MozillaPL.org - polskie centrum Mozilli

Główne menu:

FF wyświetla tylko tło, bez żadnej treści

Dyskusje na temat standardów WWW i zgłoszenia stron niedziałających poprawnie w przeglądarkach z rodziny Mozilli (w tym Mozilla Firefox)

Moderator: Pomocy?!

FF wyświetla tylko tło, bez żadnej treści

Postautor: ro5 » 02 września 2011, 18:43

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows NT 6.1; WOW64; rv:6.0.1) Gecko/20100101 Firefox/6.0.1

Dzień dobry,
Od pewnego czasu strona nie wyświetla się w Firefoxie nie pamiętam dokładnie, ale chyba od 3, 4 wersji wstecz.
Precyzyjnie rzecz ujmując wyświetla się jedynie tło strony. W IE strona działa bez problemu.
adres: http://www.sp3.krakow.pl

Nie jestem ekspertem w kodzie HTML znam podstawy i nie jestem w stanie stwierdzić dlaczego tak się dzieje oraz dlaczego wcześniej strona wyświetlała się dobrze.
Próbowałem już kilkukrotnie zlokalizować gdzie jest problem, usuwając po kolei fragmenty kodu, żeby zobaczyć czy coś się zmieni i
Zauważyłem jedynie że po usunięciu tego:
<!----w1>
<!----w2>
<!----w3>
<!----left>
<!----mid>
<!----treść>
strona w FF się wyświetla, ale trochę przesunięta link do zrzutu ekranu: http://www.sp3.krakow.pl/1.JPG

Szukałem podobnych problemów, ale nie znalazłem nic co przypomina ten problem.
Dziękuję z góry za pomoc
ro5

Odp: FF wyświetla tylko tło, bez żadnej treści

Postautor: Tomek » 03 września 2011, 06:09

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (X11; Linux i686; rv:6.0.1) Gecko/20100101 Firefox/6.0.1

ro5 pisze:Od pewnego czasu strona nie wyświetla się w Firefoxie nie pamiętam dokładnie, ale chyba od 3, 4 wersji wstecz.
Precyzyjnie rzecz ujmując wyświetla się jedynie tło strony. W IE strona działa bez problemu.

No niestety - Chrome też nie wyświetla.
ro5 pisze:Nie jestem ekspertem w kodzie HTML znam podstawy i nie jestem w stanie stwierdzić dlaczego tak się dzieje oraz dlaczego wcześniej strona wyświetlała się dobrze.

Niestety - z podstawami też masz problem. Próbujesz korzystać z komentarzy, jednak robisz to niepoprawnie (nie zamykasz ich), przez co Fx uznaje że dalsza część strony to też komentarz. To że IE wyświetla coś, co zgodnie z kodem strony powinno być komentarzem, nienajlepiej świadczy o IE. Fx wyświetla to co jest w kodzie, IE zas próbuje zgadywać co webmaster miał na myśli...
Rozwiązanie:
1. usunąć te "pseudokomentarze" - do tego już doszedłeś, ale zrobiłeś to niedokładnie - zapominając o <!----right> w wierszu 178 - musisz usunąć wszystkie te pseudokomentarze (lub je naprawić) - inaczej strona będzie się sypać.
2. naprawić te komentarze - powinny wyglądac tak:
Kod: Zaznacz cały
<!-- w1 -->
<!-- w2 -->
<!-- w3 -->
<!-- left -->
<!-- mid -->
<!-- treść -->

3. Przy tego typu strukturze (tabelka zagnieżdżona w kolejnej tabelce) przewiduję jednak że problemy będą często się pojawiać.
4. Przenoszę we właściwe miejsce - wątek nie ma nic wspólnego z Fx, dotyczy tworzenia stron www zgodnie ze standardami.
"Mym sojusznikiem jest Moc, i potężnym sojusznikiem ona jest." -- Mistrz Yoda
Tomek
Moderator

Z nami od: 19 sierpnia 2004, 06:52

Odp: FF wyświetla tylko tło, bez żadnej treści

Postautor: ro5 » 04 września 2011, 19:51

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows NT 6.1; WOW64; rv:6.0.1) Gecko/20100101 Firefox/6.0.1

Dziękuję bardzo za pomoc Tomku, usunięcie wszystkich komentarzy rozwiązało problem.
Co do konstrukcji strony to jest to wersja na ten moment, chciałbym w niedługim czasie uruchomić jakiegoś darmowego CMS-a, ale to odrębny temat.

Dziękuję i pozdrawiam
Robert
ro5

Wróć do Standardy WWW i źle działające strony