MozillaPL.org - polskie centrum Mozilli

Główne menu:

GG, xul i geolokalizacja

Inne tematy społeczności związanej z MozillaPL.org

Moderator: Pomocy?!

GG, xul i geolokalizacja

Postautor: redapple » 24 kwietnia 2012, 11:38

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows NT 6.0; rv:11.0) Gecko/20100101 Firefox/11.0

Pytanie będzie trochę dziwne i z lekka trącić paranoją - z góry ostrzegam ;]

Z tego co się orientuję, to zespół GG do wydania najnowszej wersji swojego komunikatora wykorzystał XUL, co zaowocowało ponowną próbą podbicia platformy Apple i linuksów (odpowiednia wersja chowa się gdzieś po serwerach).
Po przejściu przez proces ponownego wypełniania pól informacji o sobie, akceptacji oświadczeń o przetwarzaniu danych osobowych, zmieniania podanego maila i odkryciu możliwości zamiany UIN swoim numerem telefonu (wspaniała sprawa - mam 7 cyfrowy numer GG i chętnie go zamienię na 9 cyfrowy numer komórki...) zacząłem się zastanawiać, czy czasem nie wykorzystują możliwości geolokalizacji do namierzania użytkowników i serwowania im bardziej adekwatnych reklam wyświetlanych w komunikatorze czy też swoim serwisie pocztowym i tak dalej. Niestety, nie wiem czy jest możliwość wywołania "mozillowego rejestru" - about:config o ile taki w wykorzystywanej przez nich wersji kodu istnieje.

Czy jest możliwość sprawdzenia, czy geolokalizacja w GG jest włączona?
redapple
 

Odp: GG, xul i geolokalizacja

Postautor: Grzegorz » 26 kwietnia 2012, 17:47

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows NT 6.1; Win64; x64; rv:14.0) Gecko/20120424 Firefox/14.0a1

redapple pisze:czy czasem nie wykorzystują możliwości geolokalizacji do namierzania użytkowników i serwowania im bardziej adekwatnych reklam wyświetlanych w komunikatorze czy też swoim serwisie pocztowym i tak dalej.

Akurat geolokalizacja ma się nijak do treści reklam, to czy piszesz z Pcimia Dolnego czy z Ciechocinka na niewiele się przydaje ogólnokrajowym czy globalnym reklamodawcą. Znacznie cenniejsza jest wiedz, co czytasz, co lubisz jeść, jakim autem jeździsz itd.
GnuPG. Podpisuję własne wypowiedzi. | TrueCrypt. Ufam kryptografii, nie państwu. | Tor. Dbam o swoją prywatność. | OTR. Moje rozmowy nie są podsłuchiwane.

Załóż konto lub kup domenę WWW z linka polecającego: http://www.hekko.pl/?ref=34295
Grzegorz
Moderator
 
Posty: 7486
Z nami od: 15 kwietnia 2007, 12:33


Wróć do Inne

Kto jest online

Zarejestrowani użytkownicy: Bing [Bot], Google [Bot]

Przejdź do powiązanej strony

Nawigacja:

Stopka: