MozillaPL.org - polskie centrum Mozilli

Główne menu:

Chrome wprowadza większą inwigilację

Inne tematy społeczności związanej z MozillaPL.org

Moderator: Pomocy?!

Chrome wprowadza większą inwigilację

Postautor: Retttt » 21 listopada 2015, 21:57

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Macintosh; Intel Mac OS X 10105; rv:44.0) Gecko/20100101 Firefox/44.0

http://www.purepc.pl/oprogramowanie/goo ... _komputera
Czyżby jedyna nadzieja w Firefox została?
Po przeczytaniu tego artykułu, o rankingu aktywności zaangażowania zasobów użytkownika w przeglądarce. Mam dylemat jaką przeglądarkę wybrać, która tak nie szpieguje dokładnie i nie inwigiluje użytkowników w tak bezczelny sposób. Wszystkie przeglądarki oparte o Chromium, Google Chrome zapewne z czasem taką opcję dostaną. Zacytuję ciekawy komentarz na ten temat. Cyt
"Nie popadajmy zatem w zbytnią naiwność. Do tej pory G szpiegowało zbierając dane na temat odwiedzanych stron, tworząc profil przypisany do IP. Taki profil nie jest zbyt dokładny bo przecież nie każda strona, którą otwieram mnie interesuje. Teraz będą mogli tworzyć dużo bardziej precyzyjne profile. Np. Do tej pory G wiedziało na podstawie historii, że lubię zwierzęta. Teraz jeśli spędzę godzinę na stronie o kotach a tylko minutę na stronie o psach to jasnym jest, że jestem miłośnikiem kotów a psy niespecjalnie mnie interesują. To są dużo dokładniejsze dane i co za tym idzie dużo więcej warte.
Co więcej, do tej pory dane przekazywane były na serwery G i tam zbierane, analizowane itd. Teraz proces ma być przerzucony na komputer użytkownika. Pozwoli to na odciążenie serwerów i zaoszczędzenie miejsca na dyskach G bo zamiast trzymać całą zdobytą historię można ją ograniczyć tylko do stron o określonym poziomie zainteresowania a resztę usunąć.
Dane będą zbierane lokalnie ale to nie przeszkadza w okresowym wysyłaniu ich w świat i to prosto przez przeglądarkę - przecież jej nie zablokujesz. Jedyna ochrona to trzymanie się jak najdalej od Chromium i przeglądarek na nim opartych. Idę o zakład, że G już niedługo pochwali się publicznie pierwszymi rankingami najbardziej "interesujących" stron w internecie, wtedy się będziesz wiedział czy te dane były wysyłane.
Co internet mobilny ma do tego? Żeby obejrzeć stronę musisz ją wczytać a jeśli zamrażanie będzie dawało efekt jak na smartfonach z małą ilością RAMu gdzie każde wejście na zakładkę nieaktywną powoduje ponowne wczytanie zawartości to tylko zwiększy opłaty za mobilny internet i poziom irytacji a takie rozwiązanie G może sobie wsadzić w D."
Retttt
 

Wróć do Inne

Kto jest online

Zarejestrowani użytkownicy: Bing [Bot], krystian3w

Przejdź do powiązanej strony

Nawigacja:

Stopka: