MozillaPL.org - polskie centrum Mozilli

Główne menu:

Sposób przechowywania wiadomości

Tematy specyficzne dla klienta poczty Mozilla Thunderbird

Moderator: Pomocy?!

Sposób przechowywania wiadomości

Postautor: Grzegorz De » 17 listopada 2021, 14:26

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows NT 6.1; Win64; x64; rv:94.0) Gecko/20100101 Firefox/94.0

Przeczytałem, że można zmienić sposób przechowywania wiadomości z mbox na maildir, jednak opcja ta u mnie jest nieaktywna (brak możliwości wyboru) zarówno dla konta jak i dla lokalnych folderów.
Z drugiej strony na stronie support.mozilla.org jest informacja, że format ten zawiera błędy i jest w fazie eksperymentalnej, więc trochę strach. A mam złe doświadczenia zarówno z plik na folder jak i plik na email.
Pytanie: jak można zmienić ten sposób i w którym momencie to zrobić?
Czy jak już mam emaile w mbox to on to przekonwertuje na maildir czy robi się to przed założeniem konta?
Grzegorz De
 
Posty: 1
Z nami od: 17 listopada 2021, 14:06

Odp: Sposób przechowywania wiadomości

Postautor: krystian3w » 17 listopada 2021, 20:11

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows NT 10.0; Win64; x64; rv:100.0) Gecko/20100101 Firefox/100.0

Niby zabawa zaczęła się z TB 60: https://support.mozilla.org/pl/kb/nowosci-w-thunderbirdzie-60#w_eksperymentalna-funkcja-maildir - jak coś przewiń w górę, bo Mozilla nie dodała wsparcia obliczania marginesu ruchomego headera:

https://developer.mozilla.org/en-US/docs/Web/CSS/scroll-margin-top zadeklarowanego choćby tak:

Kod: Zaznacz cały
body h1[id] { scroll-margin-top: 120px; }


A jak jesteś za wysoko to błąd generuje pewnie JavaScript strony (świeże otwarcie gubi się na sekcji kalendarz...).

Jedynie kiedy wyjdzie z testów, to pewnie nie wiadomo.

Pewnie w linkowanym szczegółowym opisie jest porada jaka aktywować nieaktywny maildir (u mnie wbudowany konwerter na 60 się zawieszał z 3-4 GiB archiwum i już więcej nie testowałem), zostaje więc zaczynać na świeżo od maildir i importować stare po eksporcie do EML dodatkiem: Thunderbird: From mbox to maildir.

A konwerter wbudowany w Stabilne TB 60/68/78/91 niby blokuje głównie to: Bug 845952 depends on 34 open bugs
¡Moz://a zorro de fuego!

Moz://a raposa de fogo!
krystian3w
 
Posty: 1928
Z nami od: 01 grudnia 2017, 15:27


Wróć do Klient poczty Thunderbird

Kto jest online

Zarejestrowani użytkownicy: Bing [Bot], Google [Bot]

cron
Przejdź do powiązanej strony

Nawigacja:

Stopka: