MozillaPL.org - polskie centrum Mozilli

Główne menu:

Team Firefox.pl - pytania, szybkie decyzje...

Tematy specyficzne dla przeglądarki Mozilla Firefox

Moderator: Pomocy?!

Postautor: jasiu » 24 września 2004, 19:17

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Win98; rv:1.7.3) Gecko/20040911 Firefox/0.10

Domel,
jako postronny obserwator, jestem pod wrażeniem twojej siły destrukcji.
Wróżę ci karierę w parlamencie ;)
jasiu
 
Posty: 68
Z nami od: 07 czerwca 2004, 20:34

Postautor: Domel » 24 września 2004, 19:41

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; pl-PL; rv:1.7) Gecko/20040616

Ludwik pisze:Domelu. Z tego co rozumiem w tym wątku chodzi o to, że Mozilla Fundation stworzyła wymóg formalny wysłania do siebie listy osób pracujących nad lokalizacją programów Mozilla Firefox i Mozilla Thunderbird. Z dokumentu przygotowanego przez fundację wynika, że chodzi wyłącznie o te dwa programy, osobno podkreślono, że nie dotyczy to np. Mozilla Suite.

Rozumiem, wydaje mi sie jednak ze Gandalf sie w tym pogobil. Zauwaz ze zupelnie nie w tym kierunku poszly argumenty z jego strony.
Projekt firefox.pl i thunderbird.pl byl zorientowany od zawsze w tlumaczeniu Nvu. Z "zespolu" nie chcialo tego jedna osoba - Marcoos. Jednak jak wydaje mi sie sam Gandalf go przekonal. Zeby byc juz do konca szczery na dzien dzisjszy z tego co mi wiadomo raczej przeciwny jest Pitreck ale to chybya tylko z nienawisci do mnie. ;)

Ludwik pisze:Gandalf nie miał na celu umniejszania Twoich osiągnięć (np. przy lokalizacji NVU) na tym polu.

Nie wiem. Poprostu dziwie sie jak mozna zapomniec o lokalizacji w ktorej On sam byl jednym z organizatorow.

Ludwik pisze:Twoja praca jest bardzo ważna

Cicho, wlasnie popacie Ci spadlo. Nie wiesz, ze kojarzenie z Domelem nie jest modne dzisiaj. :D
Domel
 
Posty: 2252
Z nami od: 14 kwietnia 2002, 19:10
Lokalizacja: Białystok

Postautor: Gandalf » 24 września 2004, 19:41

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (X11; U; Linux i686; rv:1.7.3) Gecko/20040914 Firefox/0.10

Nawet mi do glowy nie przyszlo, zeby umniejszac czyjekolwiek zaslugi!!!

Oczywiscie, ze Domel ma ogromne zaslugi dla MozilliPL!!!! I w ogole Mozilli ! Bycie lub nie bycie czlonkiem firefox.pl ma sie nijak do zaslug dla Mozilli. To po prostu kwestia pracy przy lokalizacji Firefoksa i Thunderbirda.
kurcze, ludzie, chodzi tylko o projekt o nazwie firefox.pl! Ten, ktory zakladalismy w dwie osoby - ja i Marcoos, kiedy bardzo trudno bylo cokolwiek zorganizowac. Potem doszedl do nas Pitreck i dzialalismy przez wiele miesiecy we trojke.
I jakos nikt sie nie obrazal, ze "nie jest w teamie" - mimo, ze stary team jest jasno opisany na stronach projektu w dziale autorzy. Teraz nagle afera... Sorry :/ Mysle, ze nie warto kontyuowac watku.

Dziekuje Wam za pomoc i biore sie do pisania maila.
IE jest to aplikacja, która pozwala przeglądać internet z Twojego komputera i na odwrót
Gandalf
 
Posty: 1802
Z nami od: 29 czerwca 2002, 04:37
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Domel » 24 września 2004, 19:45

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; pl-PL; rv:1.7) Gecko/20040616

Gandalf pisze:kurcze, ludzie, chodzi tylko o projekt o nazwie firefox.pl!

No wlasnie. Czyli lista wygladac powinna mniej-wiecej tak
1. Gandalf
2. Marcoos
3. Mibla
4. Ewentualnie osoby zwiazane z helpem czyli Staszyna itp
Jelsi kogos pominolem to przepraszam.

A to co wymieniles to lista ludzi dziajajacych w lokalizacjach FF, TB, NVU i w przyszlosci SB.
Domel
 
Posty: 2252
Z nami od: 14 kwietnia 2002, 19:10
Lokalizacja: Białystok

Postautor: Gandalf » 24 września 2004, 19:52

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (X11; U; Linux i686; rv:1.7.3) Gecko/20040914 Firefox/0.10

nie, to lista ludzi dzialajacych w firefox.pl, ci ludzie zglosili sie do konkretnych zadan kiedy ich potrzebowalem, ok? Naprawde nie widze sensu rozstrzasania tematu...
IE jest to aplikacja, która pozwala przeglądać internet z Twojego komputera i na odwrót
Gandalf
 
Posty: 1802
Z nami od: 29 czerwca 2002, 04:37
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Domel » 24 września 2004, 20:02

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; pl-PL; rv:1.7) Gecko/20040616

Gandalf pisze:nie, to lista ludzi dzialajacych w firefox.pl, ci ludzie zglosili sie do konkretnych zadan kiedy ich potrzebowalem, ok?

To zulepnie jak ja z nvu ale ok zostawmy to. Do czego teraz potrzebujesz ludzi? Czy musza to byc rzeczy wymyslone przez Ciebie czy moga byc swoje propozycje?
Domel
 
Posty: 2252
Z nami od: 14 kwietnia 2002, 19:10
Lokalizacja: Białystok

Postautor: Gandalf » 24 września 2004, 20:10

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (X11; U; Linux i686; rv:1.7.3) Gecko/20040914 Firefox/0.10

w tym momencie koncentrujemy sie wylacznie na wydawaniu Firefoksa i Thunderbirda. Firefox 1.0PR musi byc wydany jak najszybciej (tlumaczneie gotowe), potem Firefox 1.0 powinien nie miec nawet pol dnia opoznienia. Czyli teraz CVS. Po drugie Tb. Thunderbird 0.9 wyjdzie prawdopodobnie w najblizszych 2 tygodniach, potem Thunderbird 1.0 rowno z Firefoksem 1.0 i tu bedzie balagan.

Do napisania jest CMS, chyba ze nikt go nie napisze, to wtedy ja skoncze swoj, w wolnym czasie... CMS do Fx.pl, Tb.pl. Musi byc 100% OO, PHP5+MySQL.

Czy cos jeszcze jest do zrobienia? Juz chyba nie. CVS mamy zapewniony, liste hasel Nuan organizuje... Ja teraz bede siedzial nad CVSem w kazdym razie.
IE jest to aplikacja, która pozwala przeglądać internet z Twojego komputera i na odwrót
Gandalf
 
Posty: 1802
Z nami od: 29 czerwca 2002, 04:37
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Domel » 24 września 2004, 20:13

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; pl-PL; rv:1.7) Gecko/20040616

Heh zbieg okolicznosci akurat niczego nie moge zrobic... A czy mozna przedstawic swoje projekty czy nie? (pytam drugi raz)
Domel
 
Posty: 2252
Z nami od: 14 kwietnia 2002, 19:10
Lokalizacja: Białystok

Postautor: cyberrus » 24 września 2004, 23:00

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; en-US; rv:1.7) Gecko/20040803 Firefox/0.9.3

a łyżka na to: niemożliwe :lol:
cyberrus
 
Posty: 620
Z nami od: 31 maja 2004, 09:13

Postautor: marcoos » 24 września 2004, 23:25

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (X11; U; Linux i686; rv:1.7.3) Gecko/20040911 Firefox/0.10

Propozycja nazwy: Polish Aviary Localization Team / Polish Aviary Team (w skrócie: Aviary L10N PL, Aviary PL)

(Wytłumaczenie chyba oczywiste? ;-))

Myślę, że P. "heidi" Chyliński (nasz (nie?)oficjalny 'składacz' Fx dla OS X) też powinien być gdzieś wymieniony.
marcoos
Moderator
 
Posty: 2227
Z nami od: 12 października 2002, 10:25
Lokalizacja: Wrocław

Postautor: Pitreck » 24 września 2004, 23:31

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; en-US; rv:1.7) Gecko/20040802 Firefox/0.9.1+ (Pitreck)

->Gandalf
Prosze cie, wie wdawaj sie w dyskusje z Domelem, bo to sie raczej dobrze nie skonczy. To nie jest czlowiek, ktorego mozna by traktowac powaznie, co nie jednokrotnie on sam juz nam udowodnil swoim zachowaniem. Moim zdaniem, jesli mozna by go umiescic na jakiejkolwiek liscie zaslug, to lista ta musiala by nosic nazwe "destrukcje".

Wracajac do tematu watku, TAK, jestem za tym, abys to Ty byl glowa zespolu. Jesli chodzi o nazwe, to podoba mi sie propozycja Marcoosa.
"Zaczyna się nowy wyścig, ale starzy gracze jeszcze nie umieją zrozumieć, że toczyć się on będzie na zupełnie innym poziomie. Idzie tsunami, a niektórzy dalej zapatrzeni w ziemie stawiają na plaży zamki z piasku i kłócą się, czyj większy..." - Gandalf
Pitreck
Moderator
 
Posty: 1163
Z nami od: 28 listopada 2002, 20:17
Lokalizacja: Wa-wa

Postautor: Gandalf » 25 września 2004, 00:06

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (X11; U; Linux i686; rv:1.7.3) Gecko/20040914 Firefox/0.10

Marcoos: przy calym szacunku i wdziecznosci, czy bedziemy potrzebowac czlowieka od Maca teraz, kiedy jedziemy z CVSa?
IE jest to aplikacja, która pozwala przeglądać internet z Twojego komputera i na odwrót
Gandalf
 
Posty: 1802
Z nami od: 29 czerwca 2002, 04:37
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Cleriic » 25 września 2004, 00:11

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; pl-PL; rv:1.7) Gecko/20040803 Firefox/0.9.3

Gandalf pisze:Marcoos: przy calym szacunku i wdziecznosci, czy bedziemy potrzebowac czlowieka od Maca teraz, kiedy jedziemy z CVSa?


Chociażby do sprawdzenia tego co Mozilla zrobi...
To tak w ramach ograniczonego zaufania ;)
Cleriic
Moderator
 
Posty: 659
Z nami od: 09 stycznia 2004, 16:04
Lokalizacja: Polska :)

Postautor: Gandalf » 25 września 2004, 01:22

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (X11; U; Linux i686; rv:1.7.3) Gecko/20040914 Firefox/0.10

Cleriic: napisze jeszcze raz. Team ktory wpisalem jest bardzo duzy. Nie chcialbym go jeszcze bardziej rozrastac. Wydaje mi sie, ze wyrazy wdziecznosci w creditsach sa odpowiednia zaplata.
Do teamu wpisalem ludzi, ktorzy, uwazam, powinni byc znani MF z imienia i nazwiska poniewaz moga potrzebowac w niedlugiej przyszlosci kont CVS, dostepow do ruznych wewnatrznych bugzilli i uczestniczyc w spotkaniach Aviary team. Wlaczanie czlowieka, ktory nam pomaga z Macami wydaje mi sie przesada.
IE jest to aplikacja, która pozwala przeglądać internet z Twojego komputera i na odwrót
Gandalf
 
Posty: 1802
Z nami od: 29 czerwca 2002, 04:37
Lokalizacja: Warszawa

nazwa

Postautor: iTuiTu » 25 września 2004, 03:11

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; pl-PL; rv:1.7) Gecko/20040707 Firefox/0.9.2

jestem heavy userem opery i firefox jest pierwszą odsłoną 'gecko' jaka do mnie przemówiła.

moim zdaniem - czysto marketingowo - nazwa operująca nazwą produktu przewodniego (w wypadku duetu FF i TB to raczej jest nim firefox), lub nazwa pracująca nazwą engineu - który tak czy ianczej ale istnieje i pracuje w TB - czyli GECKO - będzie zdecydowanie bardziej przyswajalna nawet dla dziennikarzy.
nazwy skróty - dumnie to wygląda - ale jest w prostej formie totalnie NIEZROZUMIAŁE.

wady nazw z gecko - to jednak kolizja z mozillą.

oczywiście można stworzyć nazwę zlepek z obu - ale tu skłądani musi być konsekwenta - fox_bird lub fire_thunder (thunder_fire?).

i tu chyba najbardziej naturalnie brzmi FOXBIRD PL. shorty - zostawił bym jako raczej claim'y uzupełniające - ale nie zasadniczą nazwę teamu.

jeszcze raz podkreślam - taka konstrukcja - oparta o nazwę produktu uprości Wam PR - tak teamu i jego pracy jak i odniesienia jego efektów do wspomnianego produktu.

piszę bo w "statusie" macie też 'kontakt z prasą' czyli właśnie PR produktu a propagacja informacji o tych produktach - jest motorem Waszych działań.

pozdrawiam i powodzenia - czyli nie_przekombinujcie. :)
iTuiTu
 

Postautor: Gość » 25 września 2004, 08:28

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; en-US; rv:1.7) Gecko/20040803 Firefox/0.9.3

Pitreck pisze:Prosze cie, wie wdawaj sie w dyskusje z Domelem, bo to sie raczej dobrze nie skonczy. To nie jest czlowiek, ktorego mozna by traktowac powaznie, co nie jednokrotnie on sam juz nam udowodnil swoim zachowaniem.

no dobra, Panowie! skończcie już z tymi osobistymi wycieczkami! mówię to jako zwykły user - nie zepsujcie znowu tego, co tak wspaniale się zapowiada! czy tak ma wyglądać polski OS? czemu polacy muszą sobie zawsze skakać do gardeł? mam osobiście do Was wielki szacuek za to co robicie, ale czasami wasza wzajemna destrukcja napawa mnie wstrętem!
Gość
 

Postautor: Cleriic » 25 września 2004, 11:57

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; rv:1.7.3) Gecko/20040913 Firefox/0.10

Gandalf pisze:Cleriic: napisze jeszcze raz.


Spokojnie... nie denerwuj się ;)
Tylko napisałem, do czego możemy go potrzebować, a nie że koniecznie musi się znaleźć tu czy tam... [koniec tematu]

Nurtuje mnie tylko kwestia nazwy... jak słusznie zauważył iTuiTu z marketingowego punktu widzenia nazwa firefox.pl będzie się wszystkim kojarzyła zbyt jednoznacznie. Co - znając lenistwo różnego rodzaju dziennikarzy - może prowadzić do niepotrzebnych nieporozumień...

Ale jak już nas zgłosiłeś pod taką nazwą... no cóż... będziemy jakoś z tym żyć ;)
Cleriic
Moderator
 
Posty: 659
Z nami od: 09 stycznia 2004, 16:04
Lokalizacja: Polska :)

nazwa

Postautor: iTuiTu » 25 września 2004, 13:05

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; pl-PL; rv:1.7) Gecko/20040707 Firefox/0.9.2

Nie, niee... ja napisałem - że właśnie oparcie nazwy nie o jakieś abstrakcyjnie brzmiące skróty może być problemem.

Oparcie nazwy o GECKO - też może stanowić problem.

Firefox.pl dl amnie jest o tyle dobre - że to jest produkt, który wypłynął - zyskał unanie 'mas' jest prosty, intuicyjny, bezproblemowy (prawie) i niosą takie skojarzenia - buduje dobre skojarzenia dla kazdego produktu jaki będzie obsługiwany przez TEAM.

Przy okazji nie ma problemu budowy nowej nazwy-zlepku (fox_bird czy thunder_fire) - co znowu oznaczałoby konieczność PR'owego osadzenia nazwy teamu u dziennikarzy itp itd...

Juz nawet nie wchodzę w temat konstrukcji stron www - bo zbiorcza strona mozilli ostatnio łądnie pracuej firefoxem a pod nią jest thunderbird i mozllla suite. Bo to kwestia współpracy MOZZILLLLLLI.pl z FIREFOX.pl....
iTuiTu
 

Postautor: Gandalf » 25 września 2004, 13:21

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (X11; U; Linux i686; rv:1.7.3) Gecko/20040914 Firefox/0.10

A co myslicie o nazwie AviaryPL ? Aviary to nazwa drzewa w CVS, w ktorym pracuje sie nad Thunderbirdem i Firefoksem. Pod taka tez nazwa (Aviary Meetings) spotykaja sie zespoly Tb i Fx... Hmm?
IE jest to aplikacja, która pozwala przeglądać internet z Twojego komputera i na odwrót
Gandalf
 
Posty: 1802
Z nami od: 29 czerwca 2002, 04:37
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Cleriic » 25 września 2004, 13:49

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; rv:1.7.3) Gecko/20040913 Firefox/0.10

Gandalf pisze:A co myslicie o nazwie AviaryPL ?


Jak dla mnie ok.
A propozycje marcoosa? też koło Aviary krążyły.
Cleriic
Moderator
 
Posty: 659
Z nami od: 09 stycznia 2004, 16:04
Lokalizacja: Polska :)

PoprzedniaNastępna

Wróć do Przeglądarka Firefox

Kto jest online

Zarejestrowani użytkownicy: dexter, Google [Bot]

Przejdź do powiązanej strony

Nawigacja:

Stopka: