MozillaPL.org - polskie centrum Mozilli

Główne menu:

Błąd parsowania

Tematy specyficzne dla klienta poczty Mozilla Thunderbird

Moderator: Pomocy?!

Błąd parsowania

Postautor: Marcinkiewicz » 19 lipca 2004, 15:18

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; en-US; rv:1.7) Gecko/20040626 Firefox/0.9.1

Bardzo dziwne. Używałem Thunderbirda z powodzeniem od kilku tygodni i wszystko było OK. Używałem go jednak sopradycznie, gdyż większośc poczty nadal przechodziła przez MS Outlook.

Dziś postanowiłem przesiąść się na Thunderbirda. Po zmianie stron kodowych (z western na środkowoeuropejskie) coś się jednak posypało. Maila zostały "obdarowane" jakąś chorą czcionką, której nijak nie ogłem zmienić. Co ciekawe, iedy wybierałem opcję "odpowiedz" czcionka pokazywała się OK.

Nic to. Nie mogąc zwalczyć problemu postanowiłem zainstalować program od nowa (jako laik uznałem to za rozwiązanie najprostsze i najpewniejsze). Niestety, od czasu tej pechowej decyzji Thuinderbird w ogóle przestał działać.


Po uruchomieniu wersji angielskiej (0.7.2) na stronce wyskakuje mi jedynie pop-up z info "<keyset id="taskKeys

Przerzuciłem się więc na polską (0.7.2) Tam powtórzyła sie identyczna sytuacja. Z tą różnicą, że pop-up został wzbogacony o tekst:
"Błąd parsowania XML: instrukcja przetwarzania xml nie jest na początku jednostki zewnętrznej
Obszar: chrome://messenger/content/messenger.xul
Numer linii1, Kolumna 1:
<keyset id="tasksKeys


I dupa. Jesli ktos wie, jak sprawic, by Thunderbird na moim kompie odzyl to bardzo prosze o info. O ile jest top możliwe prostym językiem bo ja o informatyce mam pojęcie delikatnie mówić "niewielkie".
Marcinkiewicz
 

Postautor: wariat » 19 lipca 2004, 16:44

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; pl-PL; rv:1.7) Gecko/20040614 Firefox/0.9

Czy masz/miales w Tb cos co chcialbys zachowac? Maile jakies, ksiazka adresowa etc.?

Jesli nie to:

1. Odinstaluj Tb
2. Usun folder c:\program files\thunderbird\ (czy gdzie sie tam toto instaluje) jesli bedzie taki folder of coz
3. usun folder: c:\documents and settings\UZYTKOWNIK\dane aplikacji\thunderbird\

Tak na wszelki wypadek przeresetuj windowsy ;-)

4. Zainstaluj na nowo Tb 0.7.2 ze strony www.thunderbird.pl

Powinno dzialac... jesli jednak nie zadziala wroc tutaj, jesli jest cos co chcialbys zachowac ze starej wersji zamiast kasowac to co w pkt. 3. mozesz po prostu zmienic nazwe folderu (lub przeniesc go w inne miejsce) zamiast go kasowac, pozniej bedzie mozna zro bic probe przetransportowania czesci/wszytskich potrzebnych danych.
Lepszy kiepski MOTYW dla Ognistego Lisa, niż najpiękniejsza skórka Pandy Małej - www.firefox.pl
<b>wARIAT (Mozilla 0.6-MozillaPL 1.6, FireFox pl-PL 0.8-1.0, Thunderbird pl-PL 0.7)</b>
Magazyn LOOP
wariat
 
Posty: 720
Z nami od: 09 maja 2002, 20:01
Lokalizacja: Poznan

Postautor: E2rd » 19 lipca 2004, 17:20

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.0; pl-PL; rv:1.6) Gecko/20040113

wariat pisze:3. usun folder: c:\documents and settings\UZYTKOWNIK\dane aplikacji\thunderbird\
[...]
pozniej bedzie mozna zro bic probe

Skąd się biorą takie porady? :o :evil:

Najczęściej winę za "Błąd parsowania" ponoszą dodatki do niewłaściwej wersji ThB/FF/Moz, zainstalowane do profilu.
http://mozillapl.org/pomoc/FAQ:_Rozszerzenia
Masz pytanie? Tu są odpowiedzi :)
E2rd
Moderator
 
Posty: 3937
Z nami od: 26 marca 2002, 23:16

Postautor: wariat » 19 lipca 2004, 17:27

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; pl-PL; rv:1.7) Gecko/20040707 Firefox/0.9.2

E2rd pisze:
wariat pisze:3. usun folder: c:\documents and settings\UZYTKOWNIK\dane aplikacji\thunderbird\
[...]
pozniej bedzie mozna zro bic probe

Skąd się biorą takie porady? :o :evil:

STad ze IMO nowemu ZU ktory probowal juz reinstalowania mozi znacznie latwiej jest killnac profil i sama mozille niz kombinowac z deinstalacja dodatku ktory byc moze nabruzdzil ... to najprostrze rozwiazanie jest chyba ... czy nie?
Lepszy kiepski MOTYW dla Ognistego Lisa, niż najpiękniejsza skórka Pandy Małej - www.firefox.pl
<b>wARIAT (Mozilla 0.6-MozillaPL 1.6, FireFox pl-PL 0.8-1.0, Thunderbird pl-PL 0.7)</b>
Magazyn LOOP
wariat
 
Posty: 720
Z nami od: 09 maja 2002, 20:01
Lokalizacja: Poznan

Postautor: E2rd » 19 lipca 2004, 18:21

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.0; pl-PL; rv:1.6) Gecko/20040113

wariat pisze:to najprostrze rozwiazanie jest chyba ... czy nie?

Niom, jest.

Jednak OP pisze, że "większośc [ale nie całość] poczty nadal przechodziła przez MS Outlook.". Dlatego bałbym się tak od razu z grubej rury. Rozbawiło mnie zresztą Twe zdanie
wariat pisze:Czy masz/miales w Tb cos co chcialbys zachowac? Maile jakies, ksiazka adresowa etc.?

PS. Przenoszę temat na właściwe forum.
Masz pytanie? Tu są odpowiedzi :)
E2rd
Moderator
 
Posty: 3937
Z nami od: 26 marca 2002, 23:16


Wróć do Klient poczty Thunderbird

Kto jest online

Zarejestrowani użytkownicy: Bing [Bot]

Przejdź do powiązanej strony

Nawigacja:

Stopka: