MozillaPL.org - polskie centrum Mozilli

Główne menu:

Magiczny kalendarz :) :(

Dodatki rozszerzające funkcjonalność i schematy wyglądu pakietów SeaMonkey oraz Mozilla Suite

Moderator: Pomocy?!

Magiczny kalendarz :) :(

Postautor: arsmageddon » 15 marca 2004, 22:07

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.0; pl-PL; rv:1.6) Gecko/20040113

Taki jest magiczny że żadnych wpisów nie zapisuje - więc nic do roboty, ważnych spraw też nie ma :)
A poważnie, to zainstalowałem polską wersję (niestety tylko do wersji mozi 1.5) i wpisać nic nie mogę, tzn otwiera sie okno do zapisania terminu, ale po wpisie i potwierdzeniu nic nie ma w oknie kalendarza.
No to ściagnąłem angielską wersję dla mozi 1.6 i dalej nic.

Macie jakieś propozycje rozwiązania?
Czy kalendarz gryzie sie z jakimiś innymi dodatkami (prefbar, tux, spiderzilla)?

ps. pod adresem: http://mozillapl.org/projekty/Dodatki/Kalendarz?v=95f nie można ściągnąć polskiej wersji :) ("page not found")
Pozdrawiam
arsmageddon
arsmageddon

Z nami od: 29 listopada 2002, 10:50

Postautor: KLAPEK » 16 marca 2004, 07:55

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Win98; pl-PL; rv:1.6) Gecko/20040113 --== MOZILLA RULLEZ ;-) ==--

U mnie na 1.4.1 działało, teraz w pracy zainstalowałem na wszystkich kompach z firefixem 0.8 jako silnikiem i działa :)
Acha ciągnąłem ze strony kalendarza xpi fla ff [polski jazzyk był włączony do paczki, nic nie musiałem spolszczać :)]

Co do Twoich problemów - może profil jest uszkodzony?
Spróbój na nowym, ewentualnie zassaj ze strony kalendarza...
Państwowa dziwka, flądra w jedwabiu i złocie. || Chcą za nią tren nieść, duszę włócząc w błocie. || Cyril Tourneur (1575-1625) ||
SeaMonkey @ GNU/Linux
KLAPEK
Moderator

Z nami od: 10 czerwca 2002, 15:05

Postautor: Lucek » 05 lipca 2004, 09:29

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; en-US; rv:1.7) Gecko/20040616

arsmageddon pisze: Macie jakieś propozycje rozwiązania? Czy kalendarz gryzie sie z jakimiś innymi dodatkami

Miałem ten sam problem i po długiej walce znalazłem rozwiązanie. Kalendarz ma problem z zapisaniem i odczytaniem danych z pliku kalendarza jeśli ten znajduje się w katalogu z polskimi znakami w nazwie. Ja miałem swój profil w XP z ogonkami. Rozwiązaniem jest przeniesienie pliku kalendarza (CalendarDataFile.ics) do np. program files/mozilla.org/. Trzeba potem oczywiście jeszcze podać w ustawieniach kalendarza nową scieżkę. Tak zadziałał, przynajmniej u mnie.
Lucek

Postautor: Gość » 06 listopada 2004, 11:01

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; rv:1.7.3) Gecko/20041001 Firefox/0.10.1

Lucek - chcialem wlasnie tak zrobic jak sugerujesz powyzej ale... nie moge znalezc pliku CalendarDataFile.ics
Cos robie nie tak, bo przez wyszukaj nic nie znajduje :(
sciagnalem pod Thunderbirda 0.8 - "kalendarz_windows_20040910.xpi"
i instalowalem przez "rozszerzenia"
nie moge wpisywac wydarzen w kalendarzu :(
Gość

Postautor: Lucek » 06 listopada 2004, 12:11

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; en-US; rv:1.7.3) Gecko/20040910

Jak uruchomisz kalendarz to po lewej stronie nad widokiem miesiąca są dwie zakładki. W drugiej - "Caledars" (mam wersję ang.) są wyszczególnione używane pliki kalendarza. Jak naciśniesz prawy przycisk na jakimś (standardowo jest jeden) i z menu kontekstowego wybierzesz "edit calendar" to zobaczysz ścieżkę gdzie on jest. A jak nie ma żadnego pliku czyli kalendarza to możesz wybrać opcję "new calendar" i podać ścieżkę. Plik może się nazywać inaczej ale rozszerzenie musi być .ics
Lucek

Postautor: Gość » 06 listopada 2004, 13:10

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; rv:1.7.3) Gecko/20041001 Firefox/0.10.1

jakis koszmar :-? w "edytuj kalendarz" w "pollozeniu" mam sciezke - C:\DOCUMENTS AND SETTINGS\RAFAŁ.RAFAL\DANE APLIKACJI\Thunderbird\Profiles\default\lgbndsvl.slt\Calendar\CalendarDataFile.ics

ale nie potrafie sie dobrac do tego pliku - w ostatnim folderze Calendar zamiast potrzebnego pliku z rozszerzeniem .ics jest cos takiego - CalendarManager.rdf

?
Gość

Postautor: Gość » 06 listopada 2004, 19:32

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; en-US; rv:1.7.3) Gecko/20040910

Taki plik i ja mam w katalogu calendar w profilu (tyle, że ja używam Mozilli 1.7.3). Może załóż po prostu nowy kalendarz i usuń ten. Dam sobie głowę uciąć, że to chodzi o to co u mnie. Kwestia tylko ustawienia pliku w innej lokalizacji.
Gość

Postautor: Lucek » 06 listopada 2004, 19:36

Qrcze, coś mnie nie zalogowało :-?
Lucek

Wróć do Rozszerzenia dla pakietów SeaMonkey i Mozilla Suite