MozillaPL.org - polskie centrum Mozilli

Główne menu:

Amiga i Firefox

Inne tematy społeczności związanej z MozillaPL.org

Moderator: Pomocy?!

Amiga i Firefox

Postautor: Benedykt » 27 czerwca 2006, 21:08

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; pl; rv:1.8.0.4) Gecko/20060508 Firefox/1.5.0.4

Witam serdecznie


z krwi i kości jestem Amigowcem jak wielu innych ludzi ale ten temat chyba nie był poruszany na tym forum aczkowliek na www.ppa.pl był


Chodzi mi o to czy byal by możliwość przeprotowania firefoxa na Amige.

Procesory ppc oraz 68k według mnie (i nie tylko mnie) sprostały by temy wymaganiu.


Aktualnie na Amige brak jest przeglądarki www z prawdziwego zdazenia, Komercyny Ibrowe(koszmarnie drogi) nie daje tego komforty co przeglądarkina pc/mac. Skoro jest wersja na maca jest i na linuxa to czy nie można by było zorbić na amige?? śmiem twierdzić ,że byłby to strzał w 10 ponieważ jak napisałem wyżej brak jest pożądnej przeglądarki na ten komputer.




Pozdrawiam Benedykt
Benedykt
 

Re: Amiga i Firefox

Postautor: E2rd » 28 czerwca 2006, 18:11

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.0; pl-PL; rv:1.8.0.1) Gecko/20060130 SeaMonkey/1.0

Masz pytanie? Tu są odpowiedzi :)
E2rd
Moderator
 
Posty: 3937
Z nami od: 26 marca 2002, 23:16

Odp: Amiga i Firefox

Postautor: grxmrx » 05 października 2009, 20:05

Przeglądarka: Opera/9.80 (X11; Linux ppc; U; pl) Presto/2.2.15 Version/10.00

Stary wątek czas odkopać ponieważ jest szansa na to, że jednak będzie Firefox na Amigę.
Być może tym razem się uda.
grxmrx
 
Posty: 2
Z nami od: 05 października 2009, 20:03

Re: Amiga i Firefox

Postautor: Grzegorz » 05 października 2009, 20:21

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (X11; U; Linux x86_64; pl; rv:1.9.1.3) Gecko/20090924 Ubuntu/9.10 (karmic) Firefox/3.5.3

Timberwolf to nazwa projektu mającego na celu stworzenie dla AmigaOS portu przeglądarki internetowej Firefox (ze względów prawnych nazwę należy zmienić). Aby zrealizować ten cel otwarto bounty. Założenia obejmują stworzenie portu, który będzie niezależny od jakichkolwiek rozwiązań emulujących inne środowiska, np. X serwer czy GTK. Ma to być aplikacja działająca na i wykorzystująca wszystkie specyficzne cechy systemu AmigaOS. Stawiane wymagania minimalne obejmują działanie programu na AmigaOS 4.1, choć dozwolone jest korzystanie z rozwiązań trzecich (np. inny, zewnętrzny zestaw wskaźników myszy). Port w momencie udostępnienia użytkownikom ma być w stadium stabilnym, zgodnym z aktualnym na dzień wydania drzewem rozwoju Firefoksa. Kod źródłowy programu będzie dostępny w zakresie określonym przez Mozilla Public License - zmodyfikowane pliki otwartego kodu źródłowego będą udostępnione zainteresowanym, lecz przygotowane nowe pliki niezbędne do działania programu już nie. Jeżeli po roku czasu od wydania programu nie pojawi się uaktualnienie, wówczas kod źródłowy zostanie przekazany osobom chętnym prowadzenia jego dalszego rozwoju.

Bounty zostało przypisane Hansowi-Joergowi i Thomasowi Friedenom, którzy od pewnego czasu pracują nad portem. Pewne efekty są już dostępne, o czym można przeczytać i zobaczyć na stronie opisującej bounty. Z racji złożoności projektu nie został określony czas ukończenia portu.


Wiem, że Jurassic Park zrobili na Amigach, ale po co komuś Firefox na komputerach z epoki kamienia łupanego? Nawet übernowoczesne AmigaOne i AmigaOneMini są wielokrotnie słabsze niż przeciętny PC sprzed kilku lat, że o ich dostępności na polskim rynku nie wspomnę...
GnuPG. Podpisuję własne wypowiedzi. | TrueCrypt. Ufam kryptografii, nie państwu. | Tor. Dbam o swoją prywatność. | OTR. Moje rozmowy nie są podsłuchiwane.

Załóż konto lub kup domenę WWW z linka polecającego: http://www.hekko.pl/?ref=34295
Grzegorz
Moderator
 
Posty: 7486
Z nami od: 15 kwietnia 2007, 12:33

Odp: Re: Amiga i Firefox

Postautor: grxmrx » 09 czerwca 2010, 17:40

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (compatible; Origyn Web Browser; U; AmigaOS 4.1; en-US) AppleWebKit/534.0 (KHTML, like Gecko, Safari/534.0) OWB/3.28

GrzegorzJZD pisze:
Wiem, że Jurassic Park zrobili na Amigach, ale po co komuś Firefox na komputerach z epoki kamienia łupanego? Nawet übernowoczesne AmigaOne i AmigaOneMini są wielokrotnie słabsze niż przeciętny PC sprzed kilku lat, że o ich dostępności na polskim rynku nie wspomnę...


Już jest dostępna pierwsza wersja alpha portu Mozilla Firefox dla AmigaOS 4.1. Projekt nosi nazwę Timberwolf (ze względu na licencję Mozilli).

A te pecety niezaprzeczalnie są szybsze, ale nie działa na nich AmigaOS 4, a są jeszcze ludzie, którzy właśnie takiego systemu chcą używać w domu (obok innych systemów lub głównie AmigaOS w najnowszej wersji).
grxmrx
 
Posty: 2
Z nami od: 05 października 2009, 20:03

Odp: Amiga i Firefox

Postautor: Grzegorz » 10 czerwca 2010, 08:17

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; pl; rv:1.9.2.4) Gecko/20100527 Firefox/3.6.4

AmigaOS4 nawet obok oryginalnego systemu Amigi nie leżała, ale nic już nie mówię... Niech każdy korzysta z tego, co lubi :)
GnuPG. Podpisuję własne wypowiedzi. | TrueCrypt. Ufam kryptografii, nie państwu. | Tor. Dbam o swoją prywatność. | OTR. Moje rozmowy nie są podsłuchiwane.

Załóż konto lub kup domenę WWW z linka polecającego: http://www.hekko.pl/?ref=34295
Grzegorz
Moderator
 
Posty: 7486
Z nami od: 15 kwietnia 2007, 12:33

Odp: Amiga i Firefox

Postautor: kcnrad » 10 czerwca 2010, 21:24

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; pl; rv:1.9.2.3) Gecko/20100401 Firefox/3.6.3

GrzegorzJZD pisze:AmigaOS4 nawet obok oryginalnego systemu Amigi nie leżała, ale nic już nie mówię... Niech każdy korzysta z tego, co lubi :)


A oryginalny to który, AmigaOS3? Tak się składa, że AmigaOS4 powstał ze źródeł AmigaOS3 jako jego rozwinięcie.

Co się zaś tyczy Firefoxa na Amidze to polecam mój artykułu o historii jego powstania:
http://amigaos.pl/artykuly/port_przegla ... amigi.html

i galerię obrazków:
http://amigaos.pl/pic/timberwolf/index.html
kcnrad
 


Wróć do Inne

Kto jest online

Zarejestrowani użytkownicy: dexter

Przejdź do powiązanej strony

Nawigacja:

Stopka: