MozillaPL.org - polskie centrum Mozilli

Główne menu:

Brak kolorów w treści maili

Tematy specyficzne dla klienta poczty Mozilla Thunderbird

Moderator: Pomocy?!

Brak kolorów w treści maili

Postautor: WojtekL » 08 listopada 2023, 23:08

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows NT 10.0; Win64; x64) AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko) Chrome/119.0.0.0 Safari/537.36

Cześć,

nie wiem czy to po ostatniej aktualizacji do najnowsej wersji, czy wcześniej, ale Thunderbird nie pokazuje kolorowania HTML w treści maili.

Nie da się również zaznaczyć/zmienić koloru czcionki w tworzonej wiadomości. Wszystko jest na czarno.

Działa za to BOLD kursywa ale nie dziuała już zmiana koloru tekstu. Działa też wstawianie emotek i osadzanie obrazów.

Powyłączałem już prawie wszystkie rozszerzenia, które mogłby wpływać na takie zachowanie programu.

Przejrzałem wszystkie ustawienia, co się dało ustawiłem na domyślne i w dalszym ciągu nie potrafię uzyskać prawidłowewgo działania programu.

Proszę o pomoc.
WojtekL
 
Posty: 6
Z nami od: 13 kwietnia 2012, 09:14

Odp: Brak kolorów w treści maili

Postautor: krystian3w » 08 listopada 2023, 23:21

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows NT 10.0; Win64; x64; rv:109.0) Gecko/20100101 Firefox/119.0

Wywal swoje modyfikacje userChrome.css i userContent.css jak dodawałeś je do wersji 78 / 91 / 102 TB i przeniosły się na 115. Jak przed 78 je dodawałeś (np. w 68) i machnąłeś ręką że się wyłączyły to powinny być dalej nieaktywne.

Trochę dziwne, że coś kolory dezaktywuje...

Możesz sprawdzić metodę przestarzałą na kolor:

Kod: Zaznacz cały
<font size="6" face="verdana" color="green">Zielona Verdana</font>
<br>
<font size="6" face="arial" color="#008000">Zielony Arial</font>
<br>
<font size="6" color="rgb(128, 128, 0)">Zielony standard.</font>



A potem nowocześniejszą metodę:


Kod: Zaznacz cały
<p style="font-size: 22pt !important; font-family: verdana, sans-serif !important; color: green !important;">Zielona Verdana</p>

<p style="font-size: 22pt !important; font-family: arial, sans-serif !important; color: #008000 !important;">Zielony Arial</p>

<p style="font-size: 22pt !important; font-family: arial, sans-serif !important; color: rgb(128, 128, 0) !important;">Zielony standard.</p>


Jak obie zawodzą to raczej trzeba aż tryb awaryjny ("rozwiązywania problemów") TB sprawdzić: https://support.mozilla.org/pl/kb/tryb- ... underbirda
¡Moz://a zorro de fuego!

Moz://a raposa de fogo!
krystian3w
 
Posty: 1929
Z nami od: 01 grudnia 2017, 15:27

Odp: Brak kolorów w treści maili

Postautor: WojtekL » 08 listopada 2023, 23:54

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows NT 10.0; Win64; x64) AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko) Chrome/119.0.0.0 Safari/537.36

Namierzyłem problem, trochę po nitce do kłębka, bo przez naprowadzenie do styli wszedłem w zaawansowane ustawienia ustawień thunderbirda i przeszukałem listę pozycji, które musiały być "kiedyś" zmodyfikowane i znalazłem pozycję:

Kod: Zaznacz cały
browser.display.document_color_use
, która miała wartość "2". Po kliknięciu strzałki z przywróceniami domyślnymi, wartość zmieniła się na "0" i kolory w wiadomościach odebranych od razu się pojawiły.

Plików *css w folderze profilu żadnych nie znalazłem, tak więc raczej nie wykonywałem żadnych modyfikacji.

Serdeczne dzięki za podpowiedź.
WojtekL
 
Posty: 6
Z nami od: 13 kwietnia 2012, 09:14


Wróć do Klient poczty Thunderbird

Kto jest online

Zarejestrowani użytkownicy: Nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Przejdź do powiązanej strony

Nawigacja:

Stopka: