MozillaPL.org - polskie centrum Mozilli

Główne menu:

Firefox działa prawidłowo tylko w trybie awaryjnym

Tematy specyficzne dla przeglądarki Mozilla Firefox

Moderator: Pomocy?!

Firefox działa prawidłowo tylko w trybie awaryjnym

Postautor: zefirek1984 » 08 września 2018, 13:48

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows NT 10.0; Win64; x64; rv:62.0) Gecko/20100101 Firefox/62.0

Witajcie,

przeszukałem najczarniejsze krańce internetu w poszukiwaniu rozwiązania i niestety nie mam już pomysłu.
Sprawa dotyczy odtwarzania filmów (wszelkich). Zainstalowałem wersje FF 62 pod system 64-bit, ale niestety filmy nie działają (Nie działa żaden obraz wideo. dźwięk działa, ale tło obrazu jest albo zielone albo czarne). Wyłącznie akceleracji nie pomaga w wersji 64-bitowej, zresztą z tego co wyczytałem to sam YT nie korzysta już z Flasha, a więc to nie ma nic do rzeczy.
Adobe Flash mam aktualny, żadnych dodatkowych wtyczek poza doinstalowanych, a tylko standardowe:
OpenH264 Video Codec dostarczony przez Cisco Systems, Inc.
Widevine Content Decryption Module dostarczony przez Google Inc.
Shockwave Flash
Przy wyłączonych wtyczkach niestety filmy nie działają, ale w trybie awaryjnym wszystko gra. Czy ktoś ma pomysł jak to rozwiązać?
Nie korzystam z żadnego antywirusa, przeczyściłem wszystko CCleanerem i już brak mi idei.

Z góry będę wdzięczny za pomoc.

Konfiguracja:
i5 8300H
GTX1050
Win 10 Home 64-bit
Ostatnio zmieniony 08 września 2018, 13:55 przez zefirek1984, łącznie zmieniany 1 raz
zefirek1984
 
Posty: 2
Z nami od: 08 września 2018, 13:40

Odp: Firefox działa prawidłowo tylko w trybie awaryjnym

Postautor: zefirek1984 » 08 września 2018, 18:29

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows NT 10.0; Win64; x64; rv:62.0) Gecko/20100101 Firefox/62.0

Witajcie,

problem rozwiązałem po 8 godzinach sam...

Wydaje mi się, że wina leży w akceleracji sprzętowej i konflikcie pomiędzy kartą zintegrowaną Intela, a kartą GTX1050.
Rozwiązanie jest błahe i wymaga wyłączenia opcji dostosowania wydajności:
OPCJE -> WYDAJNOŚĆ (odznacz: Zalecane ustawienia wydajności oraz Korzystaj ze sprzętowego przyspieszania, jeśli jest dostępne).

To na ten moment jedyne rozwiązanie jakie znalazłem i pomogło. Nie wiem jak sprawdzi się na dłuższą metę, ale mam nadzieję, że komuś pomoże.
zefirek1984
 
Posty: 2
Z nami od: 08 września 2018, 13:40


Wróć do Przeglądarka Firefox

Kto jest online

Zarejestrowani użytkownicy: dexter, Google [Bot]

Przejdź do powiązanej strony

Nawigacja:

Stopka: