MozillaPL.org - polskie centrum Mozilli

Główne menu:

Reedycja poczty...

Dodatki rozszerzające funkcjonalność i schematy wyglądu pakietów SeaMonkey oraz Mozilla Suite

Moderator: Pomocy?!

Reedycja poczty...

Postautor: shephard » 26 sierpnia 2004, 19:21

Przeglądarka: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 6.0; Windows NT 5.2; .NET CLR 1.1.4322)

Chyba do tego działu ta wiadomość, skoro orginał nie obsługuje takiej funkcji ;)
Od 2 dni bawię się Thunderbirdem 0.7.3 ENG (przesiadka z OE 6 SP1).

I jest bardzo fajnie :)
Ale kilka problemów się znalazło...
Podstawowe, takie jak wysyłanie w trybie ofline do _skrzynki_nadawczej_ rozwiązałem dzieki MagicSLR.
Ale zostało jeszcze kilka, na razie chodzi mi o jeden, na który nie znalazłem wtyczki, a nie bardzo wiem jak zrobic wtyczkę która nadpisywała by dzialanie _głównego_ chrome...

Tak jak w temacie: gdy wysyłam jakąś pocztę ląduje ona w unsent...
I wszystko ładnie... dopukie nie próbuję naprzykład poprawić tego co napisałem (bo coś się zawsze przed wysłaniem przypomni...).
Podwójne klikniecie takiej wiadomości powoduje że otwiera się ona w oknie przeglądania (w OE w oknie edycji), jest na szczęście opcja Edit As New, jednak ideałem było by gdyby w tym katalogu była ona domyślną...
Niestety ta opcja też idealna nie jest, bo gdy poprawie takiego maila i próbuje go wysłać, to w unsent nadal pozostaje wersja przed edycją, i w rezultacie jak nie przypomni mi się, to wysyłam obie wersje...
Nowa powinna zastępować starą (w niesławnym OE tak to działa, i jest _wygodne_)

Grzebałem troche w JARach, i mniejwięcej wiem gdzie to jest, ale po pierwsze nie bardzo wiem jak mail ma "pamietać" że jest edytowany (najprostszym pomysłem było by od razu usunąć orginał z unsent.., zaraz po jego otwarciu) no i chciałbym żeby to działało na zasadzie wtyczki w, a nie modyfikacji głownego kodu...
shephard

Z nami od: 26 sierpnia 2004, 19:05

Postautor: marekr » 26 sierpnia 2004, 22:38

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Win98; pl-PL; rv:1.7.2) Gecko/20040803

W tej kwestii jakby nie patrzec na O/OE oferuje on bardziej intuicyjne rozwiazanie. Podejrzewam, ze "zieloni" moga miec z tym klopot.
marekr

Z nami od: 21 sierpnia 2004, 13:48

Postautor: shephard » 27 sierpnia 2004, 20:17

Przeglądarka: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 6.0; Windows NT 5.2; .NET CLR 1.1.4322)

Zauważyłem że jeśli chodzi o otwieranie zapisanego maila to katalog Szkice (tak zainstalowałem juz polską nakładkę - nie zauważyłem żadnych braków więc chyba z powodzeniem u każdego będzie działać na 0.7.3 :) ).
Zapisywanie maila tez powoduje poprawną zamianę maila w tym katalogu...
Wniosek z tego taki że trzeba by troszke zabrać z obsługi obu katalogów i to zmiksować i było by git...

Ale nadal nie wiem jak się za to wziąć, bo jeszcze nie bardzo wiem jak zrobić to nadpisanie - żeby wtyczka nadpisała tylko te niektóre funkcje wersji orginalnej...
shephard

Z nami od: 26 sierpnia 2004, 19:05

Wróć do Rozszerzenia dla pakietów SeaMonkey i Mozilla Suite