MozillaPL.org - polskie centrum Mozilli

Główne menu:

TB portable 91.6.1 64bit ustawienia kolumn user.js

Tematy specyficzne dla klienta poczty Mozilla Thunderbird

Moderator: Pomocy?!

TB portable 91.6.1 64bit ustawienia kolumn user.js

Postautor: szybkilopes » 05 marca 2022, 15:20

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows NT 10.0; WOW64) AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko) Chrome/96.0.4664.110 Safari/537.36

próbuję wprowadzić zmiany w ustawieniach startowych w czystej instalacji TB portable ( portableapps )

dla uproszczenia przeniosłem całego TB do głównego folderu na wolną portycję ( p:\ThunderbirdPortable )

utworzyłem plik user.js w którym zamieściłem zmienne jakie będą kopiowane do perf.js podczas uruchamiania TB

Kod: Zaznacz cały
user_pref("mailnews.default_news_sort_order", 2);
user_pref("mailnews.default_sort_order", 2);
user_pref("mailnews.database.global.views.conversation.columns", "{\"threadCol\":{\"visible\":true,\"ordinal\":\"1\"},\"flaggedCol\":{\"visible\":true,\"ordinal\":\"3\"},\"attachmentCol\":{\"visible\":true,\"ordinal\":\"5\"},\"subjectCol\":{\"visible\":true,\"ordinal\":\"7\"},\"unreadButtonColHeader\":{\"visible\":false,\"ordinal\":\"9\"},\"senderCol\":{\"visible\":true,\"ordinal\":\"11\"},\"recipientCol\":{\"visible\":true,\"ordinal\":\"13\"},\"correspondentCol\":{\"visible\":false,\"ordinal\":\"15\"},\"junkStatusCol\":{\"visible\":false,\"ordinal\":\"17\"},\"receivedCol\":{\"visible\":true,\"ordinal\":\"19\"},\"dateCol\":{\"visible\":true,\"ordinal\":\"21\"},\"statusCol\":{\"visible\":false,\"ordinal\":\"23\"},\"sizeCol\":{\"visible\":false,\"ordinal\":\"25\"},\"tagsCol\":{\"visible\":false,\"ordinal\":\"27\"},\"accountCol\":{\"visible\":false,\"ordinal\":\"29\"},\"priorityCol\":{\"visible\":false,\"ordinal\":\"31\"},\"unreadCol\":{\"visible\":false,\"ordinal\":\"33\"},\"totalCol\":{\"visible\":false,\"ordinal\":\"35\"},\"locationCol\":{\"visible\":true,\"ordinal\":\"37\"},\"idCol\":{\"visible\":false,\"ordinal\":\"39\"}}");


w user.js ustawiam zmianę sortowania wiadomości , aby najnowsza była na samej górze listy
oraz
zamieniam ustawienia kolumn ( ukrywam kolumnę korespondenci i odkrywam kolumny nadawca i adresat )

TB portable ma w folderze \ThunderbirdPortable\App obie wersje TB 32bit i 64 bit - plik uruchamiający TB ThunderbirdPortable.exe uruchamia właściwa wersję względem systemu, na którym jest uruchamiany

w/w plik user.js umieszczam w folderze ‪P:\ThunderbirdPortable\App\DefaultData\profile\user.js i uruchamiam czystego TB

TB kopiuje user.j z w/w katalogu do nowego folderu profilu

wiadomo, pierw mam kreator ustawień konta, więc uzupełniam dane donta e-mail ( IMAP ) i mam uruchomionego TB

niestety po tej operacji tylko uzyskuję zmianę sortowania wiadomości, a ustawienia kolumn nie ulegają zmianie

TB tworzy za każdym urochomieniem nowy plik perf.js i w nim są ustawienia skopiowane z user.js,

ale mimo tego w plikach przynależnych do folderów poczty ( np.: inbox.msf ) są ustawienia defaultowe , a nie wskazane zmiany,

może ktoś ma pomysł , gdzie jeszcze należy dokonać modyfikacji ?
szybkilopes
 
Posty: 1
Z nami od: 03 marca 2022, 21:10

Wróć do Klient poczty Thunderbird

Kto jest online

Zarejestrowani użytkownicy: Google [Bot]

cron
Przejdź do powiązanej strony

Nawigacja:

Stopka: