MozillaPL.org - polskie centrum Mozilli

Główne menu:

Strona się nie odświeża a wpisy się nadpisują

Tematy specyficzne dla przeglądarki Mozilla Firefox

Moderator: Pomocy?!

Strona się nie odświeża a wpisy się nadpisują

Postautor: Maurycy Hawranek » 20 października 2022, 19:48

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (X11; Linux x86_64; rv:106.0) Gecko/20100101 Firefox/106.0

Do niedawna używałem Firefoxa 79. Przesiadłem się w końcu na najnowszą wersję i mam problem. Występuje w Linuxie na dwóch urządzeniach.

Wchodzę rano na mój portal internetowy, a on pokazuje stronę wczorajszą, mimo iż w nocy ukazały się automatycznie zaplanowane nowe wpisy. Wymuszam odświeżenie strony klawiszami i są nowości. Ustawiłem więc usuwanie cache przy wychodzeniu z przeglądarki. Problem pozornie zniknął, bo owszem, po ponownym uruchomieniu przeglądarki są nowości dnia, ale po dodaniu nowych wpisów, nie pojawiają się na stronie głównej, choć przed chwilą je dodałem. Znów muszę ręcznie odświeżać stronę. Ale to nie jest najgorsze! Gdy dodaję kolejny wpis, zamiast mieć kolejny wpis na stronie, nadpisuje mi wcześniejszy wpis! Stary wpis, który opublikowałem na portalu, znika! Pojawia się kolejny wpis tylko, jeśli po kliknięciu „dodaj nowy wpis” odświeżę ręcznie stronę. Jest to nadzwyczajnie niewygodne i irytujące.

Jeden z moich czytelników podpowiedział mi, bym wyłączył cachowanie. Poradził mi, abym w about:config zmienił „true” na „false” dla dwóch ustawień:
browser.cache.disk.enable
browser.cache.memory.enable

Zrobiłem tak i teoretycznie problem się rozwiązał, ale teraz za każdym razem strona wczytuje mi się w 100% od nowa, łącznie ze stałymi elementami, jak np. tło portalu, a czasami się wysypuje, gdy na chwilę jest jakaś drobna mikroawaria na łączach.

W innych przeglądarkach, oraz w starych Firefoxach do wersji co najmniej 79, ten problem nie istnieje, jedynie w najnowszym Firefoxie 106 (wersji 80-105 nie testowałem). Czy można coś na to poradzić, aby działało mi cachowanie strony, a zarazem by strona na której się zaloguję, odświeżała się automatycznie po pojawieniu się nowości lub po dodaniu nowych wpisów, aby pokazywała się aktualna strona a nowe wpisy nie nadpisywały starych?
Maurycy Hawranek
 
Posty: 1
Z nami od: 20 października 2022, 18:50

Wróć do Przeglądarka Firefox

Kto jest online

Zarejestrowani użytkownicy: Bing [Bot], Google [Bot]

Przejdź do powiązanej strony

Nawigacja:

Stopka: