MozillaPL.org - polskie centrum Mozilli

Główne menu:

Stop polityce we FLOSS

Inne tematy społeczności związanej z MozillaPL.org

Moderator: Pomocy?!

Stop polityce we FLOSS

Postautor: Brutalny_Autobus » 21 sierpnia 2006, 19:35

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (X11; U; Linux i686; en-US; rv:1.8.0.6) Gecko/20060728 Firefox

W społeczności wolnego oprogramowania musi istnieć niepisany (a może nawet pisany) obyczaj, że jest ono apolityczne.

Każde, nawet drobne wtrącenie polityki w FLOSS kończy się od razu totalną wojną.

Kto interesuje się polityką i tak ma dość kłótni na przeznaczonych do tego forach, czy w dyskusji ze znajomymi, czy choćby z telewizorem przed serwisem informacyjnym. Obejrzenie 20 minutowego serwisu to z reguły dodatkowe 20 minut stresu dziennie.

FLOSS to ucieczka od tego. Wchodzę na linuxnews czy 7thguard - i daję na luz. Odpoczywam psychicznie. Rozwijam też kilka swoich projektów - i to też jest apolityczny relaks.

Chyba każdy zgodzi się, że utrzymanie takiego stanu rzeczy jest kluczowe dla FLOSS. Tymczasem niektórzy nie potrafią się powstrzymać, min. marcoos. Apeluję więc - zostawiajmy politykę w domu. Dość przemycania choćby w krótkich linkach 7thguard politycznych informacji. FLOSS to ma być ucieczka od polityki, a nie jej fasada.
Brutalny_Autobus
 

Postautor: marcoos » 21 sierpnia 2006, 20:48

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (X11; U; Linux i686; pl; rv:1.8.1b1) Gecko/20060817 BonEcho/2.0b1

Czego ty ode mnie chcesz, anonimie?!

Jeśli masz zastrzeżenia do treści 7thGuarda, pogadaj z honejem. Ja na 7thGuardzie nie piszę od dawna (nie z braku chęci, ale z braku czasu). Nie wiem, czemu pijesz do mnie.
marcoos
Moderator
 
Posty: 2227
Z nami od: 12 października 2002, 10:25
Lokalizacja: Wrocław

Re: Stop polityce we FLOSS

Postautor: ptak82 » 21 sierpnia 2006, 21:07

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; en-US; rv:1.8.0.5) Gecko/20060731 Firefox/1.5.0.5 Flock/0.7.4.1

Brutalny_Autobus pisze:Chyba każdy zgodzi się, że utrzymanie takiego stanu rzeczy jest kluczowe dla FLOSS. Tymczasem niektórzy nie potrafią się powstrzymać, min. marcoos. Apeluję więc - zostawiajmy politykę w domu. Dość przemycania choćby w krótkich linkach 7thguard politycznych informacji. FLOSS to ma być ucieczka od polityki, a nie jej fasada.


Powołując się na cokolwiek podaj dowody, a nie z palca wysnute domysły czy pomysły przedstawiasz. Konkretnie, a nie na około. Atakujesz konkretną osobę, więc miej na tyle odwagi i honoru, aby też pisać pod własnym imieniem i nazwiskiem. Nikt anonimowych treści kogoś tam, nie będzie NIGDY brał na poważnie.

Piszesz o jakiś wojnach, a sam je wzniecasz, coś nie tak chyba?

Powtórze: konkrety! Linki, inaczej odnośniki do stron o których wspominasz. Tylko nie dowal linkami do stron głównych, bo to już by Cię do końca skompromitowało. :evil:
Ptaszor,
Pomóż tworzyć polskie MDC. Szukamy osoby chętne do pomocy w tłumaczeniu dokumentacji Mozilli.
ptak82
 
Posty: 36
Z nami od: 23 stycznia 2005, 08:24
Lokalizacja: Opolskie

Postautor: Brutalny_Autobus » 21 sierpnia 2006, 21:11

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (X11; U; Linux i686; en-US; rv:1.8.0.6) Gecko/20060728 Firefox

Spokojnie, aż tak się nie przyczepiłem, w sumie zastanawiałem się, czy jakiegoś nicka w ogóle podawać, może lepiej było nie. Co do Ciebie, to jesteś symbolem lewicy na FLOSS, przynajmniej wśród mojego otoczonka ;) Nie mam o to pretensji, jest mi to "personalnie" obojętne, w pracy wielokrotnie spotykam się z "takimi" ludźmi, i sprowadzam to raczej do żarcików na tle polityki niż do jakichś poważnych sporów. Tylko niech to nie wchodzi na FLOSS oficjalnie, o to mi chodzi. I teraz konkret: jestem jednym z tych, który uważa, że GW w RSS nie jest apolityczne.
Brutalny_Autobus
 

..

Postautor: IC0ffeeCup » 21 sierpnia 2006, 21:15

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.2; pl; rv:1.8.0.6) Gecko/20060728 Firefox/1.5.0.6

A mi to zupelnie nie przeszkadza, jak komus nie pasuje to sobie usunie. I nie wiem o co tyle szumu.
IC0ffeeCup
 

Postautor: marcoos » 21 sierpnia 2006, 21:19

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (X11; U; Linux i686; pl; rv:1.8.1b1) Gecko/20060817 BonEcho/2.0b1

Tylko niech to nie wchodzi na FLOSS oficjalnie, o to mi chodzi. I teraz konkret: jestem jednym z tych, który uważa, że GW w RSS nie jest apolityczne.


A co będzie stuprocentowo apolityczne? TVP? Rzeczpospolita? Nasz Dziennik? Trybuna? Onet (ITI jest przecież, wg Prawdziwych Polaków, częścią Układu!), Interia (RMF robi sobie jajca z IV RP!)?

Nie podoba się gazeta.pl, jednym klikiem możesz usunąć. Krytykowanie bez podawania alternatywy jest tylko i wyłącznie trollowaniem.

Symbol Lewicy. Haha, a to dobre.
marcoos
Moderator
 
Posty: 2227
Z nami od: 12 października 2002, 10:25
Lokalizacja: Wrocław

Postautor: Brutalny_Autobus » 21 sierpnia 2006, 21:38

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (X11; U; Linux i686; en-US; rv:1.8.0.6) Gecko/20060728 Firefox

Onet byłby jak dla mnie OK. Mają głównie przedruki z PAP, czasami coś z GW,Dziennika, Rz, itd. ale pocięte.
Brutalny_Autobus
 

Postautor: diablownik » 21 sierpnia 2006, 21:41

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; pl; rv:1.8.1b1) Gecko/20060816 BonEcho/2.0b1

Brutalny_Autobus pisze:Każde, nawet drobne wtrącenie polityki w FLOSS kończy się od razu totalną wojną.

Więc dlaczego wprowadzasz politykę do Mozilli i rozpoczynasz kolejną wojnę o nic? A właściwie o dwa kliknięcia, które prowadzą do usunięcia wspomnianego RSSa?
Brutalny_Autobus pisze:Co do Ciebie, to jesteś symbolem lewicy na FLOSS, przynajmniej wśród mojego otoczonka ;)

Pomijając ten niewybredny żart: o którą część FLOSS Ci chodzi? Mówisz "wśród mojego otoczonka". Dobrze, ale w ten sposób sam dzielisz użytkowników Wolnego Oprogramowania na obozy polityczne. Czepiasz się marcoosa, a tymczasem sam wprowadzasz pewnie kategorie, którymi później się kierujesz. Nie dostrzegasz tutaj pewnej hipokryzji ze swojej strony?
Brutalny_Autobus pisze:Nie mam o to pretensji, jest mi to "personalnie" obojętne, w pracy wielokrotnie spotykam się z "takimi" ludźmi

I tutaj mamy ciąg dalszy. Z jakimi "takimi"? Jeśli ktoś ma inne poglądy od Ciebie, to już jest "innym" człowiekiem i patrzysz na niego w odmienny sposób?
Brutalny_Autobus pisze:I teraz konkret: jestem jednym z tych, który uważa, że GW w RSS nie jest apolityczne.

W tej chwili przeglądam RSS Gazety i patrzę na źródła wiadomości: IAR, PAP... Zadanie dla Ciebie: wskaż, w którym miejscu zawierają one komentarze/opinie redaktorów Gazety (komentarze użytkowników oczywiście nie bierzemy pod uwagę).
Brutalny_Autobus pisze:Onet byłby jak dla mnie OK. Mają głównie przedruki z PAP

Jeśli nie zauważyłeś, to Gazeta też takie przedruki ma. Głównie. Zastanawiam się czy w ogóle wiesz o czym mówisz, czy po prostu przeszkadza Ci sama obecność RSSa z Gazety.
diablownik
 
Posty: 375
Z nami od: 02 sierpnia 2006, 14:10

Postautor: E2rd » 21 sierpnia 2006, 22:00

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Win 9x 4.90; pl; rv:1.8.0.6) Gecko/20060728 Firefox/1.5.0.6

Brutalny_Autobus pisze:jestem jednym z tych, który uważa, że GW w RSS nie jest apolityczne.

Aha. No to mam jasność.

Jak najłatwiej zniszczyć społeczeństwo obywatelskie? Zwyczajnie: skłócić ludzi między sobą - niech się sami powyrzynają.

Przyszło paru krzykaczy, narobiło dymu na forum. Dostali rzeczowe wyjaśnienie, że nie widać innego serwisu spełniającego techniczne kryteria. Marcoos jeszcze raz napisał to na swoim technoblogu, żeby nie było niejasności. Ale nie, to krzykaczy nie zadowala - muszą dalej prowokować do kłótni.

Nie dajmy się. Dosyć na ten temat. Wszystkie merytoryczne argumenty już padły.
E2rd
Moderator
 
Posty: 3937
Z nami od: 26 marca 2002, 23:16

Postautor: Brutalny_Autobus » 21 sierpnia 2006, 22:23

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (X11; U; Linux i686; en-US; rv:1.8.0.6) Gecko/20060728 Firefox

Brutalny_Autobus pisze:Nie mam o to pretensji, jest mi to "personalnie" obojętne, w pracy wielokrotnie spotykam się z "takimi" ludźmi

I tutaj mamy ciąg dalszy. Z jakimi "takimi"? Jeśli ktoś ma inne poglądy od Ciebie, to już jest "innym" człowiekiem i patrzysz na niego w odmienny sposób?


Nie, pisałem, że nie. Wycinam politykę z kontaktów, szczególnie "zawodowych". Dlatego wziąłem "takimi" w cudzysłów. Nie chciało mi się szukać neutralnego sformułowania, uznałem, że cudzysłów wystarczy.
Brutalny_Autobus
 

Re: Stop polityce we FLOSS

Postautor: carlos » 22 sierpnia 2006, 11:22

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (X11; U; FreeBSD i386; en-US; rv:1.8.1a3) Gecko/20060720 Firefox/2.0a3

Brutalny_Autobus pisze:W społeczności wolnego oprogramowania musi istnieć niepisany (a może nawet pisany) obyczaj, że jest ono apolityczne.

Cała wolność opiera się na tym, że właśnie nic być nie "musi" ;)

Pozdrawiam.
Karol Kwiatkowski
C.A.R.L.O.S.: Cybernetic Android Responsible for Logical Observation and Sabotage
carlos
 
Posty: 288
Z nami od: 24 listopada 2004, 04:29
Lokalizacja: LV-426

Re: Stop polityce we FLOSS

Postautor: Brutalny_Autobus » 10 września 2006, 13:24

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (X11; U; Linux i686; en-US; rv:1.8.0.6) Gecko/20060728 Firefox

carlos pisze:
Brutalny_Autobus pisze:W społeczności wolnego oprogramowania musi istnieć niepisany (a może nawet pisany) obyczaj, że jest ono apolityczne.

Cała wolność opiera się na tym, że właśnie nic być nie "musi" ;)

Pozdrawiam.


Uprościłeś, a właściwie uprostaczyłeś.
Brutalny_Autobus
 


Wróć do Inne

Kto jest online

Zarejestrowani użytkownicy: dexter, Google [Bot]

cron
Przejdź do powiązanej strony

Nawigacja:

Stopka: