MozillaPL.org - polskie centrum Mozilli

Główne menu:

Firefox 3, XHTML 1.1 oraz tag minimization

Dyskusje na temat standardów WWW i zgłoszenia stron niedziałających poprawnie w przeglądarkach z rodziny Mozilli (w tym Mozilla Firefox)

Moderator: Pomocy?!

Firefox 3, XHTML 1.1 oraz tag minimization

Postautor: elGrandeBastardo » 09 października 2008, 13:13

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; pl; rv:1.9.0.3) Gecko/2008092417 Firefox/3.0.3

Mam problem z Firefoxem 3, który upiera się, aby następujący element:

<script type="text/javascript" src="gdziestam.com/skrypt.js" />

zastąpić

<script type="text/javascript" src="gdziestam.com/skrypt.js"></skrypt>

Dokument jest w XHTML 1.1 i taki wymóg rodzi mój wewnętrzny bunt, bowiem moim zdaniem nie jest zgodny z zapisami specyfikacji XHTML 1.0 i XHTML 1.1. W sieci znalazłem tylko dwa cokolwiek starające się wyjaśnić posty. Powołują się jednak one na specyfikację HTML 4.0 (i punkt, który później specyfikacja XHTML 1.0 precyzuje) i na specyfikację XHTML 1.0, ale załącznik C (konkretnie punkt C.3), który zawiera zalecenia dla zachowania zgodności dokumentu XHTML z przeglądarkami, które potrafią wyświetlać tylko HTML.

Nie przekonują mnie te argumenty i nie znajduje żadnego formalnego powodu, dla którego FF3 tak się zachowuje. Zanim jednak zgłoszę buga, to chciałbym się zapytać czy komuś znany jest problem i być może przeoczyłem jakiś punkt speca XHTML 1.0 lub też oficjalne stanowisko programistów, dlaczego będzie tak a nie inaczej. Byłbym wdzięczny za info zanim zrobię z siebie pośmiewisko ;)
elGrandeBastardo
 

Postautor: elGrandeBastardo » 15 października 2008, 14:07

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; pl; rv:1.9.0.3) Gecko/2008092417 Firefox/3.0.3

Widzę, ze nie tylko ja mam podobny problem i jest odpowiedni wpis w bugzilli.

https://bugzilla.mozilla.org/show_bug.cgi?id=438921

Śledzę powyższego robaka i pozwolę sobie wpisać na niniejsze forum info jak tylko zostanie w tej kwestii podjęta jakaś decyzja.
elGrandeBastardo
 

Re: Firefox 3, XHTML 1.1 oraz tag minimization

Postautor: d____ » 08 grudnia 2008, 23:58

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (X11; U; Linux i686; pl-PL; rv:1.9.0.4) Gecko/2008111318 Ubuntu/8.10 (intrepid) Firefox/3.0.4

elGrandeBastardo pisze:Mam problem z Firefoxem 3, który upiera się, aby następujący element:

<script type="text/javascript" src="gdziestam.com/skrypt.js" />

zastąpić

<script type="text/javascript" src="gdziestam.com/skrypt.js"></skrypt>


Odpowiedź jest prosta Fx 3 zachowuje się poprawnie. Wystarczy zerknąć do schematu:
dla img mamy:

<!ENTITY % img.element "INCLUDE" >
<![%img.element;[
<!ENTITY % img.content "EMPTY" >
<!ENTITY % img.qname "img" >
<!ELEMENT %img.qname; %img.content; >


Natomiast dla script:
<!ENTITY % script.element "INCLUDE" >
<![%script.element;[
<!ENTITY % script.content "( #PCDATA )" >
<!ENTITY % script.qname "script" >
<!ELEMENT %script.qname; %script.content; >
d____
 


Wróć do Standardy WWW i źle działające strony

Kto jest online

Zarejestrowani użytkownicy: Bing [Bot]

cron
Przejdź do powiązanej strony

Nawigacja:

Stopka: