MozillaPL.org - polskie centrum Mozilli

Główne menu:

Zamieszanie po reainstalacji FF

Tematy specyficzne dla przeglądarki Mozilla Firefox

Moderator: Pomocy?!

Zamieszanie po reainstalacji FF

Postautor: rintintintaramtamtam » 02 września 2023, 18:32

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows NT 6.1; Win64; x64; rv:109.0) Gecko/20100101 Firefox/115.0

Witam Szacowne Grono Użytkowników FF,

mam trochę bałagan z systemem W7HP po instalacji ruskiego trojana czy czegoś podobnego co mi wywala co kilka godzin okno taskeng.exe... i być może przyczyniło się do koneiczności reinstalacji FF (wersja ESR wywalała jakiś błąd przy uruchamianiu). Wróciłem do FF 115.0.3 i znowu spróbowałem z 115.2.0esr ale dalej był problem z plikiem konfiguracji (wspomniany błąd). Wywaliłem zgodnie z instrukcją tę wersję całkowiecie i pojawił mi się folder o nazwie "Stare dane programu Firefox". Wgrałem świeżego FF 115.0.3 i coś się podziało i się okazało, że jednak mam esr-a ale już bez błędu pliku konfiguracji... no ale przy tym zamieszaniu zapomniałem zapisać haseł z przeglądarki (tych do logowania) być może są we wspomnianym katalogu "Stare dane programu Firerox". Pytanie gdzie dokładnie - jak je przywrócić z tego katalogu?
rintintintaramtamtam
 
Posty: 32
Z nami od: 29 lipca 2014, 09:48

Odp: Zamieszanie po reainstalacji FF

Postautor: krystian3w » 02 września 2023, 19:55

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows NT 10.0; Win64; x64; rv:109.0) Gecko/20100101 Firefox/117.0

Tu masz informację w jakim pliku mogą być i rozważ zaaoranie systemu tak by nie było, że są w nim furtki by się kto inny łatwiej włamał (niby 4 godzinki by z 2009 wyrównać HP do okolicy 13 stycznia 2020).

https://support.mozilla.org/pl/kb/Odzyskiwanie ważnych danych ze starego profilu

I 115.0.3 będzie przeskakiwać na ESR, bo zapadła decyzja o niewspieraniu Windows 7, 8 i 8.1 inaczej niż tylko poprawkami bezpieczeństwa (wydanie 117 już ma usunięte część if-ów dla Windows 7 i zablokowali łatwe uruchamianie jego pliku EXE).
¡Moz://a zorro de fuego!

Moz://a raposa de fogo!
krystian3w
 
Posty: 1929
Z nami od: 01 grudnia 2017, 15:27

Odp: Zamieszanie po reainstalacji FF

Postautor: rintintintaramtamtam » 02 września 2023, 22:10

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows NT 6.1; Win64; x64; rv:109.0) Gecko/20100101 Firefox/115.0

dzięki krystian3w

Postępując za instrukcją:
Twoje hasła są przechowywane w dwóch różnych plikach – oba są wymagane:

key4.db

To jest podstawowy plik bazy danych haseł. Aby przenieść zapisane hasła, musisz skopiować ten plik włącznie z wymienionym poniżej plikiem.

logins.json

Zaszyfrowane informacje o zapisanych nazwach użytkownika i hasłach. Więcej informacji na temat zapisywania haseł znajdziesz na stronie Menadżer haseł - jak zapisywać, kasować i edytować dane logowania w przeglądarce Firefox.


W folderze "Stare dane programu Firefox" znalazłem dwa pliki z loginami i hasłami (key4.db oraz logins.json) , skopiowałem je i próbowałem podmienić w folderze profilu uzytkownika w C://Users/nazwa_komputera/AppData/Roami ... x/Profiles
Plik key4.db jakoś udało się podmienić, ale logins.json wywala jakiś komunikat o braku uprawnień aby to przeprowadzić.
rintintintaramtamtam
 
Posty: 32
Z nami od: 29 lipca 2014, 09:48

Odp: Zamieszanie po reainstalacji FF

Postautor: krystian3w » 03 września 2023, 15:31

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows NT 10.0; Win64; x64; rv:109.0) Gecko/20100101 Firefox/117.0

Spróbuj tym przejąć plik na własność:

https://www.bleepingcomputer.com/download/grantperms/, trzeba podać pełną ścieżkę do tego pliku z pulpitu i kliknąć grant.


Potem może dla całej zawartości katalogu:

https://www.zeus-software.com/downloads/ntfsaccess

Nie wiem czy czasem ten program może da radę przeskanować niestandardowy katalog i odszyfrować hasła jak się pliki nie uszkodziły lub w 2020-2023 Mozilla nie zwiększyła poziomu ich szyfrowania na niekompatybilny:

https://www.nirsoft.net/utils/passwordfox.html
¡Moz://a zorro de fuego!

Moz://a raposa de fogo!
krystian3w
 
Posty: 1929
Z nami od: 01 grudnia 2017, 15:27


Wróć do Przeglądarka Firefox

Kto jest online

Zarejestrowani użytkownicy: Nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Przejdź do powiązanej strony

Nawigacja:

Stopka: