MozillaPL.org - polskie centrum Mozilli

Główne menu:

Podręcznik konfiguracji Thunderbirda i Kuriera

Tematy specyficzne dla klienta poczty Mozilla Thunderbird

Moderator: Pomocy?!

Postautor: neo007 » 16 lutego 2005, 16:22

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Win 9x 4.90; pl-PL; rv:1.7.5) Gecko/20041108 Firefox/1.0

oj, przepraszam DEX. nie doczytalem uwaznie - pozno bylo :)

a wiec sprawdz jakie dane wprowadziels w "serwer poczty przychodzacej":

nazwa serwera: smtp.poczta.onet.pl
uzywaj identyfikatora uzytkownika oraz hasla- tak:
uzytkownik: imieinazwisko@op.pl
nobody will ever need windows & ie
neo007
 
Posty: 34
Z nami od: 05 lutego 2005, 17:15

Postautor: neo007 » 16 lutego 2005, 16:33

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Win 9x 4.90; pl-PL; rv:1.7.5) Gecko/20041108 Firefox/1.0

biore sie do roboty, ale to troche potrwa - musze przetestowac kilka portali. dajcie mi te najslynniejsze i najczesciej uzywane, jak mozecie na majla
nobody will ever need windows & ie
neo007
 
Posty: 34
Z nami od: 05 lutego 2005, 17:15

Postautor: DEXTER:) » 16 lutego 2005, 17:30

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; pl-PL; rv:1.7.5) Gecko/20041217

Ups, przepraszam :oops: Dopiero co wywaliłem Oulooka, i tam ustawienia serwera poczty wychodzącej był opcją danego konta, myślalem że thunderbird ustawia automatycznie i nie zauważyłem, że to jest na samym dole poza ustawieniami poszczególnych kont :(
Swoją drogą dlaczego thunderbird dobrze skonfigurował kreatorem pop3 a inaczej smtp?
DEXTER:)
 
Posty: 42
Z nami od: 16 lutego 2005, 16:14

Postautor: neo007 » 16 lutego 2005, 17:50

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Win 9x 4.90; pl-PL; rv:1.7.5) Gecko/20041108 Firefox/1.0

DEXTER:) pisze:(...) Swoją drogą dlaczego thunderbird dobrze skonfigurował kreatorem pop3 a inaczej smtp?

wlasnie! mysle, ze serwer poczty wychodzacej powinno sie konfiguowac dla kazdego konta oddzielnie, od razu przy zakladaniu nowego konta, bylo by duzo prosciej, latwiej i przyjemniej ;) mysle ze tym sie musi zajac ktos, kto sie zna na programowaniu ;), wiec nie ja...

bede pisal powoli ten podrecznik, wiec prosze jeszcze o te adresy.

pozdrawiam - neo
nobody will ever need windows & ie
neo007
 
Posty: 34
Z nami od: 05 lutego 2005, 17:15

Postautor: Wojciech » 16 lutego 2005, 21:22

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (X11; U; Linux i686; pl-PL; rv:1.7.5) Gecko/20041217

neo007 pisze:(...) mysle, ze serwer poczty wychodzacej powinno sie konfiguowac dla kazdego konta oddzielnie, od razu przy zakladaniu nowego konta, bylo by duzo prosciej, latwiej i przyjemniej ...
To jest uzasadnione troską o użytkownika o niewielkiej wiedzy - a więc "dla ułatwienia". Wynika to też po części z tego, że na zachodzie, a zapewne też w Ameryce, mało kto ma kilka kont pocztowych (jedno a dobre :wink: ). Ale narażę się znowu i zgłoszę propozycję tych zmian w następnej wersji.
Wojciech
Moderator
 
Posty: 1100
Z nami od: 28 sierpnia 2002, 09:32
Lokalizacja: Przeworsk

Postautor: neo007 » 17 lutego 2005, 14:28

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Win 9x 4.90; pl-PL; rv:1.7.5) Gecko/20041108 Firefox/1.0

narazie poszlo mi dobrze - wiem jak skonfigurowac poczte dla onetu, gazeta, wp, interii, ale o2... ta poczta jest po prostu fatalna! moze miala zly dzien i nie chodzila wcale :evil: prosze rzuccie mi jeszcze jakies adresy na moj mejl: neo007[SPAM_to_jest]@poczta.onet.pl
Ostatnio zmieniony 08 lipca 2005, 15:40 przez neo007, łącznie zmieniany 1 raz
nobody will ever need windows & ie
neo007
 
Posty: 34
Z nami od: 05 lutego 2005, 17:15

Postautor: DEXTER:) » 17 lutego 2005, 14:48

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; pl-PL; rv:1.7.5) Gecko/20041217

Wojciech pisze:To jest uzasadnione troską o użytkownika o niewielkiej wiedzy - a więc "dla ułatwienia". Wynika to też po części z tego, że na zachodzie, a zapewne też w Ameryce, mało kto ma kilka kont pocztowych (jedno a dobre :wink: ).

Tu jest mały błąd logiczny :wink: Skoro tak, to po co dodano możliwość tworzenia wielu kont? :)
DEXTER:)
 
Posty: 42
Z nami od: 16 lutego 2005, 16:14

Postautor: Adrianer » 17 lutego 2005, 15:56

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; pl-PL; rv:1.8b) Gecko/20050214 MultiZilla/1.8.0.1c

neo007 pisze:wlasnie! mysle, ze serwer poczty wychodzacej powinno sie konfiguowac dla kazdego konta oddzielnie, od razu przy zakladaniu nowego konta, bylo by duzo prosciej, latwiej i przyjemniej ;) mysle ze tym sie musi zajac ktos, kto sie zna na programowaniu ;), wiec nie ja...

https://bugzilla.mozilla.org/show_bug.cgi?id=170520
nawet patch do tego istnieje... ale nikomu się nie chce tego dokończyć :evil:
Adrianer
Moderator
 
Posty: 1771
Z nami od: 15 maja 2002, 17:37
Lokalizacja: Bern/Switzerland

Postautor: Wojciech » 17 lutego 2005, 18:46

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (X11; U; Linux i686; pl-PL; rv:1.7.5) Gecko/20041217

Gmail
Podstawa: Kurier Poczty

KONFIGURACJA SERWERA
Typ serwera: serwer poczty POP
Nazwa serwera: pop.gmail.com Port: 995
Użytkownik: nazwa (bez @gmail.com !)
Używaj bezpiecznego połączenia (SSL) - zaznaczone

SERWER POCZTY WYCHODZĄCEJ (SMTP)
Nazwa serwera: smtp.gmail.com Port: 587
Używaj identyfikatora użytkownika oraz hasła - zaznaczone
Użytkownik: nazwa@gmail.com
Użyj szyfrowane połączenie typu: - zaznaczyć TLS

Uwaga: W ustawieniach poczty (na stronie Gmail) trzeba zaznaczyć:
POP Download → Enable POP for all mail.
Wojciech
Moderator
 
Posty: 1100
Z nami od: 28 sierpnia 2002, 09:32
Lokalizacja: Przeworsk

Postautor: podraha » 18 lutego 2005, 18:16

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; pl-PL; rv:1.7.5) Gecko/20041108 Firefox/1.0

Wszystko ładnie i pięknie. Konfigurowanie kilku kont dla jednego użytkownika jest przedstawione już dość szczegółowo. Zresztą przebrnąłem przez to sam. Ale czy ktoś może wie jak skonfigurowac program dla wielu użytkowników.
podraha
 
Posty: 1
Z nami od: 18 lutego 2005, 18:09

Postautor: neo007 » 18 lutego 2005, 19:03

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Win 9x 4.90; pl-PL; rv:1.7.5) Gecko/20041108 Firefox/1.0

podraha pisze:Wszystko ładnie i pięknie. Konfigurowanie kilku kont dla jednego użytkownika jest przedstawione już dość szczegółowo. Zresztą przebrnąłem przez to sam. Ale czy ktoś może wie jak skonfigurowac program dla wielu użytkowników.
uzyj managera profili - wybierasz nowego usera i masz pusto - konfigurujesz jak chcesz :)
nobody will ever need windows & ie
neo007
 
Posty: 34
Z nami od: 05 lutego 2005, 17:15

nadal wysylanie nei dziala z kilku kont

Postautor: retucilianin » 23 lutego 2005, 12:13

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; pl-PL; rv:1.7.5) Gecko/20041108 Firefox/1.0

Witam!

Mam trzy konta na róznych serwerach (wp, of, i swoje sieciowe). Kazde ma inny serwer smtp. konfiguracja jest banalna, odbiera z kazdego ale wysyla TYLKO Z WP JAKO ŻE TEN SMTP JEST DOMYSLNY. Kazde konto ma swoj serwer przypisany w osobnych ustawieniach - zrobilem to. Ale w konfiguracji, w liscie po lewej jest taki glupi przycisk serwer poczty wychodzacej smtp... i musze tam wpisac jakis serwer. przeciez to jest idiotyczne! Jak wpisze to działa tylko te konto ktorego serwer podalem! (tylko ten wysyla poczte). Pozostale konta juz nie wysla wiadomosci, nawet jak w ich wlasnych ustawieniach jest wybrany ich serwer! Da sie to obejść? Jak nie to ten thunderbird to szit i zmieniam na otloka bo ten przynajmniej dziala...

Pozdrawiam!

Adrian retucilianin@wp.pl
retucilianin
 

jesazcze raz ja:D

Postautor: retucilianin » 23 lutego 2005, 12:19

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; pl-PL; rv:1.7.5) Gecko/20041108 Firefox/1.0

Ponioslo mnie za bardzo. Ten post wyżej jest niewazny. udalo mi sie uruchomic kilka serwerow smtp i wszsytko dziala oki. Chcialbym tylko dodac, ze jesli chodzi o przegladarke firefox to wydaje mi sie na 80% ze opera jest szybsza.

Pozdrawiam!

Adrian
retucilianin
 

Postautor: neo007 » 23 lutego 2005, 14:58

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Win 9x 4.90; pl-PL; rv:1.7.5) Gecko/20041108 Firefox/1.0

a wiec tak:

wchodzisz w konfiguracja kont => serwer poczty wyhcodzacej => tutaj wpisujesz dane dla domyslnego konta, potem klikasz konfiguracja serwerow poczty wychodzacej i dodajesz serwer smtp dla drugiego i dla trzeciego konta (bo pozostale dwa masz juz zalozone). potwierdzasz. teraz w konfiguracji kont wybierasz pierwsze swoje konto (to domyslne) i klikasz konfiguracja serwera => zaawansowane i smtp -> smtp i wybierasz wczesniej utworzony serwer smtp (dla wp wybierasz serwer utowrzony dla wp - tochyba logiczne), wybierasz drugie koto => konfiguracja serwer => zaawansowane i smtp -> smtp i wybierasz kolejny serwer smtp utworzony dla kolejnego konta, itd.

pozdrawiam - neo

aha, w trakcie pisania skaplem sie ze juz sobie poradziles, ale i tak sie ten post moze przydac.

ps. w weekend bede juz pisal podrecznik :D
nobody will ever need windows & ie
neo007
 
Posty: 34
Z nami od: 05 lutego 2005, 17:15

Postautor: neo007 » 26 lutego 2005, 22:51

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Win 9x 4.90; pl-PL; rv:1.7.6) Gecko/20050223 Firefox/1.0.1

no wreszcie sie do tego zabralem :) Wojciech, napisz do mnie na mejla, to Ci przesle wersje najpierwsza :) neo007SPAM@poczta.onet.pl (slszalem ze mnie roboty moga dojechac, wiec spam usun).
nobody will ever need windows & ie
neo007
 
Posty: 34
Z nami od: 05 lutego 2005, 17:15

A co jeśli nie mam zakladki do zmiany SMPT??

Postautor: -JohnDoe- » 28 lutego 2005, 19:06

Przeglądarka: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 6.0; Windows NT 5.1; SV1)

Witam
Przeczytałem wszystko dokladnie jednak nadal mam problem z Mozillą Thunderbirdem. Niby wszysytko ładnie i pieknie ale ja nie moge znaleźc żadnego menu do zmiany ustawień SMTP aby zmienić ustawienia tegoz dla drugiego konta.
Wchodzę sobie w konfigurację kont>konfiguracja serwera, tam mam przycisk zaawansowane i SMTP... no to klikam sobie na niego, wyskakuja mi dwie zakladki SMTP i POP na zakladce POP mam ustawienia do jakiej skrzynki ma być przesyłana poczta czy osobnej dla danego konta czy do zbiorczej i takie tam. W zakładce SMTP mam : Wysylając pocztę jako ten uzytkownik zawsze koszystaj z tego serwera SMTP i poniżej zakladka o nazwie Serwer z otwieranym menu gdzie mam do wyboru:zawsze używaj domyślnego serwera , lub mail.xxx.pl- tutaj nazwa mojego serwera mailowego. Żadnych dodoadkowych opcji, przyciskow czy mozliwości edytowania istniejących wpisów.
Z czym to sie je???
pozdrawiam
-JohnDoe-
 

Postautor: Kubu$ » 28 lutego 2005, 19:36

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; pl-PL; rv:1.7.5) Gecko/20041108 Firefox/1.0

Wcodzisz w konfiguracje konta. po lewej masz liste kont a na samym dole jest serwer poczty wychodzącej i tam jest to czego potrzebujesz
Kubu$
 
Posty: 346
Z nami od: 18 stycznia 2005, 21:53
Lokalizacja: DG

Postautor: -JohnDoe- » 28 lutego 2005, 19:45

Przeglądarka: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 6.0; Windows NT 5.1; SV1)

Kubu$ pisze:Wcodzisz w konfiguracje konta. po lewej masz liste kont a na samym dole jest serwer poczty wychodzącej i tam jest to czego potrzebujesz

Dzięki juz znalazłem dalej to juz z górki. :D
-JohnDoe-
 

Postautor: Błażej » 01 marca 2005, 21:15

Przeglądarka: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 6.0; Windows 98; IDG.pl)

neo007 pisze:wiedze ze nam bardzo dobrze idzie ;) jescze kilka instrukcji i nowych userow, ktorzy przetestuja, czy dobrze (przystepnie) napisane. aha, wiec nowi, ktorzy to czytali i skorzystali proszeni o skomentowanie!

pozdrawiam - neo



Witam Wszystkie "Mądre Głowy"!!!
Na początku chciałbym Wam podziękować i pogratulować zaangażowania w walce prowadzonej z monopolem OE! Sam też postanowiłem się przyłączyć do tej inicjatywy!!!
Podręcznik super.
Założyłem jeden profil dla żony - ma jedno konto więc nie było problemów. Wszystkie wiadomości zaimportowałem z OE i gra. Żona już nawet nie chce słyszeć o powrocie do Outlooka :P Super.
NIESTETY jak zabrałem się za swój profil zaczęły się schody, bo niestety mam kilka kont...
Utworzyłem drugi profil (dla mnie) a na nim pierwsze konto na NEOSTRADZIE poszło ok. I też jak jest tylko to konto wszystko pracuje OK... i wysyłam i odbieram, bez problemów.
Ale jak zakładam (w tym profilu) kolejne konto zaczynają się problemy... Mogę wysyłać wiadomości, ale nie odbierać!!! To znaczy.. pojawia się informacja, że wyslano, ale mail nie pojawia się, w skrzynce odbiorczej. To drugie konto mam na Wirtualnej Polsce (trzecie też).
Jak w "zaawansowanych i smtp" zmienię konto na "domyslne WP" wówczas "ściągnie wiadomości", ale wtedy nie odbiera to pierwsze konto na "neostradzie", etc.
Przysięgam, że przeczytałem wszystko uważnie i próbowałem na wszystkie sposoby, ale za nic w świecie nie mogę zrobić tak aby z obu kont była możłiwa wysyłka i odbiór. Wysyłka bez problemów, ale odbiera zawsze tylko z tego konta, które jest "domyślne SMTP". Już trzeci dzień walczę i klęska!
Dlatego byłbym OGROMNIE wdzięczny za "łopatologiczną" instrukcję skonfigurowania drugiego konta na WP w sytuacji gdy pierwsze jest na Neostradzie.
Z góry dziękuję
Jak już wszystkiego się w tym thunderbirdzie nauczę, obiecuję że i sam będę niósł kaganek oświaty dla wszystkich zaślepionych Outlookiem 8)
pozdrawiam
Błażej
Błażej
 

Postautor: Błażej » 01 marca 2005, 21:43

Przeglądarka: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 6.0; Windows 98; IDG.pl)

I jeszcze raz ja...
Dodałem jeszcze jedno konto na WP... do tego na Neostradzie i WP... i z niego nie mogę też wysłać
Proszę o pomoc
dzięki
Błażej
 

PoprzedniaNastępna

Wróć do Klient poczty Thunderbird

Kto jest online

Zarejestrowani użytkownicy: Bing [Bot], Google [Bot]

Przejdź do powiązanej strony

Nawigacja:

Stopka: