MozillaPL.org - polskie centrum Mozilli

Główne menu:

Problem z wczytywaniem strony

Dyskusje na temat standardów WWW i zgłoszenia stron niedziałających poprawnie w przeglądarkach z rodziny Mozilli (w tym Mozilla Firefox)

Moderator: Pomocy?!

Problem z wczytywaniem strony

Postautor: szkodniq » 09 maja 2009, 11:33

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; pl; rv:1.9.0.10) Gecko/2009042316 Firefox/3.0.10

Witam!

Mam problem , dotyczący przeglądarki MFF. Strona z grą http://www.plemiona.pl nie chce się wczytać. Nawet ładować nie próbuje. Standardowa Diagnostyka przeprowadzona od deski do deski , nie pomogła. Według Validatora w3 , strona ma mnóstwo błędów , ale nie możliwe jest by nikomu się nie otwierała. Wiele osób korzysta z FF i nie ma z tym problemów. Próbowałem na różnych wersjach , nic nie dawało , cły czas pisało że błędy w kodzi i nie chce nawet zacząć wczytywać strony. Cały czas jest puste , białe pole.

Proszę o pomoc. To dość pilne.

W razie niejasności proszę pytać

Pozdrawiam
szkodniq
szkodniq
 

info

Postautor: szkodniq » 09 maja 2009, 11:48

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; pl; rv:1.9.0.10) Gecko/2009042316 Firefox/3.0.10

Dodatkowe informacje które mogą być przydatne:
System: XP Home
Wersja FF: 3.0.10
Inne tematy czytałem , lecz nie spotkałem się dokładnie z takim przypadkiem , a i w podobnych odpowiedzi są dość niejasne.

Liczę na pomoc :wink:
szkodniq
 

Postautor: Krzysiek678 » 22 maja 2009, 15:04

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; pl; rv:1.9.0.10) Gecko/2009042316 Firefox/3.0.10

Każdy ma problemy z wczytaniem tej strony.
Plemiona.pl walczą z pozbyciem się tego błędu. Jednakże strona czasami się wczytuje! Wniosek z tego że plemiona.pl ma na serwie poważnego wirusa
Krzysiek678
 

Postautor: Grzegorz » 22 maja 2009, 15:39

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 6.0; pl; rv:1.9.1b4) Gecko/20090423 Firefox/3.5b4 (.NET CLR 3.5.30729)

Krzysiek678 pisze:Każdy ma problemy z wczytaniem tej strony.

Ja nie mam najmniejszych problemów (ani w Firefoksie, ani Operze, ani Chrome).
Krzysiek678 pisze:Plemiona.pl walczą z pozbyciem się tego błędu. Jednakże strona czasami się wczytuje!

Być może mają za słaby sprzęt? Infrastruktura nie wytrzymuje ruchu generowanego przez użytkowników.
Krzysiek678 pisze:Wniosek z tego że plemiona.pl ma na serwie poważnego wirusa
Zostaw wnioskowanie innym, Sherlocku :P
GnuPG. Podpisuję własne wypowiedzi. | TrueCrypt. Ufam kryptografii, nie państwu. | Tor. Dbam o swoją prywatność. | OTR. Moje rozmowy nie są podsłuchiwane.

Załóż konto lub kup domenę WWW z linka polecającego: http://www.hekko.pl/?ref=34295
Grzegorz
Moderator
 
Posty: 7486
Z nami od: 15 kwietnia 2007, 12:33

Postautor: Kogutto » 23 maja 2009, 07:44

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; pl; rv:1.9.0.10) Gecko/2009042316 Firefox/3.0.10

GrzegorzJZD pisze:
Krzysiek678 pisze:Każdy ma problemy z wczytaniem tej strony.

Ja nie mam najmniejszych problemów (ani w Firefoksie, ani Operze, ani Chrome).
Krzysiek678 pisze:Plemiona.pl walczą z pozbyciem się tego błędu. Jednakże strona czasami się wczytuje!

Być może mają za słaby sprzęt? Infrastruktura nie wytrzymuje ruchu generowanego przez użytkowników.
Krzysiek678 pisze:Wniosek z tego że plemiona.pl ma na serwie poważnego wirusa
Zostaw wnioskowanie innym, Sherlocku :P


Co Ty gościu wypisujesz za brednie, jak chcesz się pochwalić full wypasionym swoim sprzętem to nie ten temat wybrałeś, a jeśli wszystko Ci działa poprawnie, to nie wcinaj się do rozmowy, ktoś zamieścił posta bo ma problemy, to jeśli znasz rozwiązanie to pisz, a jeśli nie, to po co jęzor strzępisz.
Mam ten sam problem i jestem zainteresowany rozwiązaniem go, a nie czytaniem jakiś bzdur.
Kogutto
 

Postautor: Grzegorz » 23 maja 2009, 12:53

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 6.0; pl; rv:1.9.1b4) Gecko/20090423 Firefox/3.5b4 (.NET CLR 3.5.30729)

Kogutto pisze:jak chcesz się pochwalić full wypasionym swoim sprzętem to nie ten temat wybrałeś, a jeśli wszystko Ci działa poprawnie, to nie wcinaj się do rozmowy

Nie pisałem o swoim sprzęcie, tylko o serwerze obsługującym plemiona.pl. Podałem najprawdopodobniejszą przyczynę ewentualnych błędów związanych z wczytywaniem się strony. Nie chodź na wagary, a czytanie stanie się łatwiejsze.


Kogutto pisze:ktoś zamieścił posta bo ma problemy, to jeśli znasz rozwiązanie to pisz, a jeśli nie, to po co jęzor strzępisz.

W gimnazjum takiej "kultury słowa" się nauczyłeś?

Kogutto pisze:Mam ten sam problem i jestem zainteresowany rozwiązaniem go, a nie czytaniem jakiś bzdur.

Jeśli czasem strona działa, a czasem nie. A Ty w tym czasie nie modyfikowałeś konfiguracji komputera ani przeglądarki internetowej, to możesz wykluczyć błędy po swojej stronie. A to prowadzi do wniosku, jaki sformułowałem w poprzednim poście: "Być może mają za słaby sprzęt? Infrastruktura nie wytrzymuje ruchu generowanego przez użytkowników." Jest to dużo bardziej racjonalne wyjaśnienie, niż snucie domysłów na temat "poważnego wirusa".

Natomiast jeśli modyfikowałeś ustawienia po swojej stronie, to dokładnie przeprowadzona Standardowa diagnostyka, powinna wyjaśnić lub przynajmniej usunąć problem.

Czytaj ze zrozumieniem i upewni się, że wykonałeś kopię profilu. Jeśli problem(y) nie ustąpi poinformuj, o przebiegu diagnostyki. Napisz, co wniosło stworzenie nowego profilu oraz uruchomienie przeglądarki w trybie awaryjnym?
GnuPG. Podpisuję własne wypowiedzi. | TrueCrypt. Ufam kryptografii, nie państwu. | Tor. Dbam o swoją prywatność. | OTR. Moje rozmowy nie są podsłuchiwane.

Załóż konto lub kup domenę WWW z linka polecającego: http://www.hekko.pl/?ref=34295
Grzegorz
Moderator
 
Posty: 7486
Z nami od: 15 kwietnia 2007, 12:33

Postautor: szkodniq » 23 maja 2009, 17:00

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; pl; rv:1.9.0.10) Gecko/2009042316 Firefox/3.0.10

Muszę przyznać że na IE też czasem wczytuje a czasem nie , Opera wczytuje bardzo dobrze , na Chrome nie próbowałem. Zależy mi na MFF , ponieważ jest tam coś takiego fajnego jak Greasemonkey (taki dodatek który z odpowiednimi skryptami , przydatna w dłuższej grze )

Jeśli ktoś ma jakieś rady , niech mówi , na pewno nie będą przezemnie ignorowane. Wszystkiego trzeba spróbować , w miarę rozsądku oczywiście :)

Zastanawiam się czy też wina nie leży po stronie mojego systemu (nie kombinowałem w nim , ale błędy się zdarzają) , ale póki co staram się uniknąć formatowania. Czasochłonne i może nie przynieść skutków.
szkodniq
 

Postautor: Grzegorz » 23 maja 2009, 17:27

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 6.0; pl; rv:1.9.1b4) Gecko/20090423 Firefox/3.5b4 (.NET CLR 3.5.30729)

szkodniq pisze:Muszę przyznać że na IE też czasem wczytuje a czasem nie , Opera wczytuje bardzo dobrze , na Chrome nie próbowałem. Zależy mi na MFF , ponieważ jest tam coś takiego fajnego jak Greasemonkey (taki dodatek który z odpowiednimi skryptami , przydatna w dłuższej grze )

UserJS działają także w Operze (bez dodatków), w Chrome za sprawą Greasemetal, a w Internet Explorerze dzięki GM4IE.
GnuPG. Podpisuję własne wypowiedzi. | TrueCrypt. Ufam kryptografii, nie państwu. | Tor. Dbam o swoją prywatność. | OTR. Moje rozmowy nie są podsłuchiwane.

Załóż konto lub kup domenę WWW z linka polecającego: http://www.hekko.pl/?ref=34295
Grzegorz
Moderator
 
Posty: 7486
Z nami od: 15 kwietnia 2007, 12:33

Postautor: Gość » 23 maja 2009, 18:24

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; pl; rv:1.9.0.10) Gecko/2009042316 Firefox/3.0.10

GrzegorzJZD teraz Twoja wypowiedź była rzeczowa i miała konkretne odpowiedzi oraz podpowiedzi ewentualnego rozwiązania problemu. Tak trzymaj, a nikt nie będzie pisał takich postów jak ja. Widocznie potrzebujesz bodźca, żeby podjąć temat.
Według mnie problem jest w routerach brzegowych, które z niewiadomego powodu blokują pulę adresów IP lub ta sama przyczyna jest na serwerach.
I tu mogę się z Tobą zgodzić, że to może być wina zbyt słabego sprzętu przesyłowego.
Co do czytania ze zrozumieniem, to za moich czasów nie było takiego tworu jak gimnazjum i nie kładziono nacisku na naukę czytania ze zrozumieniem, najwidoczniej to problem obecnej młodzieży..:D
A swoją drogą co za różnica, czy posta pisze gimnazjalista, czy osoba wiekowa, ma problem, to go opisuje, a ludzie z wiedzą tacy jak Ty, powinni im odpowiedzieć w sposób, jaki zrobiłeś w kolejnym swoim poście.
I na koniec, nikt Cię nie upoważnił do oceny czy dany osobnik jest młody, więc można mu dołożyć i wysyłać do szkoły, to nie grzeczne, ale widocznie bez sarkazmu nie umiesz dyskutować, więc ja wysyłam Cię do lektury na temat dobrych obyczajów...

pzdr.
Gość
 

Postautor: Grzegorz » 23 maja 2009, 21:46

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 6.0; pl; rv:1.9.1b4) Gecko/20090423 Firefox/3.5b4 (.NET CLR 3.5.30729)

Anonymous pisze:GrzegorzJZD teraz Twoja wypowiedź była rzeczowa i miała konkretne odpowiedzi oraz podpowiedzi ewentualnego rozwiązania problemu. Tak trzymaj, a nikt nie będzie pisał takich postów jak ja. Widocznie potrzebujesz bodźca, żeby podjąć temat.

Była rzeczowa od początku. Tylko czytać ze zrozumieniem trzeba. Z resztą nie napisałem niczego, czego średnio rozgarnięty internauta nie wyklikałby z pomocą Google.
GnuPG. Podpisuję własne wypowiedzi. | TrueCrypt. Ufam kryptografii, nie państwu. | Tor. Dbam o swoją prywatność. | OTR. Moje rozmowy nie są podsłuchiwane.

Załóż konto lub kup domenę WWW z linka polecającego: http://www.hekko.pl/?ref=34295
Grzegorz
Moderator
 
Posty: 7486
Z nami od: 15 kwietnia 2007, 12:33

Postautor: szkodniq » 23 maja 2009, 22:53

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; pl; rv:1.9.0.10) Gecko/2009042316 Firefox/3.0.10

Wiem , nawet korzystam z Opery UserJS , niestety skrypty trzeba przerabiać , gdyż w różnych przeglądarkach zachowują się inaczej - skrypt trzeba dostosować - ja nieznam się na JS , a większość tych skryptów "gotowców" jest pod MFF nie wiem z jakiego powodu.
szkodniq
 


Wróć do Standardy WWW i źle działające strony

Kto jest online

Zarejestrowani użytkownicy: Bing [Bot], dexter, Google [Bot]

Przejdź do powiązanej strony

Nawigacja:

Stopka: