MozillaPL.org - polskie centrum Mozilli

Główne menu:

NFZ - Portal Świadczeniodawcy

Dyskusje na temat standardów WWW i zgłoszenia stron niedziałających poprawnie w przeglądarkach z rodziny Mozilli (w tym Mozilla Firefox)

Moderator: Pomocy?!

NFZ - Portal Świadczeniodawcy

Postautor: GLI » 13 maja 2011, 11:06

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; pl; rv:1.9.1.19) Gecko/20110420 SeaMonkey/2.0.14

Witam,
Od pewnego czasu doświadczam problemów z działaniem "Portalu Świadczeniodawcy" Lubuskiego Oddziału NFZ podczas korzystania z SM (v2.0.x). Na przełomie lata i jesieni zeszłego roku pojawił się problem z dostępem do jednej z funkcji (tzw. "Portal Potencjału"); coś jak "portal-wewnątrz-portalu". Nie mogłem zalogować się do PP (klik LPM i nie przechodziło do nowej strony), gdy pozostałe funkcje PŚ działały prawidłowo. Pod IE 8.0 nie było tego problemu.

Podczas testów SeaMonkey 2.1beta zauważyłem, że funkcja "Portal Potencjału" [właściwie: "Moje pełne dane (Portal Potencjału)"] jest dostępna dla SM 2.1b2. Pomyślałem sobie: "No tak, nowe Gecko działa lepiej", ale podczas sprawdzania opcji w konfiguracji nowego SM okazało się, że istnieje możliwość ustawienia "UserAgent" do prezentowania się jako Firefox 4. Bingo! Po wyłączeniu tej opcji SM 2.1beta także nie mogła "logować się" do PP. I na odwrót - po dodaniu wpisu "Firefox/4.1" do SM 2.0.x (about:config -> general.useragent.extra.seamonkey; ale przed "Seamonkey/2.0.x") bezproblemowo zaczął działać cały portal NFZ.

Zgłosiłem to do "operatora/administratora" portalu. Kilka dni później CAŁY portal zaczął się domagać wpisu "Firefox", a właściwe nie obsługiwać przeglądarek nie identyfikujących się właściwie (np. IE, Firefox).

Oto jak obecnie wygląda portal dla "czystego" SM:
http://imageshack.us/m/534/9599/nfzportal0120110513.png
... a tak po dodaniu wpisu "Firefox/4.1":
http://imageshack.us/m/860/7219/nfzportal0220110513.png
(aby "nie rozjechało" forum podaję same odnośniki).

Czy mógłby ktoś lub wielu "ktosi" zwrócić uwagę "adminom" z LOW NFZ, że takie zachowanie/traktowanie użytkowników jest delikatnie mówiąc "lamerskie"? Nie, nie mam zamiaru ustawić na stałe wpisu "Firefox". Prędzej będę używał IE...
Genuine Lifelike Individual
GLI
 
Posty: 220
Z nami od: 15 maja 2003, 10:38

Odp: NFZ - Portal Świadczeniodawcy

Postautor: GLI » 07 stycznia 2012, 10:21

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows NT 6.1; rv:9.0.1) Gecko/20111221 SeaMonkey/2.6.1

Nie chcę tworzyć nowego wątku, gdyż problem jest ten sam. Tym razem dotyczy strony Adobe, na której można pobrać wtyczkę Flash Player:
1) gdy nie identyfikuję się z wpisem "Firefox", to pokazuje informację o wersji "10.3.183.11"... której nawet nie można pobrać (nie działa "skrypt" dla przycisku "Pobierz teraz" - po prostu przeładowuje stronę); to samo jest, gdy próbuję wskazać konkretną przeglądarkę ("Czy używasz innego systemu operacyjnego lub innej przeglądarki?").
2) gdy jest zaznaczona opcja "kompatybilności z Firefox", to wszystko działa poprawnie.

Co ciekawe pozostałe wtyczki lub programy można pobrać bez problemu. Niestety, aby zgłosić ten błąd należy mieć konto na stronie Adobe. Jeśli ktoś się tam udziela, to proszę zwrócić im uwagę, że Firefox nie jest jedyną przeglądarką "obsługującą wtyczki".

BTW Strona NFZ w dalszym ciągu "nie jest kompatybilna". Próbowałem zgłaszać bezpośrednio, ale jak grochem o ścianę...
Genuine Lifelike Individual
GLI
 
Posty: 220
Z nami od: 15 maja 2003, 10:38


Wróć do Standardy WWW i źle działające strony

Kto jest online

Zarejestrowani użytkownicy: Bing [Bot], Google [Bot]

Przejdź do powiązanej strony

Nawigacja:

Stopka: