MozillaPL.org - polskie centrum Mozilli

Główne menu:

Thunderbird a reinstalacja XP

Tematy specyficzne dla klienta poczty Mozilla Thunderbird

Moderator: Pomocy?!

Thunderbird a reinstalacja XP

Postautor: B165 » 16 stycznia 2004, 19:43

Przeglądarka: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 6.0; Windows NT 5.1; MyIE2)

Ych :) Zaczne od tego, ze czytalem FAQ.
Mam kopie profilu (default), katalog .slt itp. Slowem wszystko (moim zdaniem co trzeba bylo miec). Po reinstalce korzystam z tej samej wersji Thunderbirda. No i za cholere nie moge przywrocic starych ustawien. Kasuje profile, zakladam nowe, przenosze pliki, mieszam i nie dziala :( Jedyne co uzyskuje to strukture folderow i niby odzyskuje konto, ale nie ma zadnych starych wiadomosci. Przy uruchomieniu w najlepszym przypadku w pasku statusu pojawia sie building index file for mailbox (mniej wiecej) i nic sie nie dzieje :( Czekam, czekam i nic.

Czy ktos wie moze co z tym fantem zrobic? Bardzo fajny klient, dlugo takiego szukalem, ale zmartwila mnie ta reinstalka :|
B165
 

Re: Thunderbird a reinstalacja XP

Postautor: -=sKy=- » 16 stycznia 2004, 21:48

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Win98; PL; rv:1.5) Gecko/20031007 Firebird/0.7

Więc tak da sie odtworzyc wszystko
w Katalogu Documment and setting\Twoje konto\Dane Aplikacji\ bedzie folder Mozilla lub thunderbird itp. kopiujesz go całego w bezpieczne miejsce
reinstalacja systemu i w momencie zakladania nowych kont uzytkowników
musi byc ono o tej samej nazwie jak przed reinstalacja wtedy bedzie wszystko pasic , gdyz w pliku konfiguracyjnym prefs.js jest wpisana sciezka polozenia folderow dla profilu Mozilli jezeli tego nie zrobiles musisz to uaktualnic np " user_pref("mail.root.none", "C:\\WINDOWS\\DANE APLIKACJI\\Thunderbird\\Profiles\\nazwa poprzedniego profilu\\poprzedni wpis.slt\\Mail") ,wystepuje ta linia kilka razy poszukasz w pliku konfiguracyjnym i po uruchomieniu mozilli beda wszystkiekie poprzednie ustawienia plus poczta
To tyle mysle ze nic nie pokręciłem :-)
Pozdrawiam
-=sKy=-
 
Posty: 24
Z nami od: 08 kwietnia 2003, 00:04
Lokalizacja: Strzelce Opolskie


Wróć do Klient poczty Thunderbird

Kto jest online

Zarejestrowani użytkownicy: Bing [Bot], dexter, Google [Bot]

Przejdź do powiązanej strony

Nawigacja:

Stopka: