MozillaPL.org - polskie centrum Mozilli

Główne menu:

Program TV Planete

Dyskusje na temat standardów WWW i zgłoszenia stron niedziałających poprawnie w przeglądarkach z rodziny Mozilli (w tym Mozilla Firefox)

Moderator: Pomocy?!

Program TV Planete

Postautor: bip » 25 października 2004, 12:04

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; pl-PL; rv:1.7.2) Gecko/20040803

Czy u Was pozycje programu TV w http://www.planete.pl też się nakładają ?
Wysłałem do webmastera planete mail i otrzymałem coś takiego:

Witam,
strona Planete zgodna jest z wytycznymi css. A internet explorer praktycznie dowlny byle czytal css ( od 3.0 wszystkie to robia ) interpretuje prawidlowo.W tym przypadku problem zwiazany jest z bledna iterpertacja prze mozillę.

Pozdrawiam
Webmaster

> Korzystam z polskiej wersji Mozilli 1.7.2. Niestety, pozycje programu
> telewizyjnego (na stronie głównej) są nakładane na siebie przez co nie
> można tego programu TV przeczytać.
bip
 

Re: Program TV Planete

Postautor: marcoos » 25 października 2004, 12:24

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (X11; U; Linux i686; pl-PL; rv:1.7.3) Gecko/20041022 Firefox/1.0

bip pisze:Czy u Was pozycje programu TV w http://www.planete.pl też się nakładają ?
Wysłałem do webmastera planete mail i otrzymałem coś takiego:

Witam,
strona Planete zgodna jest z wytycznymi css. A internet explorer praktycznie dowlny byle czytal css ( od 3.0 wszystkie to robia ) interpretuje prawidlowo.W tym przypadku problem zwiazany jest z bledna iterpertacja prze mozillę.


Kolejny "wiedzący lepiej". :o

Macie tu jego "zgodność z wytycznymi"...
marcoos
Moderator
 
Posty: 2227
Z nami od: 12 października 2002, 10:25
Lokalizacja: Wrocław

Postautor: marcoos » 25 października 2004, 12:56

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (X11; U; Linux i686; pl-PL; rv:1.7.3) Gecko/20041022 Firefox/1.0

W Operze i Konquerorze wygląda równie super, jak w Mozilli. Oczywiście to Opera, Konqueror, Firefox i Mozilla mają błędy, a nie jego "zgodna z wytycznymi" strona. :P :D

Ugly hack (działa i jest prosty do wprowadzenia, choć to tylko obejście problemu -- ale zapewne poważnej naprawy tego bajzlu się panu lepiej wiedzącemu nie będzie chciało zrobić, więc lepiej dac mu coś, co można wdrożyć w 8 sekund):

Do arkusza stylów, tego "superzgodnego z wytycznymi" po definicji klasy ".prog" należy dopisać:

Kod: Zaznacz cały
td > .prog {
        padding-top: 15px;
        padding-bottom: 7px;
}


i jest (w miarę) ok.

Tak to jest, jak ktoś się bawi w ujemne marginesy nie wiedząc dokładnie, jak to działa...

Podeślij mu to rozwiązanie (usuń tylko moje sarkastyczne docinki ;)) i wspomnij o pozostałych przeglądarkach. To jest w końcu razem 8-10% ewentualnej widowni strony.
marcoos
Moderator
 
Posty: 2227
Z nami od: 12 października 2002, 10:25
Lokalizacja: Wrocław

Postautor: bip » 18 listopada 2004, 12:29

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; pl-PL; rv:1.7.3) Gecko/20040910

Wysłałem Wasze sugestie do webmastera witryny planete - poskutkjowało :-)
bip
 


Wróć do Standardy WWW i źle działające strony

Kto jest online

Zarejestrowani użytkownicy: dexter

Przejdź do powiązanej strony

Nawigacja:

Stopka: