MozillaPL.org - polskie centrum Mozilli

Główne menu:

ZEBRA - naprzemienne tło listy e-maili

Tematy specyficzne dla klienta poczty Mozilla Thunderbird

Moderator: Pomocy?!

ZEBRA - naprzemienne tło listy e-maili

Postautor: verdorn » 14 stycznia 2020, 10:58

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows NT 6.1; Win64; x64; rv:72.0) Gecko/20100101 Firefox/72.0

Cześć.

Po ostatniej aktualizacji TB coś dziwnego stało się z tłem okna z folderami poczty i tłem okna z listą e-maili.
Problem występuje wyłącznie dla motywów typu dark, itp. Nawet dla defaultowego.
Otóż panele dla folderów poczty i wiadomości wyglądają jak zebra. Naprzemiennie tło jest ciemne, a następnie jasne i znowu ciemne, itd.
Wygląda to koszmarnie. Jeden folder z tłem ciemnym, po nim drugi z jasnym, kolejny z ciemnym...
Przełączenie na jasny motyw niweluje problem.
Zainstalowanie innego motywu ciemnego nic nie daje - zebra powraca.
Nie mam pojęcia z czym to się wiąże. Wydaje mi się, że to jakiś mój indywidualny problem z profilem konfiguracyjnym TB, ponieważ mam na innym kompie zainstalowanego TB w tej samej wersji, z motywem ciemnym i wszystko jest OK.
Tylko gdzie szukać jakichś ustawień odpowiedzialnych za wyświetlanie tła dla tych elementów?

Pozdrawiam,
Adam.
verdorn

Z nami od: 14 stycznia 2020, 10:00

Odp: ZEBRA - naprzemienne tło listy e-maili

Postautor: krystian3w » 14 stycznia 2020, 15:19

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Android 9; Mobile; rv:68.0) Gecko/68.0 Firefox/68.0

Kliknij w hamburger :arrow: z listy Pomoc :arrow: wybierz Informacje dla pomocy technicznej.

Otwartą kartę przewiń do "ważnych zmienionych ustawień".

Próbuj je na świeżym profilu ustawić (opcje > "ustawienia zaawansowane") i zobaczyć czy wskoczy zebra.

Opcjonalnie skopiuj z profilu Thunderbird plik pref.js (najnowszy zmodyfikowany - mnie już TB narobił aż 23 kopie z jakiegoś powodu - strzelam, że od aktualizacji) i zobacz czy on buguje sprawny profil.
krystian3w

Z nami od: 01 grudnia 2017, 15:27

Wróć do Klient poczty Thunderbird