MozillaPL.org - polskie centrum Mozilli

Główne menu:

Kopiowanie poczty z Win10 do Linux - TB nie widzi poczty

Tematy specyficzne dla klienta poczty Mozilla Thunderbird

Moderator: Pomocy?!

Kopiowanie poczty z Win10 do Linux - TB nie widzi poczty

Postautor: ctrdt » 20 września 2022, 13:56

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows NT 10.0; Win64; x64; rv:104.0) Gecko/20100101 Firefox/104.0

Witam,

Po aktualizacji TB na Linux do wersji 102, nie mogę zaimportować poczty z win10 do linux (KDE Plasma).
Do tej pory robiłem to tak:
1. Wyłączyć sieć w komputerze linux.

2. Wgrać katalog poczty z win10 D:\BCK\mail\Thunderbird\Profiles\epldnnc1.default
do linux jako katalog /media/arch/Archiwum/Bck/mail/Thunderbird/Profiles/epldnnc1.default

3. Wgrać katalog profilu z win10, z katalogu d:\BCK\mail\Profile_Roaming_win10 wgrać katalog Profiles i pliki *.ini
(pliki profilu skopiowane z C:\Users\KATALOG OSOBISTY\AppData\Roaming\Thunderbird)
do linux, do katalogu /home/KATALOG OSOBISTY/.thunderbird/

4. Uruchomić Thunderbird, TB widział ten skopiowany profil i nie trzeba było tworzyć nowego użytkownika.
W Konfiguracji konta, w Konfiguracji Serwera zmienić Katalog lokalny:
/media/arch/Archiwum/Bck/mail/Thunderbird/Profiles/epldnnc1.default/Mail/mail.laczpol.pl
oraz zamknąć TB. (W tym katalogu są pliki poczty *.msf i inne)

5. Uruchomić TB, sprawdzić czy widać pocztę offline i czy jest poprawna struktura katalogów.

6. Zamknąć TB, uruchomić sieć, uruchomić ponownie TB i sprawdzić czy TB odczytuje pocztę z serwera.

7. Na koniec w Konfiguracji konta ustawić ścieżkę do pliku ze stopkę nowego maila.

Reasumując, pliki poczty są w innej lokalizacji niż pliki profilu.

Teraz w wersji 102 pod linux, TB po takim skonfigurowaniu, nie widzi poczty,
po uruchomieniu prosi o podstawową konfigurację poczty, nazwę użytkownika, adres użytkownika i hasło.
Po czym, tworzy nowy profil. Gdy w pliku "profiles.ini" zmienię nazwę profilu, TB nie chce się uruchomić.

Mam pytanie, po co są dwa miejsca na podanie Katalogi Lokalnego, "Konfiguracja Serwera" i "Lokalne Foldery".
W tych dwóch miejscach TB nie pozwala podać tego samego Katalogu Lokalnego, tego gdzie znajdują się pliki poczty (nie pliki profili).
ctrdt
 
Posty: 3
Z nami od: 20 września 2022, 12:01

Odp: Kopiowanie poczty z Win10 do Linux - TB nie widzi poczt

Postautor: krystian3w » 20 września 2022, 22:43

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Android 12; Mobile; rv:104.0) Gecko/104.0 Firefox/104.0

Możesz spróbować pobawić się w dowiązania symboliczne.
¡Moz://a zorro de fuego!

Moz://a raposa de fogo!
krystian3w
 
Posty: 1923
Z nami od: 01 grudnia 2017, 15:27

Odp: Kopiowanie poczty z Win10 do Linux - TB nie widzi poczt

Postautor: ctrdt » 29 września 2022, 20:43

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (X11; Ubuntu; Linux x86_64; rv:105.0) Gecko/20100101 Firefox/105.0

krystian3w

Dzięki za podpowiedź.
Tak, utworzyłem link symboliczny do katalogu z plikami poczty w katalogu profilu.
W trybie offline, TB prawidłowo odczytał starą pocztę włącznie ze struktura katalogów.

Niestety w ustawieniach Konfiguracji konta, w Konfiguracji Serwera, Katalog lokalny, TB nie pozwolił ustawić ścieżki do starego profilu.
I oczywiście ochoczo utworzył nowy profil z dodaniem do nazwy starego „-1”, co skutkowało tym, że po włączeniu sieci i ponownym uruchomieniu, TB czytał cała pocztę z serwera do nowego profilu.
Czyli miałem stara pocztę w katalogu lokalnym i pocztę odczytana z serwera w nowym katalogu.
I D**pa blada.
ctrdt
 
Posty: 3
Z nami od: 20 września 2022, 12:01

Odp: Kopiowanie poczty z Win10 do Linux - TB nie widzi poczt

Postautor: ctrdt » 15 października 2022, 19:19

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (X11; Ubuntu; Linux x86_64; rv:106.0) Gecko/20100101 Firefox/106.0

Cześć wszystkim.

Procedura kopiowania poczty Thunderbird z win10 do Linux, jest prosta jak nie wiem co.
Poniżej kroki, które zrobiłem w moim Linuksie, i to zadziałało.


1. wyłączyć sieć w komputerze Linux.

2. Wgrać katalog poczty z win10 D:\BCK\mail\Thunderbird\Profiles\epldnnc1.default
do Linux jako katalog /media/arch/Archiwum/Bck/mail/Thunderbird/Profiles/epldnnc1.default

3. Wgrać katalog profilu z win10, z katalogu d:\BCK\mail\Profile_Roaming_win10 wgrać katalog baq4sueb.default (są to pliki *.ini)
do Linux, do katalogu /home/ctrdt/.thunderbird
(pliki profilu skopiowane z C:\Users\ctrdt\AppData\Roaming\Thunderbird)

4. Uruchomić Thunderbird, w Konfiguracji konta zmienić:
a) w Konfiguracji Serwera, Katalog lokalny:
/media/arch/Archiwum/Bck/mail/Thunderbird/Profiles/epldnnc1.default/Mail/mail.laczpol.pl (właściwe pliki poczty)
b) w Fordery lokarne, Katalog lokalny:
/home/ctrdt/.thunderbird/Profiles/baq4sueb.default/Mail/Local Folders (pliki profilu)
oraz zamknąć Thunderbird

5. Uruchomić Thunderbird, sprawdzić czy widać pocztę offline i czy jest poprawna struktura katalogów.

6. Zamknąć Thunderbird, włączyć internet i uruchomić ponownie Thunderbird, sprawdzić czy Thunderbird odczytuje pocztę z serwera.

7. Na koniec w Konfiguracji konta ustawić ścieżkę do pliku ze stopkę nowego maila:
/media/arch/Archiwum/Bck/mail/Thunderbird/Profiles/epldnnc1.default/Mail/sygnatura_DT_Łączpol.html
ctrdt
 
Posty: 3
Z nami od: 20 września 2022, 12:01


Wróć do Klient poczty Thunderbird

Kto jest online

Zarejestrowani użytkownicy: Bing [Bot]

Przejdź do powiązanej strony

Nawigacja:

Stopka: