MozillaPL.org - polskie centrum Mozilli

Główne menu:

backup otwartych kart przez .bat

Tematy specyficzne dla przeglądarki Mozilla Firefox

Moderator: Pomocy?!

backup otwartych kart przez .bat

Postautor: ilozen » 18 maja 2019, 07:22

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows NT 6.3; Win64; x64; rv:66.0) Gecko/20100101 Firefox/66.0

Chcę sobie zrobić plik .bat, który po odpaleniu zrobi mi kopię zapasową otwartych kart. Chcę mieć możliwość później w razie potrzeby skopiowania odpowiednich plików w odpowiednie miejsce aby przywrócić otwarte karty (również jeżeli jest to świeża instalacja Firefoxa).

Próbowałem skopiować folder sessionstore-backups z C:\Users\UŻYTKOWNIK\AppData\Roaming\Mozilla\Firefox\Profiles\FOLDER_PPROFILU\ ale nie przywraca to otwartych kart. Jak mogę to zrobić?
ilozen

Z nami od: 18 maja 2019, 07:16

Odp: backup otwartych kart przez .bat

Postautor: krystian3w » 18 maja 2019, 12:29

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows NT 10.0; Win64; x64; rv:66.0) Gecko/20100101 Firefox/66.0

Nie działa opcja "przywróć ostatnią sesje" z "hamburgera" (≡)? Jak nie działa, to coś brakuje przy kopiowaniu może.
krystian3w

Z nami od: 01 grudnia 2017, 15:27

Postautor: ilozen » 18 maja 2019, 14:39

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows NT 6.3; Win64; x64; rv:66.0) Gecko/20100101 Firefox/66.0

Takiej opcji w hamburgerze nie mam w ogóle. Nie mam jej też w menu Historii...

Próbowałem przez Historia -> Wyświetl całą historię -> Importowanie i kopie zapasowe -> Przywróć -> wybierz plik
ilozen

Z nami od: 18 maja 2019, 07:16

Postautor: covo » 23 maja 2019, 12:40

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows NT 6.1; Win64; x64; rv:63.0) Gecko/20100101 Firefox/63.0

ilozen pisze:Próbowałem skopiować folder sessionstore-backups

z pewnoscia sobie poradzisz, tylko tworczo podejdz do ponizszej notatki,ktora podaje nizej, jest z mojego archiwum o ff, bywalo, ze korzystalem z niej. Z sukcesem. Ktos mi to podpowiedzial kiedys, napisane jest, jak jest - najwazniejsze,ze to wiedza i dziala. Zorientujesz sie, jakie pliki, jak maja sie do siebie, co powstaje, gdy cos znika i gdzie robisz blad:

w katalogu \sessionstore-backups\ sa kopie zapasowe dla pliku sessionstore.js (z kolei w tym pliku sa zapisane karty sesji (ostatniej), ten plik pojawia sie, gdy ff zamykamy). Ten plik odtwarza sie z kopii zapasowej: z recovery.js w \sessionstore-backups\

btw: w kat \sessionstore-backups\ sa pliki:

recovery.js - the windows and tabs in your currently live Firefox session (or - if Firefox is closed - your last session)
recovery.bak - a backup copy of recovery.js
previous.js - copy of sessionstore.js from previous session that was loaded successfully
upgrade.js-build_id - the windows and tabs in the Firefox session that was live at the time of your last update
covo

Z nami od: 21 maja 2003, 01:02

Wróć do Przeglądarka Firefox