MozillaPL.org - polskie centrum Mozilli

Główne menu:

Oznaczanie wiadomości jako przeczytanej

Tematy specyficzne dla klienta poczty Mozilla Thunderbird

Moderator: Pomocy?!

Oznaczanie wiadomości jako przeczytanej

Postautor: grozka » 01 sierpnia 2018, 11:42

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows NT 10.0; Win64; x64) AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko) Chrome/67.0.3396.99 Safari/537.36

Witam,
znalazłem kilką wątków na forum, jednak większość była sprzed wielu lat.
Otóż, czy można tak ustawić Thunderbirda, żeby wchodząc w folder Odebrane, ten automatycznie nie podświetlał losowej wiadomości i nie oznaczał jej jako przeczytanej.
Wiem, że wyjściem, chociaż słabym, jest ustawienie w opcjach sekund po ilu ma odznaczać wiadomość na przeczytaną ale nie jest to dla mnie rozwiązanie sytuacji ponieważ, gdy faktycznie wiem co to za wiadomość i chcę ją odznaczyć to szybciej mi w nią kliknąć i otworzyć na sekundę niż klikać prawym i oznaczać jako przeczytaną lub czekać X sekund (tyle co ustawię w opcjach).

Głównie rozchodzi się o to aby program bo kliknięciu w folder Odebrane nie podświetlał żadnej wiadomości, tylko pozwalał mi na "zerknięcie" na listę otrzymanych wiadomości. Co gorsza, jak wcześniej pisałem, program jakby losowo wybiera sobie wiadomość do podświetlenia, być może byłoby łatwiej gdyby otwierał np. najstarszą lub coś podobnego.

Z góry dziękuję za odpowiedzi.
Pozdrawiam!
grozka
 
Posty: 1
Z nami od: 01 sierpnia 2018, 11:26

Odp: Oznaczanie wiadomości jako przeczytanej

Postautor: krystian3w » 03 sierpnia 2018, 13:33

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows NT 6.1; Win64; x64) AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko) Chrome/67.0.3396.87 Safari/537.36 OPR/54.0.2952.64

pocolog pisze:Kliknij prawym klawiszem myszy na belkę obok zakładek i wybierz aby pokazywało się menu programu. Wejdź w menu Edycja następnie chyba ustawienia w języku polskim (properties) następnie zakładka wyświetlanie (display) niżej zakładka zaawansowane i zaznacz opcję zamknij okno/zakładkę po przeniesieniu lub usunięciu (close message window/tab on move or delete)


U mnie po restarcie Thunderbird wydaje się działać.

Wejść do opcji Thunderbird możesz oczywiście z hamburgera ("≡").
¡Moz://a zorro de fuego!

Moz://a raposa de fogo!
krystian3w
 
Posty: 1928
Z nami od: 01 grudnia 2017, 15:27

Odp: Oznaczanie wiadomości jako przeczytanej

Postautor: meridiam » 26 października 2018, 19:49

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows NT 6.1; Win64; x64; rv:63.0) Gecko/20100101 Firefox/63.0

Kilkukrotnie czytałam twoja wiadomość, porównując ją ze swoim Thunderbird-em i powiem ci szczerze że nie do końca wiem jaki masz problem, bo u mnie wszystko co opisujesz działa bardzo dobrze? Jaką masz wersję Thunderbirda?
meridiam
 
Posty: 29
Z nami od: 26 października 2018, 15:18


Wróć do Klient poczty Thunderbird

Kto jest online

Zarejestrowani użytkownicy: Bing [Bot], Google [Bot]

Przejdź do powiązanej strony

Nawigacja:

Stopka: