MozillaPL.org - polskie centrum Mozilli

Główne menu:

Podręcznik konfiguracji Thunderbirda i Kuriera

Tematy specyficzne dla klienta poczty Mozilla Thunderbird

Moderator: Pomocy?!

nazwa poczty

Postautor: Kazim K » 04 września 2005, 06:55

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; pl-PL; rv:1.7.5) Gecko/20041108 Firefox/1.0

Kubu$ pisze:Dane dla wp:

użytkownik: nazwa (czyli wszystko przed @)
pop3: pop3.wp.pl port:110 (domyślny)
smtp: smtp.wp.pl port: 25 (domyślny)
szyfrowanie: TLS jeśli dostępne

Dla Interii:
użytkownik: nazwa@interia.pl
pop3: poczta.interia.pl port: 110 (domyślny)
smtp: poczta.interia.pl port: 25 (domyślny)
szyfrowania TLS jeśli dostępne

Dla Neostrady:
użytkownik: nazwa@neostrada.pl
pop3: poczta.neostrada.pl port:110 (domyślny)
smtp: poczta.neostrada.pl port: 25 (domyślny)
szyfrowanie: TLS jeśli dostępne

Przydatne linki:
powered by @MusK
http://musk.dtdns.net/tb/konta.html
http://musk.dtdns.net/tb/config.html

http://www.chuonthis.com/extensions/ssun.php - rozszerzenie pomocne przy przypisywaniu serwera SMTP do konkretnego konta
Kazim K
 

Postautor: Gość » 13 września 2005, 06:22

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; pl-PL; rv:1.7.10) Gecko/20050717 Firefox/1.0.6

może wie kto jaki mam wpisać adres serwera pop3 na hotmalia bo chce mieć pocztę na thunderbirdzie....
Gość
 

Postautor: Stef » 24 września 2005, 22:48

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (X11; U; GNU/Linux i686; pl; rv:1.8b4) Gecko/20050918 Firefox/1.4

Hotmail jest be, i o ile dobrze pamiętam za darmo nie udostępniają pop3.
Zdaje się że jest jakiś wynalazek -rozszerzenie żeby to ominąć - musisz poszukać.

Ustawienia dla poczty z portalu Gazeta.pl (albo źle przejrzałem wątek albo jeszcze nie było)
Kod: Zaznacz cały
Adres: login@gazeta.pl
Użytkownik: login
Serwer poczty przychodzącej: pop3.poczta.gazeta.pl
Serwer poczty wychodzącej: smtp.poczta.gazeta.pl


Stef
Czasami coś napiszę na stef.log
Stef
Moderator
 
Posty: 3466
Z nami od: 16 kwietnia 2004, 11:05

Postautor: Cynthia » 25 września 2005, 11:58

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; pl-PL; rv:1.7.12) Gecko/20050919 Firefox/1.0.7

nie wiem gdzie w thunderbird 1.06 zmienic smtp. tylko w pierwszym koncie mozna bylo to wpisac, a teraz wszystkie pozostale sa juz z tego samego smtp lub z domyslnego. a w konfiguracji kont tez nie ma mozliwosci dodania nowego smtp. te wszystkie instrukcje sa chyba do starych wersji programu, a ja dopiero zaczynam tego uzywac i nawet nie moge importowac z outlooka, bo nieuzywam. no chyba zeby to zrobic tak naokolo... dziwny ten program, wybralam go bo lubie firefoxa i slyszalam ze ma dobry antyspam, ale niestety nie dla takich lam jak ja :(
Cynthia
 

Postautor: Stef » 25 września 2005, 15:02

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (X11; U; GNU/Linux i686; pl; rv:1.8b4) Gecko/20050918 Firefox/1.4

Narzędzia → Konfiguracja kont → Serwer poczty wychodzacej → Konfiguracja serwerów poczty wychodzącej (SMTP) → Dodaj.
Czasami coś napiszę na stef.log
Stef
Moderator
 
Posty: 3466
Z nami od: 16 kwietnia 2004, 11:05

Postautor: Gość » 06 października 2005, 20:26

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; PL; rv:1.7.5) Gecko/20041217

Nie wiem co jest nie tak. Pocztak wychodząca działała mi do dziś jak marzenie. Ale dzisiaj chciałam skonfigurowac drugie konto, którego i tak nie skonfigurowałam :-? Nie dośc, że nie mam drugiego konta, to jeszcze popsuło się moje strare i pokazuje mi się następująco informacjia:
"Wysłanie wiadomości nie powiodło się, ponieważ połaczenie z serwerem poczty wychodzącej SMTP smtp.poczta.onet.pl było niemożliwe. Serwer może by niedostępny lub może odrzucac połączenie. Nalezy sprawdzic poprawnośc ustawień serwera poczty wychodzącej w Konfiguracji ( co sprawdzałam kilka razy i jest tak jak miałam wcześniej) kont mozilla Thundebird, a następnie spróbowac ponownie lub skontakotowac się z administratorem seic."
I co ma w takiej sytuacji zrobic blondynka?? :roll:
Gość
 

Postautor: Stef » 06 października 2005, 21:34

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (X11; U; GNU/Linux i686; pl; rv:1.8b4) Gecko/20050918 Firefox/1.4

Zrób tak tylko jeżeli pamiętasz hasło i użytkownika i masz skonfigurowane tylko jedno konto.
Najszybciej będzie jeśli usuniesz serwery smtp (Konfiguracja kont → Serwer poczty wychodzącej → Konfigóracja serwerów poczty wychodzącej → zaznacz myszką → usuń).
Następnie przejdź do Narzędzia → Opcje → Zaawansowane → Zachowane hasła → pokaż zachowane hasła → zaznaczaj i kolejno usuwaj wszystke wpisy zaczynające się od smtp.
Uruchom ponownie Thunderbirda, skonfiguruj serwer smtp i powinno działać.

Stef
Czasami coś napiszę na stef.log
Stef
Moderator
 
Posty: 3466
Z nami od: 16 kwietnia 2004, 11:05

Postautor: Gość » 07 października 2005, 09:44

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; PL; rv:1.7.5) Gecko/20041217

I tutaj kolejne skochodu bo nie pokazuje mi się opcia "USUŃ" jak zaznaczam serwer ? I co robic w takiej sytuacji??

Uszata
Gość
 

Postautor: Stef » 07 października 2005, 16:35

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (X11; U; GNU/Linux i686; pl; rv:1.8b4) Gecko/20050918 Firefox/1.4

Znaczy jest wyszarzony-nieklikalny?
Jeśli tak to dodaj jakiś bzdurny fikcyjny serwer ustaw go domyslnym skasuj tamten i wykonaj po skonfigurowaniu konta operację odowrotną.
Czasami coś napiszę na stef.log
Stef
Moderator
 
Posty: 3466
Z nami od: 16 kwietnia 2004, 11:05

Postautor: uszata » 08 października 2005, 13:43

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; PL; rv:1.7.12) Gecko/20050915

Bardzo dziękuje za pomoc 8) Sytuacja została opanowana i wszystko jest tak jak dawniej 8)

Uszata (szczęśliwa :P ) 8)
uszata
 
Posty: 2
Z nami od: 07 października 2005, 09:46

Postautor: uszata » 08 października 2005, 14:12

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; PL; rv:1.7.12) Gecko/20050915

No to ja pukam z kolejnym problemem, żebyście nie tęsknili. Mam poczte na swojej domenie. Chciałam ją zainstalowac na Kurierze Poczty i nic mi chyba z tego nie wyszło, bo przy próbie odebrania poczty pokazuje się wiadomośc:
Przesyłanie nazwy użytkownika nie powiodło się. Odpowiedz serwera epbroker.com.pl: Login failed
Może pomoglibyście mi jakos skonfigurowac drania, bo mnie to ni w ząb nie wychodzi. Koleś mi podał, że pomoc przy konfiguracji znajde pod tym linkiem
http://pomoc.alternet.com.pl/poczta/net ... scape6.htm
Ale jakies to dla mnie wszystko po chinsku. :-?
uszata
 
Posty: 2
Z nami od: 07 października 2005, 09:46

Postautor: Stef » 08 października 2005, 18:33

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (X11; U; GNU/Linux i686; pl; rv:1.8b4) Gecko/20050918 Firefox/1.4

Dla adresu user@domena.pl będą takie ustawienia:
Użytkownik: user
Pop3: domena.pl
Smtp: domena.pl
Reszta jest w miarę standardowa więc nie powinno być problemu. Z komunikatu natomiast wynikałoby że masz źle podanego użytkownika (np cały adres e-mail) bądź złe hasło (to już wiesz gdzie sprawdzić).

Stef
Czasami coś napiszę na stef.log
Stef
Moderator
 
Posty: 3466
Z nami od: 16 kwietnia 2004, 11:05

Postautor: cassius » 15 października 2005, 11:41

Przeglądarka: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 6.0; Windows NT 5.1; pl) Opera 8.50

mozilla thunderbid 1.07 PL
mam taki problem - a więc skonfigurowałem sobie swoje konta tak jak zawsze , jeszcze dla pewność sprawdziłem na stronie żeby wszystko grało i mam problem , w obu kontach @gmail.com i @toya.net.pl dla odbioru wiadomośći trzeba ustawiść SSL i gdy tak ustawie, wrzuce get mail to wyskakuje komunikat że wygasły jakieś certyfiakty i error code -8102 a jak odznacze w ustawieniach kont SSL to program nie może sie połaćzyć z serwerem poczty ??
cassius
 

Postautor: Dracula » 17 października 2005, 14:45

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; pl-PL; rv:1.7.12) Gecko/20050919 Firefox/1.0.7

Mam pytanie odnośnie profili...
Przeczytałem tutaj dużo tematów, FAQ'ów i nie mogę się doszukać odpowiedzi.

Dokładniej mam problem z ustawieniem w jednym profilu kilku folderów nadrzędnych.
Mniej więcej chce zrobić coś takiego http://www.applelegal.com/images/uploads/Thunderbird01.jpg - czyli po lewej kilka zakładek a w każdej inbox itd...

W Menadżerze profili każdy nowy profil jest osobno traktowany a chce tylko żeby zrobić aby po otwarciu tb, po lewej stronie (foldery) było np
JA
Odebrane
Niewysłane
Szkice
Wysłane
Kosz
TY
Odebrane
Niewysłane
Szkice
Wysłane
Kosz


Z góry dziękuję za odpowiedź
Dracula
 

Postautor: Stef » 17 października 2005, 15:27

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (X11; U; GNU/Linux i686; pl; rv:1.8b5) Gecko/20051006 Firefox/1.4.1

Te jak to określiłeś "foldery nadrzędne" są to katalogi skonfigurowanych kont z wyłaczoną opcją global inbox. Profile tutaj nie mają zasadniczo żadnego zastosowania.
Czasami coś napiszę na stef.log
Stef
Moderator
 
Posty: 3466
Z nami od: 16 kwietnia 2004, 11:05

Profile

Postautor: Mind » 19 października 2005, 15:57

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; pl-PL; rv:1.7.12) Gecko/20050919 Firefox/1.0.7

Witam.

Ja mam taki problem.

Jak utworzyć na pulpicie skóty do poszczególnych profili z ominięciem menadżera profili ?? ( tak jak jest to możliwe np w Calipso Email )




P.S
RE: ustawianie poczty.

KAŻDY serwer pocztowy ma helpa jak skonfigurować konto w zewnętrznym programie pocztowym .......
Mind
 

Postautor: Stef » 19 października 2005, 16:02

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (X11; U; GNU/Linux i686; pl; rv:1.8b5) Gecko/20051006 Firefox/1.4.1

3.1. Skrót do konkretnego profilu

Ale z reguły do Outlook Express który ma myląco inne nazwenictwo.
Czasami coś napiszę na stef.log
Stef
Moderator
 
Posty: 3466
Z nami od: 16 kwietnia 2004, 11:05

profile

Postautor: MIND » 19 października 2005, 20:59

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; pl-PL; rv:1.7.12) Gecko/20050919 Firefox/1.0.7

Dzięki za info
MIND
 

udało sie

Postautor: asiik » 20 października 2005, 09:09

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; pl-PL; rv:1.7.12) Gecko/20050919 Firefox/1.0.7

:lol: po długiej męczarni z konfigurowaniem udało sie :)))
asiik
 

problem z poczta

Postautor: lapaz » 20 października 2005, 19:59

Przeglądarka: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 6.0; Windows NT 5.0)

Witam,
a jak po wykonaniu konfiguracji zgodnie zreszta z instrukcja, po wpisaniu hasla juz w poczcie pojawia sie ciagle komuniakt:
"polaczenie TCP/IP zostalo niespodziewanie zakonczone przez serwer (konto:'pop.3.poczta.onet.pl', Serwer POP3: 'pop.3.poczta.onet.pl', Numer bledu: 0x800ccc0f)

    bede wdzieczna za wskazowki,
    pozdrawiam, aga
lapaz
 

PoprzedniaNastępna

Wróć do Klient poczty Thunderbird

Kto jest online

Zarejestrowani użytkownicy: Baidu [Spider], dexter, Google [Bot]

Przejdź do powiązanej strony

Nawigacja:

Stopka: