MozillaPL.org - polskie centrum Mozilli

Główne menu:

Nie ładujący się flash na stronie automatycznie

Dyskusje na temat standardów WWW i zgłoszenia stron niedziałających poprawnie w przeglądarkach z rodziny Mozilli (w tym Mozilla Firefox)

Moderator: Pomocy?!

Nie ładujący się flash na stronie automatycznie

Postautor: apo » 15 marca 2010, 14:02

Przeglądarka: Opera/9.80 (Windows NT 6.1; U; pl) Presto/2.5.22 Version/10.50

Witam,

Mam dość nietypowy problem.
Umieściłem w swoim serwisie filmiki z youtube.com za pomocą SwfObject jak napisali w swojej dokumentacji na stronie:
Kod: Zaznacz cały
<script type="text/javascript">
   var params = { allowScriptAccess: "always", wmode: "transparent" };
   var atts = { id: "fplayer" };
   swfobject.embedSWF("http://www.youtube.com/watch/v/-7s7cvnYdtE?enablejsapi=1&playerapiid=fplayer&autoplay=1", "player", "570", "330", "8", null, null, params, atts);
</script>

Za pomocą uchwytu zdarzeń wyłapuję kiedy skończył się film i przekierowuje użytkownika na następną stronę z filmem za pomocą location.href. gdzie znajduje się ta sama strona z innym tylko filmem.
No i wszystko jest ok, user ogląda film, kiedy się skończy jest przełączany na następną stronę i automatycznie odtwarza się następny filmik. No i tu zaczyna się problem, jeśli user cały czas ma włączoną zakładkę z moją stroną to nie ma problemu (wszystko działa jak opisałem), ale jeśli jest w innej zakładce, filmik się skończy, przekierowuje tamtą zakładkę na następną stronę, ale obiekt flasha nie załaduje się dopóki nie otworzy zakładki z moją stroną, wtedy dopiero ładuje się flash, tak jakby czekał na aktywacje karty przez usera i wtedy ładuje flasha.

Znacie jakies rozwiązanie tego problemu? Może jakieś parametry w swfobject?
Ps. próbowałem także robić bez swfobject, ale to nie ma znaczenia.

Dodam, że z tym nie było problemów w starszych wersjach Firefoxa i Opery (po aktualizacji przestało działać), na chrome wszystko działa prawidłowo.

Pozdrawiam,
Apo
apo

Z nami od: 15 marca 2010, 13:47

Wróć do Standardy WWW i źle działające strony