MozillaPL.org - polskie centrum Mozilli

Główne menu:

Kopiowanie do Worda.

Dyskusje na temat standardów WWW i zgłoszenia stron niedziałających poprawnie w przeglądarkach z rodziny Mozilli (w tym Mozilla Firefox)

Moderator: Pomocy?!

Kopiowanie do Worda.

Postautor: ibanez » 30 września 2002, 01:56

Przeglądarka: -

Dlaczego nie mozna skopiowac zawartosci strony do Worda poporzez proste zaznaczenie??
Tzn. zjada mi grafiki i sa tylko puste pola.
ibanez
 
Posty: 5
Z nami od: 30 września 2002, 01:51

Kopiowanie strony

Postautor: Wojciech » 30 września 2002, 09:30

Przeglądarka: -

Ponieważ kod źródłowy strony mówi przeglądarce, że w danym miejscu ma wyświetlić taki a taki obrazek. Obrazek ten jest zapisany oddzielnie i na monitorze istnieje tylko "wirtualnie". Jeśli chcesz skopiować np. do Worda całość, należy obrazki zapisać oddzielnie (np. przez menu podręczne "Zapisz obrazek jako...") i potem wstawić je do tekstu.
Proponowałbym w tym celu skorzystać z pozycji menu głównego "Plik > Zapisz stronę jako..." i potem można się bawić z obrazkami.
Wojciech
Moderator
 
Posty: 1100
Z nami od: 28 sierpnia 2002, 09:32
Lokalizacja: Przeworsk

Re: Kopiowanie strony

Postautor: ibanez » 30 września 2002, 11:08

Przeglądarka: -

Wojciech pisze:Ponieważ kod źródłowy strony mówi przeglądarce, że w danym miejscu ma wyświetlić taki a taki obrazek. Obrazek ten jest zapisany oddzielnie i na monitorze istnieje tylko "wirtualnie". Jeśli chcesz skopiować np. do Worda całość, należy obrazki zapisać oddzielnie (np. przez menu podręczne "Zapisz obrazek jako...") i potem wstawić je do tekstu.
Proponowałbym w tym celu skorzystać z pozycji menu głównego "Plik > Zapisz stronę jako..." i potem można się bawić z obrazkami.


No dobrze, a dlaczego to w IE dziala (widac stad, ze da sie) ??
ibanez
 
Posty: 5
Z nami od: 30 września 2002, 01:51

Kopiowania strony ciąg dlaszy

Postautor: Wojciech » 01 października 2002, 09:46

Przeglądarka: -

Nie mam pojęcia. Zresztą u mnie nie działa ani z M$ ani z Mozy (Word 97, IE 5.0, Moza 1.0).
Wojciech
Moderator
 
Posty: 1100
Z nami od: 28 sierpnia 2002, 09:32
Lokalizacja: Przeworsk


Wróć do Standardy WWW i źle działające strony

Kto jest online

Zarejestrowani użytkownicy: Bing [Bot]

cron
Przejdź do powiązanej strony

Nawigacja:

Stopka: