MozillaPL.org - polskie centrum Mozilli

Główne menu:

Polskie znaki w rozszerzeniach

Dodatki rozszerzające funkcjonalność i schematy wyglądu pakietów SeaMonkey oraz Mozilla Suite

Moderator: Pomocy?!

Polskie znaki w rozszerzeniach

Postautor: Marco Wodzu » 20 lipca 2004, 21:00

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; en-US; rv:1.6) Gecko/20040113

Witam wszystkich użytkowników jedynie słusznej przeglądarki! :wink:

W związku z faktem, iż chcąc się rozwijać na niwie informatycznej postanowiłem 'pobawić' się dodatkami (rozszerzeniami) Mozilli mam pytanie (a właściwie dwa):

#1 Jak uzyskać polskie znaki diakrytyczne np. w menu kontekstowym? Chodziło mi o wyraz 'idź' - niestety ostatnia literka zamieniła się w ułamek (dla ISO-8859-2), by następnie całkiem zniknąć (Win-1250)

#2 Kwestia licencji, praw autorskich itp.: czy mogę modyfikować i publikować rozszerzenia napisane przez innych niż ja autorów (bo jeśli chodzi o własne, raczej wątpliwości nie mam :wink:). Chodzi mi np. o dostępne na extensionroom 'paste and go' - troszkę zmieniłem jego funkcjonalność, przetłumaczyłem na polski i właściwie wszystko (poza feralnym 'ź' w 'idź') jest już właściwie gotowe do użycia i publikacji. A jeśli chodzi o to ostatnie - gdzie można udostępnić rozszerzenia. Pytam szczególnie w odniesieniu do polskich użytkowników Mozilli i czy jest takie miejsce na mozillapl.org?

Thanx from the mountain za odpowiedzi. :)
Marco Wodzu

Z nami od: 20 lipca 2004, 20:48

Re: Polskie znaki w rozszerzeniach

Postautor: Domel » 20 lipca 2004, 21:10

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; pl-PL; rv:1.7) Gecko/20040616

Marco Wodzu pisze:#1 Jak uzyskać polskie znaki diakrytyczne np. w menu kontekstowym? Chodziło mi o wyraz 'idź' - niestety ostatnia literka zamieniła się w ułamek (dla ISO-8859-2), by następnie całkiem zniknąć (Win-1250)

Ani windows-1250 ani iso-8859-2 nie sa uzywane w rozszezeniach. Kodowanie znakow jest realizowane za pomoca Unicodu a dokladniej UTF-8

Marco Wodzu pisze:#2 Kwestia licencji, praw autorskich itp.: czy mogę modyfikować i publikować rozszerzenia napisane przez innych niż ja autorów (bo jeśli chodzi o własne, raczej wątpliwości nie mam :wink:).

To zalezy od licencji. Majczesciej jest to MPL wiec mozesz. Zazwyczaj w komentarzach w xul i/lub dtd jest napisane na jakiej licencji jest rozszezenie.
Zapoznaj sie z dana licencja, np MPL nieoficjalne tlumaczenie na polski znajduje sie tu. Jesli bedzie to inna licencja nic MPL (lub NPL) zajrzyj tutaj.
Domel

Z nami od: 14 kwietnia 2002, 19:10

Postautor: piecu » 21 lipca 2004, 09:13

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.0; pl-PL; rv:1.7) Gecko/20040626 Firefox/0.9.1

Marco Wodzu pisze:#1 Jak uzyskać polskie znaki diakrytyczne np. w menu kontekstowym? Chodziło mi o wyraz 'idź' - niestety ostatnia literka zamieniła się w ułamek (dla ISO-8859-2), by następnie całkiem zniknąć (Win-1250)

Jak już ktoś napisał, tylko UTF-8.
A najlepiej przeczytaj sobie to i to.

Marco Wodzu pisze:A jeśli chodzi o to ostatnie - gdzie można udostępnić rozszerzenia. Pytam szczególnie w odniesieniu do polskich użytkowników Mozilli i czy jest takie miejsce na mozillapl.org?

Baza polskich rozszerzeń znajduje się tutaj. To jest Wiki, więc możesz tam sam utworzyć stronę.
Jeżeli czegoś nie będziesz wiedział, to pytaj.
Bartosz Piec
piecu
Moderator

Z nami od: 17 kwietnia 2003, 15:45

Postautor: Domel » 21 lipca 2004, 10:48

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; pl-PL; rv:1.7) Gecko/20040616

I jeszcze jedno mi sie przypomnialo :)
Najlepiej zebys sie skontaktowal z Lenrockiem (o ile dobrze pamietam on odpowiada z tlumaczenia rozszerzen). Wazne to jest dlatego, zeby praca byla skordynowana, zeby nie okazalo sie ze sa jakies duble, zreszta Lenrock wie idealnie co i jak i napewno jego uwagi Ci bardzo pomoga.

Co do Wiki, dokladnie, sam tworzysz strone wystarczy sie zarejestrowac i mozesz zaczynac od dzis :)
Domel

Z nami od: 14 kwietnia 2002, 19:10

Postautor: piecu » 21 lipca 2004, 11:31

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.0; pl-PL; rv:1.7) Gecko/20040626 Firefox/0.9.1

Domel pisze:Najlepiej zebys sie skontaktowal z Lenrockiem

Lenrock jest w tej chwili na wakacjach. Więc albo wstrzymaj się do niedzieli, albo ja Ci mogę na razie coś pomóc.
Bartosz Piec
piecu
Moderator

Z nami od: 17 kwietnia 2003, 15:45

Postautor: Marco Wodzu » 21 lipca 2004, 22:25

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; en-US; rv:1.6) Gecko/20040113

Dzięki za podpowiedzi. Może coś z tego się urodzi :-)
Marco Wodzu

Z nami od: 20 lipca 2004, 20:48

Postautor: Gość » 21 lipca 2004, 23:02

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.0; pl-PL; rv:1.6) Gecko/20040113 MultiZilla/1.6.3.0e

Marco Wodzu pisze:paste and go

ten dodatek tłumaczył Adrianer:
http://mozillapl.org/rozszerzenia/nawig ... klej_i_idz
Gość

Wróć do Rozszerzenia dla pakietów SeaMonkey i Mozilla Suite