MozillaPL.org - polskie centrum Mozilli

Główne menu:

Jak znaleźć FOLDER WTYCZEK ? (instalacja FLASH-a) pomóżcie.

Inne tematy społeczności związanej z MozillaPL.org

Moderator: Pomocy?!

Jak znaleźć FOLDER WTYCZEK ? (instalacja FLASH-a) pomóżcie.

Postautor: agatagd55 » 02 października 2010, 14:03

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (X11; U; Linux i686; pl-PL; rv:1.9.2.10) Gecko/20100915 Ubuntu/9.10 (karmic) Firefox/3.6.10

Cześć . :!: ;)
(PROSZE O SZYBKĄ POMOC ZALEŻY MI NA CZASIE .) ;)
Mam ogromny problem , próbuję zainstalowac u siostry na komputerze ADOBE FLASH PLAYER(oczywiscie używa przeglądarki MOZILLA FIREFOX), :cry:
A więc tak zaczelo się od tego że zaaktualizowalam komputer , ( UBUNTU / LINUX ) .
Później , chcialam wlaczyc GRE , poproszono mnie o ZAINSTALOWANIE ADOBE FLASH PLAYER ( chyba PLUGIN ) :D
No i weszlam na te strone sciagnelam plik , i nie wiedzialam co dalej wiec weszlam spowrotem na strone FLASH-a i tam znalazłam INSTRUKCJE instalacji jestem dosyc "zielona" w sprawach różnych instalacji ;)
Tak wiec staneło na tym że uzyskałam taką instrukcje :
Instrukcje instalacji archiwum tar.gz

1. Kliknij łącze pobierania, aby rozpocząć instalację. Pojawi się okno dialogowe umożliwiające określenie położenia, w którym zostanie zapisany plik. ( to zrobiłam )
2. Zapisz plik tar.gz na pulpicie i zaczekaj, aż zostanie w całości pobrany. ( to zrobiłam )
3. Rozpakuj plik. ( to zrobiłam )
4. Skopiuj plik libflashplayer.so do folderu wtyczek swojej przeglądarki. Informacje o położeniu tego folderu uzyskasz u producenta przeglądarki. ( Z tym mam PROBLEM )
5. Aby sprawdzić poprawność instalacji wtyczki w przeglądarce Mozilla, uruchom przeglądarkę, a następnie w jej oknie wybierz kolejno Pomoc > Informacje o wtyczkach.
____________________________________
No wiec tak od 1 do 3 zrobilam .
Problem TKWI w podpunkcie " 4 " ponieważ
Cytuję :
"Informacje o położeniu tego folderu uzyskasz u producenta przeglądarki."
To znaczy gdzie ? gdzie mam szukac , MIEJSCA POŁOŻENIA FOLDERU ZE WTYCZKAMI DO MOZILLI NA KOMPUTERZE . :?:
Jeszcze raz przypominam UBUNTU NIE WINDOWS . !
Z góry bardzo dziekuje za pomoc
Pozdrawiam AGATA ;).
agatagd55
 
Posty: 1
Z nami od: 02 października 2010, 13:45

Odp: Jak znaleźć FOLDER WTYCZEK ? (instalacja FLASH-a) pomóż

Postautor: Tomek » 02 października 2010, 15:36

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (X11; Linux i686; rv:2.0b6) Gecko/20100915 Firefox/4.0b6

1. A nie lepiej zainstalować flasha przez repozytorium? Skoro nie jesteś zaawansowanym użytkownikiem jest to najłatwiejsza i pewna metoda. W centrum oprogramowania bądź w synapticu wyszukaj pakiet "flashplugin-nonfree" lub "adobe-flashplugin" i go zainstaluj. Zrestartuj Fx i powinno śmigać
2. Sądzisz że pochylony tekst, podwójne entery ułatwiają czytanie?
"Mym sojusznikiem jest Moc, i potężnym sojusznikiem ona jest." -- Mistrz Yoda
Tomek
Moderator
 
Posty: 9041
Z nami od: 19 sierpnia 2004, 06:52

Odp: Jak znaleźć FOLDER WTYCZEK ? (instalacja FLASH-a) pomóż

Postautor: AMI » 26 listopada 2015, 19:33

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (X11; Ubuntu; Linux x86_64; rv:42.0) Gecko/20100101 Firefox/42.0

Tomek, z tego co napisała Agata jasno wynika że potrzebuje informacji dotyczącej ścieżki do katalogu wtyczek Firefox'a jakby zapytała czy można zainstalować Flasha z repozytorium to mógłbyś się tym pochwalić. Czepiasz się dziewczyny że używa większych przerw w tekście a sam nabijasz posty które nie są odpowiedzią na jej pytanie.

Może ona woli wybrać drogę instalacji którą przedstawia plik "readme", dlatego że chce się czegoś więcej nauczyć o obsłudze unixa.

Agato ścieżka do wtyczek firefox:
na dysku z instalacją plików użytkownika
usr/lib/mozilla/plugins/
AMI
 

Odp: Jak znaleźć FOLDER WTYCZEK ? (instalacja FLASH-a) pomóż

Postautor: KLAPEK » 28 listopada 2015, 22:15

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (X11; Linux i686; rv:42.0) Gecko/20100101 SeaMonkey/2.39a1

@AMI
Agata napisała posta ponad 5 lat temu!
Nie sądzę by dziś jeszcze potrzebowała odpowiedzi ;)
Państwowa dziwka, flądra w jedwabiu i złocie. || Chcą za nią tren nieść, duszę włócząc w błocie. || Cyril Tourneur (1575-1625) ||
SeaMonkey @ GNU/Linux
KLAPEK
Moderator
 
Posty: 2188
Z nami od: 10 czerwca 2002, 15:05
Lokalizacja: ~/seamonkey


Wróć do Inne

Kto jest online

Zarejestrowani użytkownicy: Bing [Bot], dexter, Google [Bot]

Przejdź do powiązanej strony

Nawigacja:

Stopka: