv:1.6b) Gecko/20031118

AaaA pisze:Czy wiecie może jak przekonwertować zakladki z opery w formacie .adr lub .html do pliku z którego można zaimportować to firebirda?


droga bardzo na okolo i nie bedzie dokladnie tak jak chcesz. jesli masz zakladki opery w formacie html i nie jest ich wiecej niz 100 (zreszta nawet jak wiecej to jak pomyslisz to ci sie uda):

- sciagnij do Fb dodatek Linky z http://linky.mozdev.org
- otworz w Fb ta strone z zakladkami z Opery
- zrob prawy klik i wybierz Linky > Otworz wszsytkie linki w oddzielnych panelach
- jak strony sie zaladuja wybierz Zakladki > Zapisz jako grupe zakladek

Potem ewentualnie w menedzerze zakladek pozmnieniaj
pozdrawiam
Końrad Karpieszuk
www.VivaMozilla.prv.pl
Konrad
 
Posty: 699
Z nami od: 12 sierpnia 2002, 05:38
Lokalizacja: Białystok

Postautor: AaaA » 23 listopada 2003, 13:06

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; PL; rv:1.5) Gecko/20031007 Firebird/0.7

Niestety linky wywala mi bląd:)
Chyba bede musial to recznie zrobic... Niestety...
A co do przeciadki z opery to brakuje mi w firebirdzie tylko jednej opcji.
Zeby wszystkie strony w nowym oknie otwieraly sie jako panele (Żeby mieć jedno okno przeglądarki)
Nie mam pojecie jak to zrobić.
A co do samej przegladarki to jest swietna...
AaaA
 

Postautor: Ludwik » 23 listopada 2003, 13:35

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (X11; U; Linux i686; PL; rv:1.5) Gecko/20031007 Firebird/0.7

AaaA pisze:A co do przeciadki z opery to brakuje mi w firebirdzie tylko jednej opcji.
Zeby wszystkie strony w nowym oknie otwieraly sie jako panele (Żeby mieć jedno okno przeglądarki)


Osobiście po prostu klikam na większośc linków środkowym przyciskiem myszy (otwieranie w nowym panelu) i dodatkowo włączyłem opcję dzięki której wszelkie target=_blank (otwieranie strony w nowym oknie) w kodzie są ignorowane. Dzięki temu mam pełną władzę nad tym co się gdzie otwiera.

Prawdopodobnie znajdzie się też jakieś dodatki wprowadzające podobną funkcjonalnośc do tej z opery.
Ludwik
Moderator
 
Posty: 2908
Z nami od: 10 marca 2003, 10:05

Postautor: Gość » 23 listopada 2003, 14:07

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; PL; rv:1.5) Gecko/20031007 Firebird/0.7

Jak wyłączyles target=_blank?
Gość
 

Postautor: Pitreck » 23 listopada 2003, 16:02

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; en-US; rv:1.5) Gecko/20031007 Firebird/0.7

AaaA pisze:Zeby wszystkie strony w nowym oknie otwieraly sie jako panele (Żeby mieć jedno okno przeglądarki)


W kwestii otwierania linkow z przegladarki w nowym oknie pomocne moga byc dodatki:
- Tabbrowser Preferences
- Tabbrower extension (Polska wersja)

Niestety jesli chodzi o:
- otwieranie zewnetrzynych linkow (np z klienta poczty czy komunikatora) w nowym panelu, zamiast w tym samym
- otwieranie dokumentow .html z dysku w nowym panelu zamiast w nowym oknie
to niejestem pewien, ale obawiam sie ze na to rady nie ma :(
"Zaczyna się nowy wyścig, ale starzy gracze jeszcze nie umieją zrozumieć, że toczyć się on będzie na zupełnie innym poziomie. Idzie tsunami, a niektórzy dalej zapatrzeni w ziemie stawiają na plaży zamki z piasku i kłócą się, czyj większy..." - Gandalf
Pitreck
Moderator
 
Posty: 1163
Z nami od: 28 listopada 2002, 20:17
Lokalizacja: Wa-wa

Postautor: AaaA » 23 listopada 2003, 16:22

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; PL; rv:1.5) Gecko/20031007 Firebird/0.7

Pitreck
- otwieranie zewnetrzynych linkow (np z klienta poczty czy komunikatora) w nowym panelu, zamiast w tym samym
- otwieranie dokumentow .html z dysku w nowym panelu zamiast w nowym oknie
to niejestem pewien, ale obawiam sie ze na to rady nie ma

Dalo!
Tabbrower extension sobie z tym poradzil! Teraz wszystko w jednym oknie nawet przy zewnetrznych linkach. szkoda tylke ze zwolnilo to troche otwieranie sie...
AaaA
 
Posty: 8
Z nami od: 23 listopada 2003, 15:04

Postautor: Pitreck » 23 listopada 2003, 16:43

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; en-US; rv:1.5) Gecko/20031007 Firebird/0.7

AaaA pisze:Tabbrower extension sobie z tym poradzil! Teraz wszystko w jednym oknie nawet przy zewnetrznych linkach. szkoda tylke ze zwolnilo to troche otwieranie sie...


Niestety, TBE to kobyla i potrafi spowolnic przegladarke. Dlatego tez ja uzywam ubozszego TBP, ale ciesze sie ze moglem pomoc :)
"Zaczyna się nowy wyścig, ale starzy gracze jeszcze nie umieją zrozumieć, że toczyć się on będzie na zupełnie innym poziomie. Idzie tsunami, a niektórzy dalej zapatrzeni w ziemie stawiają na plaży zamki z piasku i kłócą się, czyj większy..." - Gandalf
Pitreck
Moderator
 
Posty: 1163
Z nami od: 28 listopada 2002, 20:17
Lokalizacja: Wa-wa

Postautor: faxe » 26 listopada 2003, 16:33

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; PL; rv:1.5) Gecko/20031007 Firebird/0.7

Anonymous pisze:Jak wyłączyles target=_blank?


about:config

browser.block.target_new_window na true
faxe
 
Posty: 107
Z nami od: 10 maja 2003, 16:29
Lokalizacja: Gdynia

Postautor: kf » 28 listopada 2003, 16:51

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (X11; U; Linux i686; PL; rv:1.5) Gecko/20031007 Firebird/0.7

[quote="Ludwik"Osobiście po prostu klikam na większośc linków środkowym przyciskiem myszy (otwieranie w nowym panelu) i dodatkowo włączyłem opcję dzięki której wszelkie target=_blank (otwieranie strony w nowym oknie) w kodzie są ignorowane. Dzięki temu mam pełną władzę nad tym co się gdzie otwiera..[/quote]

tez tak mam, ale nie dziala to javascriptem np na allegro po kliknieciu na obrazek srodkowym przyciskiem jest pusta zakladka, a po kliknieciu lewym otwiera sie okno. to samo logowanie do inteligo, otwiera sie nowe okno. Da sie cos zrobic z tym?
kf
 

Postautor: Masu » 30 listopada 2003, 19:43

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; PL; rv:1.5) Gecko/20031007 Firebird/0.7

Tak jak napisano wyżej.
Tabbrowser Extension da radę. Wszystko może się otwierać w nowym panelu.
Masu
 
Posty: 27
Z nami od: 29 listopada 2003, 22:49


Wróć do Przeglądarka Firefox

Kto jest online

Zarejestrowani użytkownicy: Google [Bot]

Przejdź do powiązanej strony

Nawigacja:

Stopka: