MozillaPL.org - polskie centrum Mozilli

Główne menu:

Zestaw zakładek do Mozilli Firefox 1.0PR

Tematy specyficzne dla przeglądarki Mozilla Firefox

Moderator: Pomocy?!

Zestaw zakładek do Mozilli Firefox 1.0PR

Postautor: Gandalf » 19 września 2004, 15:00

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (X11; U; Linux i686; rv:1.7.3) Gecko/20040914 Firefox/0.10

Witajcie.
W zwiazku ze zblizajaca sie wersja 1.0 bedziemy uaktualniac zestaw zakladek uzywany w polskim Firefoksie. Czy macie jakies propozycje stron, ktore powinny sie tam znalezc itp.?

Zwracam tylko uwage, ze chcemy pozostawic liste bardzo krotka.
IE jest to aplikacja, która pozwala przeglądać internet z Twojego komputera i na odwrót
Gandalf
 
Posty: 1802
Z nami od: 29 czerwca 2002, 04:37
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: lenrock » 19 września 2004, 15:37

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; rv:1.7.3) Gecko/20040913 Firefox/0.10

Moje propozycje:
http://mozillapl.org/rozszerzenia/ "Baza rozszerzeń po polsku"
http://www.squarefree.com/bookmarklets/ "Skryptozakładki"
lenrock
Moderator
 
Posty: 966
Z nami od: 09 grudnia 2002, 19:33
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zestaw zakładek do Mozilli Firefox 1.0PR

Postautor: piotrek84 » 19 września 2004, 16:05

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; pl-PL; rv:1.7.2) Gecko/20040803

obowiazkowe bezposrednie linki do FAQ, Szkoly i Dodatkow :)
piotrek84
 
Posty: 1785
Z nami od: 11 września 2003, 18:48
Lokalizacja: ze świata marzeń

Postautor: cyberrus » 19 września 2004, 16:08

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; en-US; rv:1.7) Gecko/20040803 Firefox/1.1 ;-)

im mniej tym lepiej - ale ja mam sugestię żeby trochę rozszerzyć horyzont mentalny (spójrzcie trochę dalej niż własny pasek zakładek) i przy okazji upiec dwie pieczenie na jednym ogniu - zaprosić znane osobistości internetu do wyboru ciekawych miejsc (w ich dziedzinach) wartych umieszczenia w zakładkach, dzięki temu FF będzie miał darmowy PR w kręgu tych ludzi oraz te zakładki będą na prawdę skarbnicą wiedzy o polskiej sieci

(PR = public relation nie preview relaese :D)
cyberrus
 
Posty: 620
Z nami od: 31 maja 2004, 09:13

Postautor: piotrek84 » 19 września 2004, 16:35

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; pl-PL; rv:1.7.2) Gecko/20040803

cyberrus pisze:im mniej tym lepiej - ale ja mam sugestię żeby trochę rozszerzyć horyzont mentalny (spójrzcie trochę dalej niż własny pasek zakładek) i przy okazji upiec dwie pieczenie na jednym ogniu - zaprosić znane osobistości internetu do wyboru ciekawych miejsc (w ich dziedzinach) wartych umieszczenia w zakładkach

Pomysl super ale dla Firefox Zdzisiek Browser, bo ciekawych stron w roznych dziedzinach jest bardzo duzo. Ja np. moglbym zaproponowac zestawienie darmowych programow dla Windows (niektore to prawdziwe perelki: DeamonTools, MozIE, wszelkie Mozille i Opery) ale jakie te zakladki bybyby olbrzymie :)

To jest Mozilla Firefox, ktory ma stanowic tez podstawe Zdziśkow Brołserów i nadmiar zakladek tylko utrudnia poruszanie sie w nich.
Najważniejsze sa odnosciki do wszelkich polskich pomocy i dokumentacji programu oraz najpopularniejszych stron (portale, newsy ze swiata, newsy komputerowe, popularne slowniki/encyklopedie itp.) bez dokladnego specjalizowania dziedzin.
Wlasciwie zalezy to od podejscia/koncepcji, Gandalf musialby napisac wiecej szczegulow (a ja musze przejrzec stare zakladki z FF :)
Jezeli przypona mi sie jakies strony to dopisze do poprzedniego posta.

Jestem w kazdym razie za zastapienie encyklopedii Onetu przez pl.wikipedia.org :D
piotrek84
 
Posty: 1785
Z nami od: 11 września 2003, 18:48
Lokalizacja: ze świata marzeń

Postautor: lenrock » 19 września 2004, 17:05

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; rv:1.7.3) Gecko/20040913 Firefox/0.10

W ramach testów możliwości Wiki postanowiłem spróbować zrobic kanał RSS dotyczący nowych rozszerzeń .
adres http://mozillapl.org/rss/feed/baza_rozszerzen
Dziś postawiony więc narazie nie ma dużo nowości , po drugie czy jest wogóle sens to prowadzić ?
Tzn czy podoba się wygląd i funkcjonalność , oraz czy jest zapotrzebowanie na taki kanał , bo narazie nie udało mi się zautomatyzować tego by dział "Nowości" na stronie Bazy był rozwijany wraz z dopisywaniem do kanału danych.
Jak wyrazicie aprobatę to bedzie moja propozycja na dodawanie RSS do zakładek .
lenrock
Moderator
 
Posty: 966
Z nami od: 09 grudnia 2002, 19:33
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Domel » 19 września 2004, 17:29

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; pl-PL; rv:1.7) Gecko/20040616

lenrock pisze:Tzn czy podoba się wygląd i funkcjonalność , oraz czy jest zapotrzebowanie na taki kanał , bo narazie nie udało mi się zautomatyzować tego by dział "Nowości" na stronie Bazy był rozwijany wraz z dopisywaniem do kanału danych.

Zglos sie do mnie bo narazie feed nie wyglada dobrze ;)
Domel
 
Posty: 2252
Z nami od: 14 kwietnia 2002, 19:10
Lokalizacja: Białystok


Wróć do Przeglądarka Firefox

Kto jest online

Zarejestrowani użytkownicy: dexter, Google [Bot]

Przejdź do powiązanej strony

Nawigacja:

Stopka: