MozillaPL.org - polskie centrum Mozilli

Główne menu:

Firefox 0.8 - 5 minut testowania....

Tematy specyficzne dla przeglądarki Mozilla Firefox

Moderator: Pomocy?!

Firefox 0.8 - 5 minut testowania....

Postautor: onn » 29 lutego 2004, 12:05

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; pl-PL; rv:1.6) Gecko/20040113

Ok, nie wiem czy to jest odpowiednie forum, nie wiem na ile www.firefox.pl wciaz jest czescia www.mozillapl.org, nu ale sadze ze informacje o bledach przydadza sie komukolwiek.

a) Instalacja, tutaj wszystko w porzadku. Szkoda tylko, ze mino instalacji Custom w oknie wyboru komponentow "dodatkowe rozszerzenia" sa odznaczone i nie sposob ich zaznaczyc... ciezko to zrozumiec.

b) Ach, zapomnialbym.. instalator zarzadal ode mnie wylaczenie z nieznanych mi przyczyn posiadanej MozillaPL Suite 1.6. Myslalem, ze przegladarki sa w pelni niezalezne, a tu zonk. To samo przy deinstalacji. Nu i wiaze sie z tym jeszcze jeden problem, do ktorego wroce dalej...

c) Sam program.. nie testowalem.. zrazil mnie sideboard ktory jest kompletnie niewygodny, w zasadzie jest taki sam jak msie. Beznadziejna sprawa, nu ale rozumiem ze tak juz ktos to wymyslil w MF... mam nadzieje ze sie nie przyjmie, bo jesli sie przyjmie to Firefox bardzo duzo straci.

d) Deinstalacja wlasnie. Uojojoj.. tutaj po prostu tworcy dali troche plame, myslac, zdaje sie, ze nikt tej przegladarki nie odinstaluje.

Najpierw wroce do bledu juz wspomnianego - wylaczanie mozilli. Instalator/Deinstalator same z siebie oferuja wylaczenie przegladarki. Niestety, ta opcja jest zepsuta, tj. proces wesolo zyje dalej, od czasu do czasu blokujac pliki w profilu. Gdy po deinstalacji przy odpalaniu Mozzie pokazal sie komunikat z wyborem profilu i zadne nie dzialaly, zanim pomyslalem zeby poczytac, o malo nie dostalem zawalu na mysc o tym ze a nuz deinstalator Firefoxa usunal mi przypadkiem cala moja poczte :P

Nie jest to najszczesliwiej rozwiazane, moznaby postarac sie aby proces byl poprawnie zamykany jesli juz jest to tak bardzo konieczne.

Zostaje jeszcze jeden blad drazniacy. Przy deinstalacji, deinstalator ustawia na domyslna przegladarke MSIE, niezaleznie od tego czy ustawiono Firefox na domyslny browser. Mozliwe ze to wciaz siakis problem z odroznianiem FF od Moz Suite...

Nu i tyle. Zainstalowalem FF zeby zobaczyc jak bedzie na moim ekranie wygladal.. nu i nie podoba mi sie. Ograniczone to to siakos strasznie. Mam nadzieje, ze nie tak bedzie wygladac przyszlosc Mozilla Suite :/
onn
 
Posty: 27
Z nami od: 16 lutego 2004, 00:35
Lokalizacja: Stanisławów

Re: Firefox 0.8 - 5 minut testowania....

Postautor: marcoos » 29 lutego 2004, 13:32

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (X11; U; Linux i686; en-US; rv:1.7a) Gecko/20040221 Firefox/0.8.0+ (marcoos)

onn pisze:Ok, nie wiem czy to jest odpowiednie forum, nie wiem na ile www.firefox.pl wciaz jest czescia www.mozillapl.org, nu ale sadze ze informacje o bledach przydadza sie komukolwiek.

a) Instalacja, tutaj wszystko w porzadku. Szkoda tylko, ze mino instalacji Custom w oknie wyboru komponentow "dodatkowe rozszerzenia" sa odznaczone i nie sposob ich zaznaczyc... ciezko to zrozumiec.


W przyszłości Mozilla.org planuje dodawać pewien zestaw dodatkowych rozszerzeń do Firefoksa. Instalator jest na to gotowy.

b) Ach, zapomnialbym.. instalator zarzadal ode mnie wylaczenie z nieznanych mi przyczyn posiadanej MozillaPL Suite 1.6.
Myslalem, ze przegladarki sa w pelni niezalezne, a tu zonk.


Bo są. Natomiast instalator być może niepoprawnie wykrywa obecność w pamięci innych Gecko.

c) Sam program.. nie testowalem.. zrazil mnie sideboard ktory jest kompletnie niewygodny, w zasadzie jest taki sam jak msie.


Jest bardzo wygodny. Wygodniejszy niż w seamonkey, tylko nieco inny.
Na pewno nie jest taki sam jak w MSIE. ;))

d) Deinstalacja wlasnie. Uojojoj.. tutaj po prostu tworcy dali troche plame, myslac, zdaje sie, ze nikt tej przegladarki nie odinstaluje.


Błędy związane z instalatorem prosimy zgłaszać na bugs.firefox.pl (o ile występują tylko w polskiej wersji) lub na bugzilla.mozilla.org (jeśli w angielskiej).

Zainstalowalem FF zeby zobaczyc jak bedzie na moim ekranie wygladal.. nu i nie podoba mi sie. Ograniczone to to siakos strasznie. Mam nadzieje, ze nie tak bedzie wygladac przyszlosc Mozilla Suite :/


Cóż, de gustibus. Jedni wolą suite, inni standalone apps. Z tym że jeśli używaleś Firefoksa tylko przez pieć minut (jak twierdzisz w tytule), to naprawdę nie poznałeś jego możliwości. :)
marcoos
Moderator
 
Posty: 2227
Z nami od: 12 października 2002, 10:25
Lokalizacja: Wrocław

Postautor: Metal » 29 lutego 2004, 15:53

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.0; pl-PL; rv:1.6) Gecko/20040210 Firefox/0.8

Mam w systemie Mozille 1.6PL i potem doinstalowywałem do niej Fox'a 0.8 i żadnych problemów, więc widocznie to coś raczej u Ciebie.
A co do deinstalacji to fakt, u mnie wszystko zostało po staremu, tylko ikonki zniknęły.
Metal
 

Postautor: Gandalf » 29 lutego 2004, 16:12

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; pl-PL; rv:1.6) Gecko/20040206 Firefox/0.8

Co do klopotow z profilem... jest to dziwne, bo Mozilla i Firefox nie dziela profilu.
A blad z instalatorem jest znany. (juz poprawiony zreszta)

Poza tymi dwoma napisales jedynie, ze nie podobaja Ci sie sidebary.
Gandalf
 
Posty: 1802
Z nami od: 29 czerwca 2002, 04:37
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Senu » 29 lutego 2004, 16:19

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; pl-PL; rv:1.6) Gecko/20040206 Firefox/0.8

Duzo przeciez mozna sprawdzic i zmienic majac przegladarke 5 minut. BTW 5 na instalacje i deinstalacje czy 5 minut na samego Firefoxa:P?
Senu
 
Posty: 18
Z nami od: 26 lutego 2004, 23:45
Lokalizacja: Gdynia


Wróć do Przeglądarka Firefox

Kto jest online

Zarejestrowani użytkownicy: dexter, Google [Bot]

cron
Przejdź do powiązanej strony

Nawigacja:

Stopka: