MozillaPL.org - polskie centrum Mozilli

Główne menu:

wspólny serwer SMTP dla kilku skrzynek

Tematy specyficzne dla klienta poczty Mozilla Thunderbird

Moderator: Pomocy?!

wspólny serwer SMTP dla kilku skrzynek

Postautor: kosmpryw » 08 grudnia 2022, 11:54

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows NT 10.0; Win64; x64) AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko) Chrome/108.0.0.0 Safari/537.36

Witam
Thunderbirda używam od wielu lat, na wielu skrzynkach - dotychczas bezproblemowo ale ostatnio natknąłem się na problem uniemożliwiający dalszą pracę, otóż:
Mam kilka skrzynek, dwie gmailowe i 10 od innego dostawcy (a konkretnie to jednego - webwavecms). Od kilku dni przy próbie wysłania wiadomości z któregokolwiek emaila od webwavecsm otrzymuję komunikat:

Wysyłanie wiadomości się nie powiodło.
Wystąpił błąd podczas wysyłania wiadomości. Odpowiedź serwera:
<xxxxx@xxxxxxxxxxxxx.pl>: Sender address rejected: not owned by user

Problem nie występuje przy gmailach tylko w stronach od webwavecms, ale sprawdzałem i wysyłając email bezpośrednio z webowej strony providera nie ma go, problem występuje tylko w thunderbirdzie.

Idąc dalej, komunikat wskazuje na niepoprawne ustawienie serwera smtp i sprawdzając w ustawieniach smtp wychodzi na to ,że thunderbird dla wszystkich 10 skrzynek z webwavecms ustawił tą samą nazwę użytkownika (ja tego nie przestawiałem, wcześniej przez wiele lat działało to poprawnie). Zmieniam więc te nazwy użytkownika dla każego emaila i gdy wprowadzam je w jednym, automatycznie ta sama nazwa jest we wszystkich. Próbowałem `zarządzaj tożsamościami` i jest to samo - wpisuję kilka nazw użytkowników i serwerów - od razu po wpisaniu dla jednego ta sama nazwa użytkownika jest dla wszystkich... Problem dotyczy tylko wysyłania wiadomości, odbieranie działa poprawnie.

Ręce mi już opadają, korzystam z TB już ponad 10 lat i nie chciałbym go zmieniać ale kończą mi się pomysły... Będę wdzięczny za jakąkolwiek pomoc.
kosmpryw
 
Posty: 1
Z nami od: 08 grudnia 2022, 11:44

Wróć do Klient poczty Thunderbird

Kto jest online

Zarejestrowani użytkownicy: Bing [Bot]

cron
Przejdź do powiązanej strony

Nawigacja:

Stopka: