MozillaPL.org - polskie centrum Mozilli

Główne menu:

WP - nieusuwalny podfolder ARCHIWUM w Odebranych

Tematy specyficzne dla klienta poczty Mozilla Thunderbird

Moderator: Pomocy?!

WP - nieusuwalny podfolder ARCHIWUM w Odebranych

Postautor: dejmag » 14 marca 2018, 12:50

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows NT 10.0; Win64; x64; rv:58.0) Gecko/20100101 Firefox/58.0

Używam Thunderbird od kilku lat do obsługi konta na Wirtualnej Polsce.
Na WP funkcjonują ciągle dwa interfejsy - stary i nowy (tzw. Nowa Poczta). Mam jedno konto na starym interfejsie i jedno na nowym.
Problem dotyczy konta na nowym interfejsie, założonego niedawno - w starym wszystko działa poprawnie.
Problem dotyczy tylko Wirtualnej Poczty.

Po utworzeniu konta na WP w interfejsie TB w Odebranych pojawia się podfolder Archiwum. Nie można go usunąć, nie można zmienić jego nazwy, nie można wyłączyć subskrypcji. Podfolder ten jest NIEWIDOCZNY w interfejsie WP po zalogowaniu się przez WWW.
Gdy w TB wskażemy ten podfolder do archiwizacji wiadomości --- archiwizacja zadziała lecz zarchiwizowane wiadomości są widoczne tylko w interfejsie TB. W interfesjsie WP nie widać ich jako że w ogóle nie widać tam podfolderu "Archiwum" w "Odebranych". (Na marginesie - przy takiej archiwizacji nie są tworzone podfoldery lat czy miesięcy)
Gdy samodzielnie utworzymy dodatkowy folder ARCHIWUM --- nie jako podfolder w Odebranych ale jako folder równorzędny z bazowymi folderami WP np. Odebrane, Robocze --- to oczywiście pojawi się on zarówno w interfejsie TB jak i w interfejsie WP. Po wskazaniu w TB tego folderu jako folderu do archiwizacji wiadomości archiwizują się poprawnie i są widoczne w obu interfejsach (Na marginesie - w obu interfejsach poprawnie są tworzone podfolery lat czy miesięcy).
Jednakże podfolder Archiwum w Odebranych nadal istnieje (mamy więc dwa foldery Archiwum widoczne w TB i jeden widoczny w WP).
Tegoż podfolderu nie można usunąć, nie można zmienić jego nazwy (nie ma takich opcji), nie można wyłączyć jego subskrypcji --- folder zachowuje się jak "systemowy" folder IMAP (czyli podobnie jak bazowe foldery WP: Odebrane, Spam, Robocze czy Wysłane).
Pomoc WP umywa ręce - odsyła do konfiguracji programu pocztowego.

Jak wyłączyć automatyczne tworzenie podfolderu Archiwum w folderze Odebrane?
Jak pozbyć się tego podfolderu?
dejmag
 
Posty: 13
Z nami od: 08 kwietnia 2010, 10:39

Wróć do Klient poczty Thunderbird

Kto jest online

Zarejestrowani użytkownicy: Bing [Bot]

Przejdź do powiązanej strony

Nawigacja:

Stopka: