MozillaPL.org - polskie centrum Mozilli

Główne menu:

Podręcznik konfiguracji Thunderbirda i Kuriera

Tematy specyficzne dla klienta poczty Mozilla Thunderbird

Moderator: Pomocy?!

Postautor: Gość » 29 kwietnia 2005, 00:34

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; pl-PL; rv:1.7.5) Gecko/20041108 Firefox/1.0

Wszedłem tam, zobaczyłem ze jakies są, od razu wywaliłem wszystkie (związane z o2.pl), po czym znów spróbowalem wysłać maila i wciąż to samo... :(
Gość
 

Maćko

Postautor: Maćko » 01 maja 2005, 19:03

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Win98; pl-PL; rv:1.7.7) Gecko/20050414 Firefox/1.0.3

Z kontami na o2.pl już tak jest - okresowo (czasami przez wiele godzin) nie ma do nich dostepu. I wtedy TB tak właśnie reaguje - woła o hasło. Na początku panikowałem, szukałem błędu w ustawieniach, pytałem na forum. Teraz przywykłem. Dlatego mało go uzywam, bo skoro niepewne to nikomu tego adresu nie daję. Mam je, bo uzywam tlenofonu - telefonu VoIP spod tlena. Przychodzą tylko reklamy, więc się nie pali.
Maćko
 
Posty: 20
Z nami od: 17 kwietnia 2005, 09:01

Postautor: Krawczus » 02 maja 2005, 15:56

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; pl-PL; rv:1.7.5) Gecko/20041108 Firefox/1.0

hmm... no to mi sie nie zdazylo w takim razie trafic w 'odpowiednią porę' nigdy............

a moze miec jakis zwiazek fakt ze mam tlena (komunikator) nonstop odpalonego?
Krawczus
 

Problem z kontem onetu

Postautor: mike_kilo » 05 maja 2005, 19:47

Przeglądarka: Opera/7.54 (Windows NT 5.1; U) [pl]

Juz nie wiem co jest nie tak: skonfigurowałem konto onetowe ale albo nei pobiera wogóle wiadomości albo pobiera ich tylko część i za nic nie chce pobrać reszty. Macie jakieś pomysły jak to poprawić?
mike_kilo
 

nie działający onet

Postautor: JDN » 05 maja 2005, 21:42

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; en-US; rv:1.7.7) Gecko/20050414 Firefox/1.0.3

ja też nie mam pojęcia czemu mi nie działa onetowe konto,mimo ustawiania zalecanych konfigów i tak nie chce pójść,ktoś spyta czemu nie działa,odpowiem prosto łączy się z serwiekiem i ściąga co najwyżej jedna wiadomość albo żadnej ale pokazuje że są 54nowe wiadomości,tylko kto je ściągnie
JDN
 

TB i konto onetu

Postautor: mike_kilo » 05 maja 2005, 22:00

Przeglądarka: Opera/7.54 (Windows NT 5.1; U) [pl]

No dokładnie - teraz pokazuje ze sa 54 wiadomosci (czy 75) i nic - nie sciaga. Klikam pobierz - widze komunikat ze przetwarzanie trwa. Mam w programie inne konto - z gazety - nie ma zadnych problemow.
mike_kilo
 

Postautor: Kubu$ » 06 maja 2005, 08:09

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; en-US; rv:1.7.7) Gecko/20050418 Firefox/1.0.3 (MOOX M2)

Jeśli macie konta pocztowe na onecie to zerknijcie tutaj:
http://www.mozillapl.org/forum/about-11 ... lem+onetem
Kubu$
 
Posty: 346
Z nami od: 18 stycznia 2005, 21:53
Lokalizacja: DG

Postautor: Krawczus » 06 maja 2005, 15:28

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; pl-PL; rv:1.7.7) Gecko/20050414 Firefox/1.0.3

...a z moim o2 wciąż nic... :(
Krawczus
 

Postautor: Stef » 06 maja 2005, 15:45

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (X11; U; Linux i686; pl; rv:1.8b2) Gecko/20050419 Firefox/1.0+

Krawczus pisze:...a z moim o2 wciąż nic... :(

Dziwne.. zobacz sobie strony:
Konfiguracja Mozilla Thunderbird, Ustawienia opcji Mozilla Thunderbird, Ustawienia kont w Mozilli Thunderbird. Ale chyba coś majstrują przy kontach ponieważ nie Ty jeden masz problemy..

Pozdrawiam
Stef
Czasami coś napiszę na stef.log
Stef
Moderator
 
Posty: 3466
Z nami od: 16 kwietnia 2004, 11:05

Ufff pomogło

Postautor: mike_kilo » 06 maja 2005, 21:15

Przeglądarka: Opera/7.54 (Windows NT 5.1; U) [pl]

Dzięki - pomogło wykasowanie wiadomości ze skrzynki ale przez www. Na razie chodzi.
Pozdrawiam
mike_kilo
 

Postautor: Octavia » 07 maja 2005, 16:15

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; pl-PL; rv:1.7.7) Gecko/20050414 Firefox/1.0.3

Witam, czy jak wyłącze uwierzytelnianie poczty w thunderbirdzie to będę miał bezpieczne połączenie w serverze ??? :oops:

Czemu autorzy nie zrobią coś w tym kierunku aby było jak w Outlooku ???
Bo nie chciałbym mieć wyłączonej tej opcji :roll:
Octavia
 
Posty: 4
Z nami od: 07 maja 2005, 16:11

Postautor: Stef » 07 maja 2005, 16:20

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (X11; U; Linux i686; pl; rv:1.8b2) Gecko/20050419 Firefox/1.0+

Bez uwierzytelniania to raczej nie pobierzesz.. ale to zależy tylko od serwera. Trzeba ustawić dokładnie takie opcje jakie udostępnia serwer, i tyle. Napisz gdzie masz konto.
A w Oe różne rzeczy są dziwnie ponazywane, i tym się lepiej nie sugerować..

Stef
Czasami coś napiszę na stef.log
Stef
Moderator
 
Posty: 3466
Z nami od: 16 kwietnia 2004, 11:05

Postautor: Octavia » 07 maja 2005, 16:26

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; pl-PL; rv:1.7.7) Gecko/20050414 Firefox/1.0.3

Konta mam w WP, Onecie i w pkobp.pl/

Problem w tym że nie napisali jak autoryzować w Thunderbirdzie :x
Jak mozna zaradzic na ten problem ??
Octavia
 
Posty: 4
Z nami od: 07 maja 2005, 16:11

Postautor: Stef » 07 maja 2005, 16:35

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (X11; U; Linux i686; pl; rv:1.8b2) Gecko/20050419 Firefox/1.0+

Tutaj masz dane które należy wpisać odnośnie kont na Wp i Onecie: http://mozillapl.org/forum/about-11786-0.html
A co do Pko to czy możesz rzucić jakimś linkiem do jakiejkolwiek konfiguracji. Swoją drogą jeśli to konto płatne to powinni podać prawdziwe dane potrzebne do logowania a nie jakiś tam tutorial do Oe..

Stef
Czasami coś napiszę na stef.log
Stef
Moderator
 
Posty: 3466
Z nami od: 16 kwietnia 2004, 11:05

Postautor: Octavia » 07 maja 2005, 16:40

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; pl-PL; rv:1.7.7) Gecko/20050414 Firefox/1.0.3

Tak ale jak wyłącze uwierzytelnianie to nie moge wysylac wiadomosci :(

Chyba wróce do OE............
Octavia
 
Posty: 4
Z nami od: 07 maja 2005, 16:11

Postautor: Stef » 07 maja 2005, 16:48

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (X11; U; Linux i686; pl; rv:1.8b2) Gecko/20050419 Firefox/1.0+

Octavia pisze:Tak ale jak wyłącze uwierzytelnianie to nie moge wysylac wiadomosci :(

Chyba wróce do OE............

Jakie wyłączone? Wyłączone jedynie "bezpieczne uwierzytelnianie", czyli szyfrowanie dodatkowo hasła. Pod Oe też będzie tak samo! Tyle że oni to błędnie nazwali i tyle, ale dzięki temu (że coś się nazywa tak albo siak) nie będzie bezpieczniej. A hasła i nazwy użytkownika serwer i tak będzie wymagał.
Zostań z nami, głowa do góry!
Stef
Czasami coś napiszę na stef.log
Stef
Moderator
 
Posty: 3466
Z nami od: 16 kwietnia 2004, 11:05

Postautor: Gość » 07 maja 2005, 16:52

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; pl-PL; rv:1.7.7) Gecko/20050414 Firefox/1.0.3

Stef pisze:
Octavia pisze:Chyba wróce do OE............

Zostań z nami, głowa do góry!
Stef


Znajdź dla mnie radę....


Wujku dobra rada


http://www.mozillapl.org/forum/post-82429.html#82429
Gość
 

Postautor: Octavia » 07 maja 2005, 16:54

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; pl-PL; rv:1.7.7) Gecko/20050414 Firefox/1.0.3

Stef pisze:
Octavia pisze:Tak ale jak wyłącze uwierzytelnianie to nie moge wysylac wiadomosci :(

Chyba wróce do OE............

Jakie wyłączone? Wyłączone jedynie "bezpieczne uwierzytelnianie", czyli szyfrowanie dodatkowo hasła. Pod Oe też będzie tak samo! Tyle że oni to błędnie nazwali i tyle, ale dzięki temu (że coś się nazywa tak albo siak) nie będzie bezpieczniej. A hasła i nazwy użytkownika serwer i tak będzie wymagał.
Zostań z nami, głowa do góry!
Stef


Czyli jak ma być gorzej z bezpieczentwem niz w OE to ja dziekuje za taki program.....
Octavia
 
Posty: 4
Z nami od: 07 maja 2005, 16:11

Postautor: Stef » 07 maja 2005, 17:04

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (X11; U; Linux i686; pl; rv:1.8b2) Gecko/20050419 Firefox/1.0+

Czy ja piszę niewyraźnie?
Patrząc tyko na to jedno konto będzie tak samo bezpiecznie!!! To że twórcy programu mieli fantazję nazwać coś tak a nie inaczej wprowadza Ciebie jedynie w błąd nie zmieniając poziomu bezpieczeństwa. Jedyną różnicą jest to że Oe posiada inne błędy i może być przez to niebezpieczny. Więc zostań przy Thunderbirdzie, będzie fajnie ;).

Stef
Czasami coś napiszę na stef.log
Stef
Moderator
 
Posty: 3466
Z nami od: 16 kwietnia 2004, 11:05

Postautor: Anes » 08 maja 2005, 15:56

Przeglądarka: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 6.0; Windows NT 5.1; Maxthon)

hejka mam pytanq wie ktos jak skonfigurowac serwer POP3 dla www.mail.com? probowalem wiele kombinacji wlacznie z mail.com pop3.mail.com i mail.mail.com :P

Pozdro Anes[/b]
Anes
 

PoprzedniaNastępna

Wróć do Klient poczty Thunderbird

Kto jest online

Zarejestrowani użytkownicy: Baidu [Spider], dexter, Google [Bot]

Przejdź do powiązanej strony

Nawigacja:

Stopka: