MozillaPL.org - polskie centrum Mozilli

Główne menu:

Walka ze SPAM-em wypowiedziana

Inne tematy społeczności związanej z MozillaPL.org

Moderator: Pomocy?!

Walka ze SPAM-em wypowiedziana

Postautor: hidee » 29 listopada 2006, 09:39

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; pl; rv:1.8.1) Gecko/20061010 Firefox/2.0

Już od około 10.12.2006 (ręki sobie nie daję uciąć, że zdążę) rusza nowy program ochrony Internetu przed spamem. Ponieważ problem może dosięgnąć też Ciebie, więc zapraszam do przyłączenia się. Program będzie działał w ten sposób, że na jednej z moich podstron będą generowane losowe adresy e-mail. Będą wyglądały na realne, ale będą nieprawdziwe. Takim adresem na przykład będzie aneta-s@helo.net.pl. Spowoduje to zaśmiecenie baz danych spamerów, którzy posługują się specjalnymi robotami (zwanymi też automatami), wędrującymi po linkach na stronie i zbierającymi adresy e-mail. Link do mojej strony www.hidee.org można już dodawać. Zalecam jednak dodanie podstrony www.hidee.org/kontakt.php. Będzie też dostępny button. (Tekst na buttonie będzie brzmiał NISZCZĘ SPAM lub podobny (kilka do wyboru), więc zniechęci to żywych internautów do klikania w niego, a Ci nieżywi (automaty) wejdą tam i zatrują swoją bazę danych. Podstrony antyspamowe będą wyglądały jak profesjonalne strony z kontaktem lub forum i będą zawierały linki do kolejnych celem maksymalnego zatrucia spambotów. Na swojej stronie z kontaktem nie należy umieszczać napisu spam czy antyspam, tak, aby automat nie skapnął się z czym ma do czynienia. :evil:

Pozdrawiam i zapraszam do przyłączenia się do programu - to nic nie kosztuje. W moim HTML-FAQ znajdziesz dodatkowe informacje na temat jak chronić swoją skrzynkę elektroniczną przed SPAM-em (niechcianymi reklamami generowanymi przez automaty - spamboty).

PS. Mam dosyć spamu na skrzynce e-mail inni pewnie też, więc bardzo proszę adminów o przypięcie tego tematu.
hidee
 
Posty: 34
Z nami od: 03 listopada 2006, 08:55

Postautor: hidee » 29 listopada 2006, 10:11

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; pl; rv:1.8.1) Gecko/20061010 Firefox/2.0

Piszcie na moją skrzynkę hidee@hidee.org co o tym programie walki ze spamem myślicie.

PS. Kolorowane specjalnie aby zmylić spamboty.
hidee
 
Posty: 34
Z nami od: 03 listopada 2006, 08:55

Postautor: MacieKK » 29 listopada 2006, 10:36

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; en-US; rv:1.8.1) Gecko/20061010 Firefox/2.0

Nihil novi, takie rzeczy już są. Kolega hidee jak zwykle uparcie się lansuje. Nudne to już.
MacieKK
 
Posty: 140
Z nami od: 19 października 2002, 19:39
Lokalizacja: Wrocław

Postautor: hidee » 29 listopada 2006, 10:54

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; pl; rv:1.8.1) Gecko/20061010 Firefox/2.0

Problem w tym, że te strony, które już istnieją spamerzy mają w bazie danych i ich automaty nie przeszukują. Sens mojej strony będzie w tym, że można też będzie pobrać kody PHP i umieścić je lokalnie. Przez to omijanie domeny hidee.org podczas przeszukiwania przez spamboty nie da efektu. Kody do pobrania będą dostępne w działce ANTY-SPAM na mojej stronie. Wystarczy wkleić i w dowolnym miejscu strony PHP. To oduczy spamerów wysyłania maili z reklamami. Link zwrotny będzie po to wymagany, aby spambot trafił do mnie i mnie zaspamował (będzie specjalna skrzynka niekodowana dla spam-botów). Będę śledził do kad spam linkuje i jawnie wyświetlał w działce SPAMERZY adresy tych stron. Chyba niezły pomysł co?

PS. Abym komuś niewinnemu nie zaszkodził muszę odnotować minimum 5 wiadomości spamujących prowadzących do tej samej strony.
hidee
 
Posty: 34
Z nami od: 03 listopada 2006, 08:55

Postautor: MacieKK » 29 listopada 2006, 12:11

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; en-US; rv:1.8.1) Gecko/20061010 Firefox/2.0

MacieKK
 
Posty: 140
Z nami od: 19 października 2002, 19:39
Lokalizacja: Wrocław

Postautor: Tomek » 29 listopada 2006, 12:29

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (X11; U; Linux i686; pl; rv:1.8.1) Gecko/20061027 Firefox/2.0

ponieważ:
1. nie widzę związku z SeaMonkey, Thunderbirdem, Firefoxem ani żadnym innym produktem ze stajni Mozilli....
2. widzę za to wyraźnie promowanie się kolegi po raz 156 w tym miesiącu...
3. jak na razie obietnice o np. zgodnym z w3.org umieszczaniu muzyki na stronie spełzły na niczym... więc podejrzewam że tu też tak wyjdzie...
4. podobne rozwiązania istnieją....

uznaję powyższy wątek jako wątek niezwiązany z tematyką forum.... ironią by było napisać że to spam... i zamykam nieodwołalnie z zostawieniem sobie do przemyślenia przeniesienia go w bardziej odpowiednie miejsce...
ps. tego typu wątków nie przyklejamy i przyklejać nie będziemy - nie mają nic wspólnego z tematyką forum. od tego są fora dot. ochrony przed niechcianą pocztą.
"Mym sojusznikiem jest Moc, i potężnym sojusznikiem ona jest." -- Mistrz Yoda
Tomek
Moderator
 
Posty: 9041
Z nami od: 19 sierpnia 2004, 06:52


Wróć do Inne

Kto jest online

Zarejestrowani użytkownicy: Bing [Bot], dexter

Przejdź do powiązanej strony

Nawigacja:

Stopka: