MozillaPL.org - polskie centrum Mozilli

Główne menu:

Dlaczego taka mizerna szybkosc dzialania n!kuriera?

Tematy specyficzne dla klienta poczty Mozilla Thunderbird

Moderator: Pomocy?!

Dlaczego taka mizerna szybkosc dzialania n!kuriera?

Postautor: krzysmir » 04 stycznia 2004, 11:33

Przeglądarka: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 6.0; Windows NT 5.0; .NET CLR 1.1.4322)

Witam!
mam jedno pytanko dotyczace szybkosci z jaka n!kurier ukazuje maile na liscie. moze to wynika z mojej niewiedzy, ze nie umiem tego wylaczyc/ustawic, ale moze to jakas niedorobka? choc wolalbym by to byl moj blad...
a teraz powiem o co chodzi dokladniej:
problem polega na tym, ze gdy otrzymam mail tylko z zawartoscia textowa to na liscie pobranych maili wyskakuje niemal natychmiast. problem polega na tym, ze jesli mail posiada jakis zalacznik to folder "odebrane" jest niejako "zamyslony", znaczy nie pokazuja sie dotychczas pobrane maile a za to ukazuje sie jako wskaznik klepsydra, wiec wnioskuje, ze on to w tym czasie jakos tego maila analizuje i gdzies zapisuje.
tylko dlaczego mail, ktory posiada zalacznik o wielkosci 117kb pokazywal sie ponad 11 minut (z zegarkiem w reku, wlasnoreczny test)? dodam, ze przy folderze "odebrane" jest juz cyferka, czyli mail jest juz pobrany...
lacze mam nienajgorsze, stale 25kb, wiec taki mail z home.pl sciaga sie kilka sekund, a nie kwadrans...

moze ktos mnie poratuje, bo juz zaczyna mnie to irytowac

dzieki, pozdro
milego dzionka!
Krzysmir
krzysmir
 
Posty: 11
Z nami od: 21 grudnia 2003, 19:11

Re: Dlaczego taka mizerna szybkosc dzialania n!kuriera?

Postautor: E2rd » 05 stycznia 2004, 03:55

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (X11; U; Linux i686; pl-PL; rv:1.4a) Gecko/20030401

Czy mówisz o koncie IMAP? Bo za ch..ę nie rozumiem, jak zapisany na dysku mail o objętości 100k można odczytywać 11 minut? Zresztą w ogóle nie zrozumiałem, kiedy Ci się Kurier zamyśla. Napisz "Steps to reproduce"...
E2rd
Moderator
 
Posty: 3937
Z nami od: 26 marca 2002, 23:16

Postautor: krzysmir » 05 stycznia 2004, 21:33

Przeglądarka: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 6.0; Windows NT 5.0; .NET CLR 1.1.4322)

czesc!
mam zwykle konta, pop3

jesli chodzi o dokladniejszy opis o co mnie chodzi to jest to tak: sprawdzam maila, widze, ze mail jest (na dole napis, ze mail wystepuje i sciaganie).
trwa to jakis czas w zaleznosci od wielkosci, ale tutaj nie ma jeszcze problemu (tego maila, o ktorym pisalem wczesniej (117kb) zassal w kilka sekund, w kazdym badz razie tak sadze, bo przy folderze "odebrane" mam juz cyferke, ze nieprzeczytany mail jest w katalogu i czeka). i do tej pory super. tylko, ze jak teraz klikne na folder "odebrane" to w okienku obok powinny wypisac sie wszystkie maile, ktore byly sciagniete itd. i w tym miejscu wlasnie nie wyswietla sie taka lista a puste biale tlo i klepsydra, czyli program cos mysli i kombinuje. wczoraj czas , ktory minal od klikniecia na folder "odebrane" do czasu ukazania sie tych plikow na liscie trwalo 11minut. pozniej juz nie ma problemu, robi tak tylko przy "swiezych" mailach i pokazuje liste tak jak powinien, czyli blyskawicznie po kliknieciu.
prosze o poratowanie, bo juz mnie zaczyna dobijac kazdy zalacznik, dostaje czasem po 15mb i wtedy to moge isc spac i rano zobacze, ze "juz" konczy...

pozdro
Krzysmir
krzysmir
 
Posty: 11
Z nami od: 21 grudnia 2003, 19:11

Postautor: nutado » 06 stycznia 2004, 00:07

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; PL; rv:1.5) Gecko/20031007 Firebird/0.7

u mnie natomiast kazde klikniecie na poszczegolnej wiadomosci zawartej w liscie wszystkich wiadomosci, powoduje skok obciazenia procesora czesto do 100%, nawet wskaznik myszki sie zacina... kilka razy zdarzylo mi sie tez to o czym pisze krzysmir... wyglada na to jakby kazda wiadomosc byla "analizowana" przez n!Kuriera :-?
nutado
 
Posty: 190
Z nami od: 18 grudnia 2002, 13:45
Lokalizacja: małopolska

Postautor: Olhado/256 » 06 stycznia 2004, 02:31

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.0; en-US; rv:1.6b) Gecko/20031208

Może to jakieś problemy z plikiem Inbox? Spróbujcie kliknąć PPM na nazwie folderu i wybrać "Compact this folder" (nie wiem jak to jest po polsku, pewnie "Kompaktuj folder"). Bo jeśli wam się rozrósł do kilkuset mega powiedzmy, to nie dziwota, że jak Tb go musi przekopać w poszukiwaniu nowych maili, to to trochę trwa.
Pamiętaj obywatelu: WTYCZKI TO NIE TO SAMO, CO ROZSZERZENIA!
WinXP SP2
Olhado/256
Moderator
 
Posty: 3878
Z nami od: 26 września 2002, 09:47
Lokalizacja: Wrocław

Postautor: E2rd » 06 stycznia 2004, 08:18

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (X11; U; Linux i686; pl-PL; rv:1.4a) Gecko/20030401

Olhado/256 pisze:pewnie "Kompaktuj folder").

"Porządkuj folder".

Olhado/256 pisze:Bo jeśli wam się rozrósł do kilkuset mega powiedzmy, to nie dziwota, że jak Tb go musi przekopać w poszukiwaniu nowych maili, to to trochę trwa.

Etam. Powinien przeszukiwać tylko indeks - .msf.

Czy podczas tego klepsydrowania nie jest w pasku stanu napisane "Budowanie podsumowania" czy coś takiego? - znaczyłoby to, że za każdym razem odbudowuje ten indeks...

krzysmir pisze:dostaje czasem po 15mb

Co? Do przesyłania takich kobył po sieci służy FTP :lol:
E2rd
Moderator
 
Posty: 3937
Z nami od: 26 marca 2002, 23:16

Postautor: krzysmir » 06 stycznia 2004, 14:50

Przeglądarka: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 6.0; Windows NT 5.0; .NET CLR 1.1.4322)

nutado pisze:u mnie natomiast kazde klikniecie na poszczegolnej wiadomosci zawartej w liscie wszystkich wiadomosci, powoduje skok obciazenia procesora czesto do 100%, nawet wskaznik myszki sie zacina...

no sprawdzilem, u mnie obciazenie proca jest miedzy 2-5% (w zaleznosci jak mocno macham mysza)

Olhado/256 pisze:Może to jakieś problemy z plikiem Inbox? Spróbujcie kliknąć PPM na nazwie folderu i wybrać "Compact this folder" (nie wiem jak to jest po polsku, pewnie "Kompaktuj folder"). Bo jeśli wam się rozrósł do kilkuset mega powiedzmy, to nie dziwota, że jak Tb go musi przekopać w poszukiwaniu nowych maili, to to trochę trwa.

no niestety nic to nie dalo :(

E2rd pisze:Czy podczas tego klepsydrowania nie jest w pasku stanu napisane "Budowanie podsumowania" czy coś takiego? - znaczyłoby to, że za każdym razem odbudowuje ten indeks...

nic niestety ni mam, zadnej informacji co on wyczynia

E2rd pisze:
krzysmir pisze:dostaje czasem po 15mb

Co? Do przesyłania takich kobył po sieci służy FTP :lol:

no niestety nie mam prywatnego ftp'a wiec zostaje jedynie email (dlatego wlasnie zaqpilem 100mb konto bym mogl otrzymywac takie duze maile bez podzialu na miliony kawalkow.
o, wlasnie otrzymalem takiego 5mb, moze do wieczora bedzie ;)
az strach pomyslec, co mialby moj qmpel, ktory mailowo czasem przesyla divxy :o

pozdro, krzysmir
krzysmir
 
Posty: 11
Z nami od: 21 grudnia 2003, 19:11

Postautor: Adrianer » 06 stycznia 2004, 15:57

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; pl-PL; rv:1.5) Gecko/20031007 MultiZilla/1.6.0.1b

potwierdzam problem, ale nie w Thunderbirdzie, lecz w Mozilla Mail 1.5.
Gdy zostanie ściągnięta jakaś wiadomość z załącznikiem i chcę wejść do folderu odebrane, to widzę klepsydrę i tyle, listy wiadomości nie widzę... dlatego, że niechciało mi się nigdy czekać więcej niż 5 minut, to restartuje CAŁĄ Mozillę (sam restart kuriera nie pomaga) - wtedy dopiero mogę bezproblemowo przejżeć listę wiadomości. Problem wkurzający :evil:
Adrianer
Moderator
 
Posty: 1771
Z nami od: 15 maja 2002, 17:37
Lokalizacja: Bern/Switzerland

Postautor: krzysmir » 07 stycznia 2004, 00:12

Przeglądarka: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 6.0; Windows NT 5.0; .NET CLR 1.1.4322)

Adrianer pisze:potwierdzam problem, ale nie w Thunderbirdzie, lecz w Mozilla Mail 1.5.
Gdy zostanie ściągnięta jakaś wiadomość z załącznikiem i chcę wejść do folderu odebrane, to widzę klepsydrę i tyle, listy wiadomości nie widzę... dlatego, że niechciało mi się nigdy czekać więcej niż 5 minut, to restartuje CAŁĄ Mozillę (sam restart kuriera nie pomaga) - wtedy dopiero mogę bezproblemowo przejżeć listę wiadomości. Problem wkurzający :evil:


no tutaj masz calkowicie racje, znaczy restart pomaga.
czekalem trzy godziny na liste maili (razem mialy 876kb) ale sie zdenerwowalem, zobaczylem tego posta i zrestartowalem moj program pocztowy (czyli n!kuriera - mowie i to i to mozillowy produkt, moze dziala podobnie). i problem zamyslenia znikl jak reka odjal :)
ale to chyba dosc dziwne, ze przy kazdym zalaczniku trzeba wylaczac i wlaczac program pocztowy? watpie by taki byl zamysl tworcow :-?
a moze to jest tylko kwestia jakiegos ustawienia?

pozdro
krzysmir
krzysmir
 
Posty: 11
Z nami od: 21 grudnia 2003, 19:11

Postautor: wariat » 07 stycznia 2004, 00:28

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; en-US; rv:1.6b) Gecko/20031208

Tez to mam w mozilla suite ... na skrzynce redakcyjnej (po porzadkowaniu) mam w tej chwili 425mb i to jest norma. Przychodza duze zeczy i czesc z nich tam lezy "w archiwum". Problem pojawia sie generalnie kiedy ...
1. POdswietle inbox
2. Odpale pobieranie
3. zmienie folder na inny (inne konto zeby poczytac na przyklad)
4. wroce do inboxa

IMO to ze juz napisalo ze cos jest nie zawsze oznacza, ze sie dociagnelo do konca ... wytlumaczylem sobie to tak, ze mozi najpierw zciaga poczte do pliku a pozniej "poprawia" msf ... jesli ma plik z gigantycznym zalacznikiem to go "czyta" jak dojdzie do konca znajduje koniec maila / poczatek nastepnego... jak juz sobei wszystie przeczyta zapisuje msf i pozniej chula jak zloto. POwtarzam sam to sobie tak wyjasnilem.

Generalnie wypracowalem technike ... wchodze na konto i odpalam zciaganie poczty ... jesli zauwazam maila ktory idzie i idzie i idzie to ... zaczynam googlac/ czytac forum mozilli/ robic cokolwiek innego w czymkolwiek poza kurierem. Komputer mi nie spowalnia, ale mam duzo ramu wiec moze to dlatego. Z drugiej strony mam tylko SDI wiec jak idzie iles Mb to sie nie dziwie ze idzie dlugo i dlatego mnie nei zastanawialo dlaczego tak sie dzieje.

Przy okazji zauwazylem tez ze w takim wypadku kurierowi przeszkadza kiedy zaczynam czytac dopiero co zciagniete maile zanim pobieranie zostanie zakonczone. Poniewaz zawartosc mojej skrzynki jest dla mnie swieta (to dlatego zarzucilem nightly i alpha) wiec jesli Mozi potrzebuje czasu to mu go daje. Zawsze jest co innego do zrobienia ... przeleciec orty w jakims tekscie, poszukac czegos w necie i inne takie wiec mi to nie przeszkadza.

Tak czy inaczej jesli to zachowanie mozi jest jakies nienormalne to sie wlasnie mocno zdziwilem i tyle, bo mam to juz kilka lat i wmowilem sobie ze tak ma byc a treraz caly moj swiatopoglad sie zawali ;-)

BTW porzadkowanie poczty robie co kilka dni inaczej faktycznie moglbym czasami przysnac przy przeszukiwaniu maili ;-)
Lepszy kiepski MOTYW dla Ognistego Lisa, niż najpiękniejsza skórka Pandy Małej - www.firefox.pl
<b>wARIAT (Mozilla 0.6-MozillaPL 1.6, FireFox pl-PL 0.8-1.0, Thunderbird pl-PL 0.7)</b>
Magazyn LOOP
wariat
 
Posty: 720
Z nami od: 09 maja 2002, 20:01
Lokalizacja: Poznan

Postautor: Adrianer » 07 stycznia 2004, 11:20

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; pl-PL; rv:1.6b) Gecko/20031208 MultiZilla/1.6.0.1b

przy tym problemie zauważyłem takie rzeczy:
-czasami w pasku statusu widze pasek postępu który przez minute, dwie idzie do przodu a potem staje (napewno nie jest to pasek ściągania wiadomości, bo ruchu internetowego zero), czasami oprócz niego w pasku statusu widnieje napis "Wczytywanie wiadomości",
-chyba dotyczy ten problem nie tylko załączników, ale także większych wiadomości bez załączników...
Adrianer
Moderator
 
Posty: 1771
Z nami od: 15 maja 2002, 17:37
Lokalizacja: Bern/Switzerland


Wróć do Klient poczty Thunderbird

Kto jest online

Zarejestrowani użytkownicy: Google [Bot]

cron
Przejdź do powiązanej strony

Nawigacja:

Stopka: