MozillaPL.org - polskie centrum Mozilli

Główne menu:

Podręcznik konfiguracji Thunderbirda i Kuriera

Tematy specyficzne dla klienta poczty Mozilla Thunderbird

Moderator: Pomocy?!

uwierzylelnienie serwera poczty wychodzącej

Postautor: ewelinka » 03 listopada 2005, 00:50

Przeglądarka: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 6.0; Windows NT 5.1; SV1)

ponieważ absolutnie nie mam czasu na przejrzenie calej tej instrukcji, prosze o wskazówki. zdawało mi sie ze konfiguracja poszła mi gładko, ale nie mogę znaleźć, gdzie tez uwierzytelnia sie serwer poczty wychodzącej i ciagle nie umiem wyslać maila. to bardzo dziwne, bo na innym komputerze z powodzeniem uzywam thunderbirda. pomocy
ewelinka
 

googlemail.com zamiast gmail.com!!!!!!!!!

Postautor: Harry » 06 listopada 2005, 14:46

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; pl; rv:1.8b5) Gecko/20051006 Firefox/1.4.1

Po dwóch dniach ;) walki Ptak się poddał ;) Przejrzałem setki forów, wypowiedzi, pytałem kumpli i udało mi się. Zdaje się, że się rozbijało o tą nieszczęsną nazwę. Takie mam ustawienia:

pop.googlemail.com port: 995 (taki jak domyślny)
włączone SSL
smtp.googlemail.com port: 587 (nie taki jak domyślny)
włączone TLS

Teraz mam dwa konta, na gmail'u i na wp i działa wszystko jak w zegarku ;)
Jeśli coś namieszałem to przepraszam ;) Ja tu nowy.
Harry
 

Postautor: Stef » 06 listopada 2005, 14:56

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (X11; U; GNU/Linux i686; pl; rv:1.8) Gecko/20051025 Firefox/1.5

He? Coś IMO źle szukałeś..
http://mail.google.com/support/bin/answ ... topic=1556
http://mozillapl.org/forum/about-18504.html
:P
I po co się poddawać? Nie lepiej zapytać?

Stef
Czasami coś napiszę na stef.log
Stef
Moderator
 
Posty: 3466
Z nami od: 16 kwietnia 2004, 11:05

autoryzajca

Postautor: ewelinka » 07 listopada 2005, 14:06

Przeglądarka: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 6.0; Windows NT 5.1; SV1)

jeszcze raz grzecznie prosze o pomoc, naprawde zrobilam wsztystko zgodnie ze wszystkimi instrukcjami, a co wiecej to samo co na innym komputerze gdzie wszytsko dziala i ciagle nie moge wysylac poczty. dlaczego? konto jest na o2.
ewelinka
ewelinka
 

Postautor: Gość » 07 listopada 2005, 19:29

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (X11; U; GNU/Linux i686; pl; rv:1.8) Gecko/20051025 Firefox/1.5

Może firewall blokuje Thunderbirda? Jak nie to zobacz to.
Gość
 

Postautor: ewelinka » 07 listopada 2005, 19:59

Przeglądarka: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 6.0; Windows NT 5.1; SV1)

cóż, komputer jest nowy, nie dostapił jeszcze zaszczyu instalacji firewalla. poza tym odbieranie poczty idzie całkiem sprawnie. a skonfigurowane mam wszystko dokladnie jak w instrukcji. z reszta, probowałam juz absoltnie wszystich mozliwych ustawien.
i co teraz? moze zainstaluje go jeszcze raz, tylko ze znow strace poczte
ewelinka
ewelinka
 

Postautor: Stef » 07 listopada 2005, 20:05

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (X11; U; GNU/Linux i686; pl; rv:1.8) Gecko/20051025 Firefox/1.5

Antywirus? Reinstalacja programu niczego nie zmieni. Ustawienia i dane są trzymane w profilu. Zobacz jeszcze w opcje / zaawansowane /zachowane hasła czy masz dobrze wpisane hasło dla serwera smtp o2, ew. usuń ten wpis i uruchom program ponownie (ważne).

BTW. MS Windows XP z service pack 2 ma własnego wbudowanego firewalla; po naszemu to to się chyba nazywa Zapora systemu Windows, czy jakoś tak.

Stef
Czasami coś napiszę na stef.log
Stef
Moderator
 
Posty: 3466
Z nami od: 16 kwietnia 2004, 11:05

Postautor: ewelinka » 07 listopada 2005, 20:43

Przeglądarka: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 6.0; Windows NT 5.1; SV1)

ojej, chyba sprawiam probemy. wywaliłam hasło - nic. wyłaczyłam zapore dla tb - nie pomogło. jeszcze jakies pomysły? tak czy inaczej, dzieki za pomoc.
ewelinka
ewelinka
 

Postautor: Stef » 07 listopada 2005, 21:02

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (X11; U; GNU/Linux i686; pl; rv:1.8) Gecko/20051025 Firefox/1.5

Jakie tam problemy ;). Ale mnie faktycznie pomysły się skończyły, poproś kogoś znajomego żeby obejrzał osobiście tego chorego ptaszka, ew. zobacz na jutro, "świerzym spojrzeniem".
Czasami coś napiszę na stef.log
Stef
Moderator
 
Posty: 3466
Z nami od: 16 kwietnia 2004, 11:05

Postautor: ewelinka » 08 listopada 2005, 17:05

Przeglądarka: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 6.0; Windows NT 5.1; SV1)

świezym spojrzeniem? moim zdaniem naprawde nic wiecej juz nie da sie zmienic. pracuje nad tym od kilku dni, kazdego dnia mi sie zdawalo ze mam nowe spojrzenie. a doplyw znjomych tez chwilowo ograniczony. przypominam sobie, ze zwykle kiedy mialam jakies problemy z wysylaniem, chodziło o uwierzytelnainie. jak to wyglada w tb?
ewelinka
ewelinka
 

Postautor: Stef » 08 listopada 2005, 17:22

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (X11; U; GNU/Linux i686; pl; rv:1.8) Gecko/20051025 Firefox/1.5

"Uwierzytelnianie" przy wysyłaniu to jest słownictwo nomenklatury MS, w Thunderbird nazywa się Używaj identyfikatora użytkownik oraz hasła do odszukania w Konfiguracja kont → Serwery poczty wychodzącej → Edytuj (po zaznaczeniu serwera).
Czasami coś napiszę na stef.log
Stef
Moderator
 
Posty: 3466
Z nami od: 16 kwietnia 2004, 11:05

Postautor: ewelinka » 08 listopada 2005, 18:02

Przeglądarka: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 6.0; Windows NT 5.1; SV1)

buhahaha
to chyba był śmiech rozpaczy, sama juz nie wiem, bo qrna ilez mozna. co mam zrobic, skonfigurowac outlocka?
ewelinka
ewelinka
 

Postautor: ewelinka » 10 listopada 2005, 21:52

Przeglądarka: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 6.0; Windows NT 5.1; SV1)

rozumiem, ze nie moge liczyc na zadna wiecej pomoc. coz, szkoda...
ewelinka
 

Postautor: Wojciech » 14 listopada 2005, 10:16

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (X11; U; Linux/Slackware i686; PL; rv:1.7.11) Gecko/20050728

ewelinka pisze:rozumiem, ze nie moge liczyc na zadna wiecej pomoc. coz, szkoda...
Proszę, zrozum też, że czasami nie można pomóc zdalnie. W razie poważniejszych problemów (ale często też bardzo głupich - np. niezaptaszona wzgl. zaptaszona niewłaściwa opcja) trzeba nieraz zobaczyć program i jego ustawienia, i problem się rozwiązuje w 18 sekund. Dlatego też propozycja, żeby ktoż obejrzał to "świeżym okiem" jest jak najbardziej poważna.

Proponuję też porównać ustawienia z ustawieniami Tb, który nie sprawia problemów.
Wojciech
Moderator
 
Posty: 1100
Z nami od: 28 sierpnia 2002, 09:32
Lokalizacja: Przeworsk

Postautor: robus1974 » 16 listopada 2005, 12:22

Przeglądarka: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 6.0; Windows NT 5.1; SV1)

a ja mam konto w wp i interii,mam wszystko niby tak jak trzeba a nie umie wysłać tylko odbieram.
robus1974
 

3 konta onetu w thunderbird

Postautor: madnessinlondon » 01 grudnia 2005, 17:30

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; en-US; rv:1.7.12) Gecko/20050915 Firefox/1.0.7

skonfigurowalem 3 konta poprawnie wedlug wszystkich dostepnych instukcji i wszystko dziala ale nie sciaga mi starych plikow z konta op.pl. dlaczego ? moge wysylac thunderbitem i odbierac nowa poczta z op.pl. pojawia sie alert: sending password did not succeed i odpowiedz z serwera zle haslo i login. co to k.... jest ?
madnessinlondon
 

Re: 3 konta onetu w thunderbird

Postautor: Stef » 01 grudnia 2005, 17:40

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (X11; U; GNU/Linux i686; pl; rv:1.8) Gecko/20051107 Firefox/1.5

madnessinlondon pisze:skonfigurowalem 3 konta poprawnie wedlug wszystkich dostepnych instukcji i wszystko dziala ale nie sciaga mi starych plikow z konta op.pl. dlaczego ? moge wysylac thunderbitem i odbierac nowa poczta z op.pl. pojawia sie alert: sending password did not succeed i odpowiedz z serwera zle haslo i login. co to k.... jest ?

Duplikat postów z tego wątku
Czasami coś napiszę na stef.log
Stef
Moderator
 
Posty: 3466
Z nami od: 16 kwietnia 2004, 11:05

Postautor: Mesjasz8 » 11 grudnia 2005, 21:26

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; pl-PL; rv:1.7.12) Gecko/20050919 Firefox/1.0.7

Dopiero co zainstalowałem TB i pytanie które teraz zadam moze sie wydać niektóym smieszne ale dlamnie jest bardzo poważne :/

Jak skonfigurować TB aby odbierał poczte z konta ASTER ? Wszędze piszecie o konfiguracji kont takich jak WP czy o2 a co z ATSTER ?

http://www.aster.pl/newsite/151.html oto przykład konfiguracji tych kont na innych programach.

Czyżby TB był az tak niedoskonały ze nawet Outlook go przebija w tym wątku :>
Mesjasz8
 

Postautor: Stef » 12 grudnia 2005, 08:28

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (X11; U; GNU/Linux i686; pl; rv:1.8) Gecko/20051107 Firefox/1.5

Mesjasz8 pisze:[...]Czyżby TB był az tak niedoskonały ze nawet Outlook go przebija w tym wątku

O co Tobie chodzi? Jak masz problem z konfiguracją to napisz konkretnie jaki, ponieważ wszystkie potrzebne ustawienia znajdują się na podanej przez Ciebie stronie, więc nie widzę sensu ich powtarzać..
Czasami coś napiszę na stef.log
Stef
Moderator
 
Posty: 3466
Z nami od: 16 kwietnia 2004, 11:05

Postautor: tomeks » 12 grudnia 2005, 11:58

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; pl; rv:1.8) Gecko/20051111 Firefox/1.5

Kilka dni temu zainstalowałem Thunderbirda i na razie jestem zadowolony. Jakoś udało mi się skonfigurować trzy konta na róznych serwerach. We wszystkich tych przypadkach nie zaznaczyłem użycia bezpiecznego połączenia ssl i uwierzytelnienia. Z szyfrowania użyłem "TLS, jesli jest dostępne. I tutaj mam pytanie: czy ktoś jest mi w stanie wyjaśnić co znaczy to ssl? Czy jeśli mam tak zaznaczone jak napisałem, to znaczy, że poczta jest mniej bezpieczna? Wszystko na razie działa dobrze, ale trochę mnie to niepokoi. Dziękuję z góry za wyjaśnienie.
tomeks
 

PoprzedniaNastępna

Wróć do Klient poczty Thunderbird

Kto jest online

Zarejestrowani użytkownicy: Baidu [Spider], dexter, Google [Bot]

Przejdź do powiązanej strony

Nawigacja:

Stopka: