MozillaPL.org - polskie centrum Mozilli

Główne menu:

Jak permanentnie zablokować wczytywanie strony?

Tematy specyficzne dla przeglądarki Mozilla Firefox

Moderator: Pomocy?!

Jak permanentnie zablokować wczytywanie strony?

Postautor: Teague » 16 lutego 2019, 20:19

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows NT 5.1; rv:52.0) Gecko/20100101 Firefox/52.0

Cześć. Czasem internet mi zwalnia i strony wolno się wczytują, wtedy zatrzymuję wczytywanie klawiszem Esc, albo tym krzyżykiem koło Odśwież, no i niby wczytywanie zatrzymane, ale Firefox dociąga stronę w tle tak jakby ^^ Problem w tym, że nawet gdy zamknę tę kartę, to treść nadal się wczytuje i następna otwarta karta zamula dopóki ta poprzednia się nie wczyta ^^ Da się jakoś zablokować wczytywanie nie do końca załadowanej strony? Bo mnie to denerwuje :evil:

Przeglądarka: Firefox ESR 52.7.3 (32 bity)
OS: Windows XP SP3
Teague
 
Posty: 16
Z nami od: 23 lutego 2016, 05:02

Odp: Jak permanentnie zablokować wczytywanie strony?

Postautor: Garu » 17 lutego 2019, 08:59

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows NT 5.1; rv:60.9) Gecko/20100101 Goanna/4.1 Firefox/60.9 Mypal/28.3.1

Niewiele możesz zrobić.
Do wczytywania np google gmail, to trzeba 12 - 14 s, zanim załadują się skrypty google, niektóre bardzo wredne. Niektóre skrypty takich stron można zablokować, ale dla funkcjonalności gmaila nie da się blokować, nawet przerwać wczytywanie skryptów. Gdy nawet przełączysz na inną stronę, to skrypty googla nadal ładują się i spowalnia to przeglądarkę. Gdy załaduje się gmail, to potem błyskawicznie przełączasz się na inne karty.
Drugie, to stare procesory wolno działają. Takie forum dobreprogramy na silniku discourse, czy google mapy, - tym lepiej śmigają, im lepszy procesor.
Trzecie, to działanie dodatków. NP - nie wczytuj zawartości wtyczki do czasu kliknięcia - plugins.click_to_play false
Czwarte - strony ładują cache. Przykładowo pół godziny filmu VOD pl - to 350BM pamięci podręcznej. Ograniczając rozmiar na dysku, ogranicza się ładowanie na stronie.
Następne, to trzeba umieć sobie radzić i znaleźć rozszerzenia np disconnect, ublock origin - żeby blokować niepożądane elementy stron. Czyli najnowsze wiadomości tvn24 śmigają błyskawicznie z disconnect.
Kolejne, to mulenie updaterów, maintenanceservice i stosowanie antywirusa, który skanuje strony internetowe, co często muli niemiłosiernie.

Na zwalnianie internetu są rozwiązania na komputerowych forach pomocowych. Często winne niestabilne łącze, złe serwery dns.
Często infekcje zapewniają uciążliwe atrakcje w korzystaniu z internetu.

A bo to wiadomo, z jakich dodatków, rozszerzeń korzystasz?
Moje słowa starzeją się ze mną i prowadzą do ściany.
Garu
 
Posty: 1365
Z nami od: 31 stycznia 2014, 18:55

Odp: Jak permanentnie zablokować wczytywanie strony?

Postautor: krystian3w » 17 lutego 2019, 16:16

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows NT 6.1; Win64; x64; rv:65.0) Gecko/20100101 Firefox/65.0

W uBO możesz próbować blokować ładowanie skryptów / grafik / multimediów, żądania xhr i zobaczyć kiedy przyśpieszy a kiedy się zepsuje strona.
¡Moz://a zorro de fuego!

Moz://a raposa de fogo!
krystian3w
 
Posty: 1923
Z nami od: 01 grudnia 2017, 15:27

Odp: Jak permanentnie zablokować wczytywanie strony?

Postautor: covo » 22 lutego 2019, 22:35

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows NT 5.1; rv:52.0) Gecko/20100101 Firefox/52.9.0

co do plugins.click_to_play = true/false:
mam zawsze true i jest tak:https://i.imgur.com/yDnMKiE.png
zmienilem na chwile na false i jest tak: https://i.imgur.com/GVyzabP.png - strzalki pokazuja, co sie zmienilo.
Zaskoczylo mnie to, ze ten wpis nie dziala na wszystkie wtyczki, jak widac Open/Primetime/flash pozostaja takimi, jak ustawilem w panelu wtyczek ff. Wpisem w about moge u siebie zmieniac tylko to, co zaznaczylem strzalkami. Dziwne...
Sprawa nie jest jakas wazna, mam dzialajace to, co zdaje sie powinno dzialac caly czas, bez pytania o aktywacje na konkretnej www.

Czy "najnowsze wiadomości tvn24 śmigają błyskawicznie z disconnect"...? No nie wiem, czy blyskawicznie... Z pewnoscia szybciej, niz bez disconnect.

W uBO mozna poblokowac, ale zdaje sie, ze nie jakos hurtowo [nie widze takiej opcji], czyli dla wszystkich www, wiec trudno mowic, ze uBO przyspieszy ladowanie stron "w ogole"; przyspieszy te konkretna.
covo
 
Posty: 1826
Z nami od: 21 maja 2003, 01:02

Odp: Jak permanentnie zablokować wczytywanie strony?

Postautor: krystian3w » 23 lutego 2019, 19:18

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows NT 6.1; Win64; x64; rv:65.0) Gecko/20100101 Firefox/65.0

Jak co coś się zmieniło, są tylko wtyczki inaczej posortowane, nie widzę by FX ci podmienił wersje na podstawie zrzutu.
¡Moz://a zorro de fuego!

Moz://a raposa de fogo!
krystian3w
 
Posty: 1923
Z nami od: 01 grudnia 2017, 15:27

Odp: Jak permanentnie zablokować wczytywanie strony?

Postautor: covo » 24 lutego 2019, 03:31

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows NT 5.1; rv:52.0) Gecko/20100101 Firefox/52.9.0

nie chodzi o zmiane wersji (jaka wersja...?), chodzi o to, ze plugins.click_to_play = true daje u mnie zawsze aktywuj dla openH264/primetime/flash, natomiast zmiana na false... - nie widzisz, co zmienia? co np. robi z quicktime? trzy wtyczki (te ze strzalkami) dobijaja do grupy z "zawsze aktywuj". A zdaje sie, ze byly w grupie "pytaj o aktywacje"
covo
 
Posty: 1826
Z nami od: 21 maja 2003, 01:02


Wróć do Przeglądarka Firefox

Kto jest online

Zarejestrowani użytkownicy: AdsBot [Google], Google [Bot]

cron
Przejdź do powiązanej strony

Nawigacja:

Stopka: