MozillaPL.org - polskie centrum Mozilli

Główne menu:

Podręcznik konfiguracji Thunderbirda i Kuriera

Tematy specyficzne dla klienta poczty Mozilla Thunderbird

Moderator: Pomocy?!

Odp: Podręcznik konfiguracji Thunderbirda i Kuriera

Postautor: taj10 » 07 września 2010, 18:49

Przeglądarka: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 7.0; Windows NT 5.1; Maxthon 2.0)

Witam!

Proszę o pomoc z pocztą z domeną poczta.fm. Szukałem ale nie znalazłem takiego postu/tematu wiec piszę tutaj.
Dane ze strony interii na temat tego konta:
Nazwa domeny: poczta.fm
Nazwa użytkownika sama nazwa konta (np. jkowalski)
Serwer poczty przychodzącej: POP3 (nieszyfrowany)
SPOP3 (szyfrowany) http://www.poczta.fm
Serwer poczty wychodzącej SMTP: http://www.poczta.fm
Numer portu POP3: 110
SPOP3: 995
SMTP: 587

Pocztę mi odbiera ale wysłać nie mogę nic :(
Proszę o pomoc bo już mnie krew zalewa! Proszę o łopatologiczne wytłumaczenie ;)
taj10
 

Odp: Podręcznik konfiguracji Thunderbirda i Kuriera

Postautor: akilegna » 09 września 2010, 19:04

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; pl; rv:1.9.2.9) Gecko/20100824 Firefox/3.6.9

Witam,

używam TB3 i mam problem z utworzeniem kilku kont w folderach lokalnych. Chciałabym używać globalnej skrzynki i po prostu potworzyć filtry na odpowiednie mejle, jednak przy tworzeniu nowych kont tworzą mi się one poza folderami lokalnymi (wraz z folderem odebranych, wysłanych, itp.). Wiem ze w TB2 była opcja do zaznaczenia i wybrania jednej skrzynki globalnej natomiast w TB3 mam z tym problem.

Z góry dziękuję za pomoc i odpowiedź
akilegna
 

Odp: Podręcznik konfiguracji Thunderbirda i Kuriera

Postautor: Mirek » 09 września 2010, 19:31

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 6.0; pl; rv:1.9.2.9) Gecko/20100824 Firefox/3.6.9

Narzędzia -> Konfiguracja kont -> Konfiguracja serwera (dla danego konta) -> przycisk: Zaawansowane... i zaznaczyć Globalna skrzynka odbiorcza
Mirek
Moderator
 
Posty: 2156
Z nami od: 09 sierpnia 2007, 20:37

Odp: Podręcznik konfiguracji Thunderbirda i Kuriera

Postautor: 100dentka » 13 września 2010, 23:12

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 6.1; pl; rv:1.9.2.9) Gecko/20100824 Firefox/3.6.9

Witam,
Mam zainstalowanego thunderbirda 3.1.3 i niestety nie mogę skonfigurować poczty
na o2 mam
serwer poczty pop
nazwa serwera: poczta.o2.pl port 995
użytkownik: XXX-XXX
wstawienia zabezpieczeń
bezpieczeństwo połaczenia: ssl/tls
metoda uwierzytelniania: normalne hasło
serwer poczty wychodzącej (smtp) poczta.o2.pl

pocztę moge odebrac ale przy jej wysyłaniu już jest problem :"Wysyłanie wiadomości nie powiodło się, ponieważ upłynął limit czasu połączenia z serwerem SMTP poczta.o2.pl. Należy spróbować ponownie lub skontaktować się z administratorem sieci."

na interii mam ten sam komunikat... Proszę o pomoc :) Jakiś mało intuicyjny ten program, Outlooka czy The Bata bez problemu się ustawiało....
100dentka
 

Odp: Podręcznik konfiguracji Thunderbirda i Kuriera

Postautor: 100dentka » 15 września 2010, 12:17

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 6.1; pl; rv:1.9.2.9) Gecko/20100824 Firefox/3.6.9

Już nie ważne odinstalowałam :) Po co się męczyć...
100dentka
 

Odp: Podręcznik konfiguracji Thunderbirda i Kuriera

Postautor: annes » 17 września 2010, 17:44

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; pl; rv:1.9.2.9) Gecko/20100824 Firefox/3.6.9

Mam taki problem:

Posiadałam wersję Thunderbird 3.0.1 - ale nie był kompatybilny z innymi pocztami jak Thbird 2.0.0.24. Nie otrzymywałam obrazków załączanych do e-maila na swoim koncie - nie było takiej opcji. Zainstalowałam więc niższą wersję 2.0.0.24 - wszystkie e-maile mi przekopiowało, ale wyskakuje okienko o hasło do mojej poczty? Hasło nigdy nie było zakładane. Żadne nie pasuje, a klikanie pomiń hasło nic nie daje.Dodatkowo mam T w ustawieniach w języku polskim a wyświetla mi wszystko po angielsku? Nie wyśle mi żadnej wiadomości dopóki nie wpiszę poprawnego hasła do poczty . Jak to zmienić, nie tracąc całej bazy e-maili i adresów?
potrzebuje to naprawić na poniedziałek, problem wystąpił na kompie w pracy.
annes
 

Odp: Podręcznik konfiguracji Thunderbirda i Kuriera

Postautor: Grzegorz » 18 września 2010, 11:36

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 6.1; pl; rv:1.9.2.9) Gecko/20100824 Firefox/3.6.9

Zanim uszkodzisz sobie pocztę (jeszcze bardziej) wykonaj kopię całego profilu. Utwórz nowy profil, w nim na nowo skonfiguruj pocztę (proponuję skorzystać z polskiej wersji Thunderbirda 3.1.x). Następnie zaimportuj pocztę ze starego profilu.

Na koniec zachęcam do lektury dwóch artykułów: Ilustrowany przewodnik po najciekawszych funkcjach Thunderbirda 3.0 i Nowości w Thunderbirdzie 3.1 - dzięki nim dowiesz się, dlaczego treści zdalne, np. obrazki nie są wyświetlane w wiadomościach i ewentualnie, gdzie znaleźć opcje pozwalające na ich wyświetlanie.

Ewentualnie zainteresuj się Postboksem, jako alternatywą dla Thunderbirda.
GnuPG. Podpisuję własne wypowiedzi. | TrueCrypt. Ufam kryptografii, nie państwu. | Tor. Dbam o swoją prywatność. | OTR. Moje rozmowy nie są podsłuchiwane.

Załóż konto lub kup domenę WWW z linka polecającego: http://www.hekko.pl/?ref=34295
Grzegorz
Moderator
 
Posty: 7486
Z nami od: 15 kwietnia 2007, 12:33

Odp: Podręcznik konfiguracji Thunderbirda i Kuriera

Postautor: Ryba46 » 11 października 2010, 09:45

Przeglądarka: Opera/9.80 (Windows NT 6.1; U; pl) Presto/2.6.30 Version/10.62

Witam,
Też miałem (oby minęły - nie cieszę się zbyt wcześnie) problemy z wysyłaniem poczty w Thunderbirdzie 3.1 i poczty Onet.

Do niedawna działało OK, potem czasami pojawiał się problem z wysyłaniem aż odmówił zupełnie.

Pomogło w opcjach serwera SMTP, w części "Zabezpieczenia i uwierzytelnienia" w polu "użytkownik" wpisać PEŁNĄ NAZWĘ konta, czyli np.:

zdzicho@poczta.onet.pl zamiast samo zdzicho

Może u innych też zadziała, a może to tylko przypadek....

Pozdro
Ryba46
 

Odp: Podręcznik konfiguracji Thunderbirda i Kuriera

Postautor: Misio » 12 października 2010, 20:02

Przeglądarka: Opera/9.80 (Windows NT 5.1; U; pl) Presto/2.6.30 Version/10.62

@Ryba46

Podziękował :)
Tak jak napisałeś... W moim przypadku pomogła zmiana na pełną nazwę - poczta onet

Pozdrawiam.
Misio
 

Odp: Podręcznik konfiguracji Thunderbirda i Kuriera

Postautor: sarr » 15 października 2010, 14:23

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; pl; rv:1.9.2.3) Gecko/20100401 Firefox/3.6.3

ryba46

mialem ten sam problem co ty. dzieki za info, bo juz myslalem zeby wracac do starego tb.
pozdro.!
sarr
 

usuwanie kont

Postautor: sazzi » 11 grudnia 2010, 20:12

Przeglądarka: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 8.0; Windows NT 6.1; Trident/4.0; GTB6.6; SLCC2; .NET CLR 2.0.50727; .NET CLR 3.5.30729; .NET CLR 3.0.30729; eSobiSubscriber 2.0.4.16; .NET4.0C)

rany.. stworzyłem omylkowo dwa identyczne konta i nie jestem w stanie jednego z nich usunąć, za Boga. pomóżcie mądrzy ludzie! dzięki...
sazzi
 

Odp: Podręcznik konfiguracji Thunderbirda i Kuriera

Postautor: Grzegorz » 13 grudnia 2010, 12:45

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 6.1; pl; rv:1.9.2.13) Gecko/20101203 Firefox/3.6.13

Aby usunąć konto poczty przychodzącej (POP/IMAP): Thunderbird > menu Narzędzia > Konfiguracja kont > u dołu okna po lewej stronie przycisk Operacje > Usuń konto (tylko wcześniej zaznacz na liście powyżej odpowiednie konto).

Obrazek

Aby usunąć konto poczty wychodzącej (SMTP): Thunderbird > menu Narzędzia > Konfiguracja kont > u dołu okna po lewej stronie na liście Poczta wychodząca > wybierz konto do usunięci i naciśnij przycisk Usuń.

Obrazek
GnuPG. Podpisuję własne wypowiedzi. | TrueCrypt. Ufam kryptografii, nie państwu. | Tor. Dbam o swoją prywatność. | OTR. Moje rozmowy nie są podsłuchiwane.

Załóż konto lub kup domenę WWW z linka polecającego: http://www.hekko.pl/?ref=34295
Grzegorz
Moderator
 
Posty: 7486
Z nami od: 15 kwietnia 2007, 12:33

Odp: Podręcznik konfiguracji Thunderbirda i Kuriera

Postautor: rgl1 » 28 marca 2011, 10:40

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows NT 5.1; rv:2.0) Gecko/20100101 Firefox/4.0

Witam,
Przy próbie wysłania maila wyskakuje taki komunikat:

Wysyłanie wiadomości nie powiodło się.
Wystąpił błąd podczas wysyłania wiadomości: nie udało się uzyskać hasła dla konta smtp.wp.pl. Wiadomość nie została wysłana.

Komunikat wyskakuje przy wszystkich obsługiwanych przez program kontach ( 5 ). Dzieje się tak zarówno jak jest ustawione zapamiętywanie haseł jak i przy wyłączonej opcji pamięci haseł. Działało przez jakiś rok bez zarzutów ostatnio próbowałem wysyłać maile i kiszka... Jest jakieś rozwiązanie inne niż założenie kont od początku ? :x
rgl1
 

Odp: Podręcznik konfiguracji Thunderbirda i Kuriera

Postautor: Gość » 31 marca 2011, 09:56

Przeglądarka: Opera/9.64 (Windows NT 5.1; U; pl) Presto/2.1.1

Witam
Postanowiłem zainstalować sobię najnowszą wersję Th 3.1.9 i zaraz mnie szlag trafi! ;) Mam WP i gazeta.pl i nie odbiera mi zadnej poczty. A co ciekawe, outlok mi normalnie odbiera i wysyla. Ustawienia mam takie:
na WP:
pop3 - port 995
bezpieczeństwo połączenia - SSL/TLS
uwierzytelnianie; normalne hasło
uzytkownik: xxx

SMTP - port 587
bezpieczństwo połączenia: bez szyfrowania
metoda uwierzytleniania bez uwierzytelniania


na gazeta.pl:
imap.googlemail.com - port 993
uzytkownik xxx@gazeta.pl
SSL/TLS
uwierzytelnienie: normalne hasło

czy ktoś pomoże bo mnie zaraz stad wywioza do czubków :lol:
Gość
 

Odp: Podręcznik konfiguracji Thunderbirda i Kuriera

Postautor: Mirek » 31 marca 2011, 10:49

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 6.0; pl; rv:1.9.2.16) Gecko/20110319 Firefox/3.6.16

W przypadku WP nie podałeś jakie masz ustawione adresy serwerów (powinny być: pop3.wp.pl i smtp.wp.pl). Przy SMTP dla WP na pewno musisz włączyć też uwierzytelnianie (Normalne hasło) i dodatkowo polecałbym szyfrowanie (tutaj: STARTTLS).

Odnośnie gazety na google'u, to nie wiem - na pierwszy rzut oka wygląda OK - o ile w ustawieniach konta (przez stronę) masz wybrany protokół IMAP - a nie POP3. Możesz w Outlooku podejrzeć jakie tam masz ustawienia - jeśli nie ma tam nic wskazującego na korzystanie z IMAP, to podczas konfiguracji konta w TB zmień odpowiednio automatycznie wykryte ustawienia, na takie jak masz w Outlooku, czy np. tu: http://serwisy.gazeta.pl/PocztaGazeta/1 ... pomoc.html.
Jest też szansa, że firewall blokuje Thunderbirda - wyłącz na chwilę lub sprawdź odpowiednie ustawienia.

Jeśli to nie pomoże, to uściślij, czy konta w TB konfigurowałeś teraz, od nowa, czy może problem pojawił się po aktualizacji starszej wersji TB do wersji 3.1.9, czy może zaimportowałeś ustawienia z innego programu.
Mirek
Moderator
 
Posty: 2156
Z nami od: 09 sierpnia 2007, 20:37

Odp: Podręcznik konfiguracji Thunderbirda i Kuriera

Postautor: T.H. » 03 maja 2011, 21:39

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows NT 6.1; WOW64) AppleWebKit/534.24 (KHTML, like Gecko) Chrome/11.0.696.60 Safari/534.24

Witam!
czy ktoś może spotkał się z takim problemem w najnowszej wersji?:
Program mam zainstalowany na dwóch komputerach - dla jednego adresu pocztowego. W jednym z kompów coś się przestawiło, bo w momencie kiedy otwieram thunderbird i pobiera nowe wiadomości, na drugim kompie po otworzeniu TB, tych wiadomości nie będzie...
Ktoś wie jak to ustawić? W starym tb podobno była taka opcja, żeby pozostawiał wiadomości na serwerze, ale tutaj jakoś nie mogę znaleźć.
Dodam, że problem pojawił się tydzień temu...wcześniej było ok
T.H.
 

Odp: Podręcznik konfiguracji Thunderbirda i Kuriera

Postautor: sig » 03 maja 2011, 21:57

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (X11; Linux i686; rv:2.0.1) Gecko/20100101 Firefox/4.0.1

Zdefiniuj najnowszą wersję, u mnie opcja pozostaw wiadomość na serwerze jak najbardziej jest (konfiguracja kont/konfiguracja serwera (przy właściwym koncie).
Strzeżonego backup strzeże
sig
 
Posty: 840
Z nami od: 22 maja 2010, 09:44

Odp: Podręcznik konfiguracji Thunderbirda i Kuriera

Postautor: T.H. » 04 maja 2011, 07:23

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows NT 6.1; WOW64) AppleWebKit/534.24 (KHTML, like Gecko) Chrome/11.0.696.60 Safari/534.24

Wersja 3.1.9
Przed chwilą sprawdzałem - nie ma tego w konfiguracji kont - konfiguracji serwera.
Gdzie tego szukać?
T.H.
 

Odp: Podręcznik konfiguracji Thunderbirda i Kuriera

Postautor: teo » 10 maja 2011, 21:16

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; pl; rv:1.9.2.18pre) Gecko/20110509 Namoroka/3.6.18pre

Oczywiście, że jest. Jeśli masz konto POP jest funkcja „Pozostaw kopię wiadomości na serwerze”, jeśli masz konto IMAP, zapoznaj się z tym artykułem.
Obrazek
teo
Moderator
 
Posty: 2409
Z nami od: 16 czerwca 2004, 09:15

Odp: Podręcznik konfiguracji Thunderbirda i Kuriera

Postautor: T.H. » 24 maja 2011, 06:34

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; pl; rv:1.9.1.19) Gecko/20110420 Firefox/3.5.19 ( .NET CLR 3.5.30729)

ok, rzeczywiscie mam konto IMAP. Dziękuję ;) Ale nie rozwiązało to niestety mojego problemu, który jak się okazuje jest inny. I nawet nie wiem gdzie szukać przyczyn.
Jak pisałem na jednym kompie jest wszystko ok. Na drugim Mozilla nie pobiera wiadomości w ogóle. Cały czas pojawia się info: sprawdzanie możliwości serwera pocztowego i...nic. Z kolei przy wysyłaniu wiadomości owszem szły, ale pojawiał się błąd przy zapisywaniu wiadomości do folderu "wysłane".
Odinstalowałem TB i zainstalowałem jeszcze raz ale teraz to totalna lipa. Ustawienia są dokładnie takie same jak na drugim komputerze. Przy pobieraniu wiadomości czekam 2 minuty po czym pojawia się komunikat: Serwer rozłączył się. Być może został wyłączony lub wystąpił problem z siecią. Wysyłać w ogóle nie chce...mogę sobie czekać i czekać...:/
T.H.
 

PoprzedniaNastępna

Wróć do Klient poczty Thunderbird

Kto jest online

Zarejestrowani użytkownicy: Bing [Bot], Google [Bot]

Przejdź do powiązanej strony

Nawigacja:

Stopka: