MozillaPL.org - polskie centrum Mozilli

Główne menu:

Jak odzyskać utracone maile po zmiane serwera

Tematy specyficzne dla klienta poczty Mozilla Thunderbird

Moderator: Pomocy?!

Jak odzyskać utracone maile po zmiane serwera

Postautor: daymon » 11 czerwca 2016, 14:19

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows NT 6.0; WOW64; rv:47.0) Gecko/20100101 Firefox/47.0

Hej,

Sprawa wygląda następująco.
Zmieniłem serwer i co za tym idzie, musiałem zmienić również dane w konfiguracji maila w Thunderbirdzie.
Gdy to zrobiłem od razu wszystkie maile zniknęły. W skrzynce miałem bardzo ważne wiadomości od klientów i zależy mi na tym, aby te wiadomości odzyskać.
Czy jest taka możliwość ?

Pozdrawiam.
daymon
 
Posty: 5
Z nami od: 10 listopada 2011, 02:26

Odp: Jak odzyskać utracone maile po zmiane serwera

Postautor: dexter » 11 czerwca 2016, 14:44

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows NT 6.0; rv:50.0) Gecko/20100101 Firefox/50.0

Zapoznaj się z tymi wątkami
=> viewtopic.php?f=16&t=46866
=> viewtopic.php?f=16&t=46091

PS. Naprawdę wolałbym, abyś nie wstawiał w stopce reklam.
dexter
Moderator
 
Posty: 8325
Z nami od: 02 października 2004, 21:30

Odp: Jak odzyskać utracone maile po zmiane serwera

Postautor: daymon » 13 czerwca 2016, 12:55

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows NT 6.0; WOW64; rv:47.0) Gecko/20100101 Firefox/47.0

Dzięki za odpowiedź.

Gdy zmieniłem serwer to zrobiłem tak, że nie utworzyłem nowego konta pocztowego w TB tylko wszedłem w ustawienia obecnego i zmieniłem w konfiguracji serwera
nazwę serwera i użytkownika i nagle wszystkie maile mi zniknęły. Szkoda, że w takiej sytuacji TB nie informuje, że wszystkie maile zostaną usunięte...

Przeczytałem wątki o których wspomniałeś i dalej nie wiem jak rozwiązać problem i czy jest w ogóle na to szansa.
Udało mi się zalogować na konto pocztowe przez przeglądarkę do starego serwera i wszystkie maile z tego konta również zostały usunięte czyli wygląda na to, że TB pobierał i usuwał z serwera pocztę.

Według tego co jest napisane w podanym przez ciebie wątku to mam odnaleźć i skopiować odpowiedni plik Inbox. Ok, folder z plikami znalazłem, ale tylko który to ma być plik ?
daymon
 
Posty: 5
Z nami od: 10 listopada 2011, 02:26

Odp: Jak odzyskać utracone maile po zmiane serwera

Postautor: dexter » 13 czerwca 2016, 15:05

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows NT 6.1; Win64; x64; rv:50.0) Gecko/20100101 Firefox/50.0

daymon pisze:Gdy zmieniłem serwer to zrobiłem tak, że nie utworzyłem nowego konta pocztowego w TB tylko wszedłem w ustawienia obecnego i zmieniłem w konfiguracji serwera nazwę serwera i użytkownika i nagle wszystkie maile mi zniknęły. Szkoda, że w takiej sytuacji TB nie informuje, że wszystkie maile zostaną usunięte...


Thunderbird nie informuje, bo stan konta jest jakoś związany ze stanem serwera. Na logikę ze sklonowanego serwera raczej by nie usunął poczty, choć kto go tam wie.

daymon pisze:Przeczytałem wątki o których wspomniałeś i dalej nie wiem jak rozwiązać problem i czy jest w ogóle na to szansa.
Udało mi się zalogować na konto pocztowe przez przeglądarkę do starego serwera i wszystkie maile z tego konta również zostały usunięte czyli wygląda na to, że TB pobierał i usuwał z serwera pocztę.


Jak rozumiem, na nowym serwerze nie ma i nie było tej utraconej poczty?

daymon pisze:Według tego co jest napisane w podanym przez ciebie wątku to mam odnaleźć i skopiować odpowiedni plik Inbox. Ok, folder z plikami znalazłem, ale tylko który to ma być plik ?


Najczęściej inbox bez rozszerzenia z właściwego dla konta folderu ImapMail.
dexter
Moderator
 
Posty: 8325
Z nami od: 02 października 2004, 21:30

Odp: Jak odzyskać utracone maile po zmiane serwera

Postautor: akolacki » 18 lipca 2018, 18:36

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Macintosh; Intel Mac OS X 10.13; rv:61.0) Gecko/20100101 Firefox/61.0

Chciałbym odświeżyć ten temat. Zmieniłem serwer przez zmianę ustawień konta e-mail. Stare maile zniknęły. Nie mam już dostępu do starego serwera. Wiem, że te wiadomości są w profilach. Jak je odzyskać?
akolacki
 
Posty: 1
Z nami od: 18 lipca 2018, 18:32


Wróć do Klient poczty Thunderbird

Kto jest online

Zarejestrowani użytkownicy: Bing [Bot], dexter

cron
Przejdź do powiązanej strony

Nawigacja:

Stopka: