MozillaPL.org - polskie centrum Mozilli

Główne menu:

Wznawianie zerwanego downloadu

Dodatki rozszerzające funkcjonalność i schematy wyglądu pakietów SeaMonkey oraz Mozilla Suite

Moderator: Pomocy?!

Wznawianie zerwanego downloadu

Postautor: Walen » 17 marca 2006, 15:35

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; pl-PL; rv:1.7.12) Gecko/20050915

Czy istnieje jakieś rozszerzenie/plug-in do mozilli które potrawi kontynuować zerwany download? Wiem, że istnieją zewnętrzne programy spełniające taką funkcję ale nie każdy lubi instalować programiki nieznanego pochodzenia zawierające spyware.

Przy okazji chciałbym zapytać czy można w mozilli włączyć taki sposób wyszukiwania na stronie przez ctrl+F jak w Firefoksie oraz czy istnieje możliwość przesuwania paneli metodą drag&drop. Nie udało mi się znaleźć takich rozszerzeń do zwykłej mozilli.
Walen

Re: Wznawianie zerwanego downloadu

Postautor: E2rd » 17 marca 2006, 19:40

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.0; pl-PL; rv:1.8.0.1) Gecko/20060130 SeaMonkey/1.0

Walen pisze:czy można w mozilli włączyć taki sposób wyszukiwania na stronie przez ctrl+F jak w Firefoksie

Nie przez Ctrl+F, ale przez / (slasz). No i nie pokazuje się żaden pasek na dole - po prostu szuka. (/ działa też w FF).

Walen pisze:czy istnieje możliwość przesuwania paneli metodą drag&drop.

Dopiero w Seamonkey (czyli Mozilli 1.8 ).
Masz pytanie? Tu są odpowiedzi :)
E2rd
Moderator

Z nami od: 26 marca 2002, 23:16

Postautor: Walen » 20 marca 2006, 18:07

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; pl-PL; rv:1.7.12) Gecko/20050915

Nie przez Ctrl+F, ale przez / (slasz). No i nie pokazuje się żaden pasek na dole - po prostu szuka. (/ działa też w FF).
Kurde jak miło dowiedzieć się, że istnieje fajny feature w programie którego używasz od zawsze. :)

Dopiero w Seamonkey (czyli Mozilli 1.8 ).
Czyli nie ma takich modów do v1.7? Szkoda. Jeszcze się nie zdecydowałem na przesiadkę na małpkę.

A przy okazji jak dokładnie działa download w mozilli po zamknięciu menedżera pobierania plików? Download sie urywa czy nie bo miałem juz obie sytuacje.
Walen

Postautor: jamci » 20 marca 2006, 22:27

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; pl-PL; rv:1.8.0.2) Gecko/20060314 SeaMonkey/1.0

przecie nic nie trzeba wklepywac, klika sie na strone i pisze dany ciag znakow. automatycznie sie wyszukuje i podwietla najblizszy znaleziony ciag znakow, pozniej do nastepnych przechodzi f3. to juz bylo od daaaawien dawna. inne szukanie to przez ctrl+f... ale kto by tam sie bawil w kombinacje klawiszy ;)
jamci

Postautor: Walen » 25 marca 2006, 17:20

jamci pisze:przecie nic nie trzeba wklepywac, klika sie na strone i pisze dany ciag znakow. automatycznie sie wyszukuje i podwietla najblizszy znaleziony ciag znakow, pozniej do nastepnych przechodzi f3. to juz bylo od daaaawien dawna. inne szukanie to przez ctrl+f... ale kto by tam sie bawil w kombinacje klawiszy ;)
Domyślnie (przynajmniej u mnie) działa to tylko dla odnośników. O tym wiedziałem ale chodziło mi o wyszukiwanie zwykłego tekstu. Może po edycji jakiejś flagi będzie to działało też dla tekstu. Ale mnie zupełnie (no prawie) satysfakcjonuje metoda z "/".
Walen

Postautor: Walen » 25 marca 2006, 23:58

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; pl-PL; rv:1.8.0.2) Gecko/20060314 SeaMonkey/1.0

faktycznie, dziala tylko na odnosnikach :| dalbym sobie reke uciac ze wczesniej dzialalo na calym dokumencie/stronie. sam nie wiem paczemu tak sie mi wydaje :|
tak czy inaczej przepraszam za wprowadzanie w blad ;)
Walen

Postautor: Adrianer » 01 kwietnia 2006, 12:51

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; pl-PL; rv:1.8.0.1) Gecko/20060130 SeaMonkey/1.0 Mnenhy/0.7.3.0

Ecyja/Preferencje/Zaawansowane/Nawigacja

Tam są ustawienia, aby szukać nie tylko odnośników (conajmniej w SM 1.0)
Adrianer
Moderator

Z nami od: 15 maja 2002, 17:37

Wróć do Rozszerzenia dla pakietów SeaMonkey i Mozilla Suite