MozillaPL.org - polskie centrum Mozilli

Główne menu:

dodatek -> jak rozpocząć?

Dodatki rozszerzające funkcjonalność i schematy wyglądu pakietów SeaMonkey oraz Mozilla Suite

Moderator: Pomocy?!

dodatek -> jak rozpocząć?

Postautor: Jaqu » 11 września 2004, 19:58

Przeglądarka: Opera/7.54 (X11; Linux i686; U) [pl]

chciałem napisać plug-ina do mozilli, którego zadaniem byłoby zbieranie informacji o ilości odebanych danych, plugin miałby działać w natępujący sposób:
gdy odwiedzamy stronę np www.strona.pl to pobieane sa informacje rówznież z innych zródeł niż tylko dana strona np .z reklama.strona.pl, zadaniem pluginu byłoby zbieranie informacji o całości odebranych danych oraz o danych odebranych ze stron których lista dana byłaby w formie np pliku
czyli logowane byłoby:
a) całość danych związana z wyświetleniem strony spod adresu www.strona.pl
b) ilość danych która została odebrana w innych zródeł niż bezpośrednio wpisane (czyli z reklama.strona.pl jeśli ten adres znajdowałby się w grupie adresów zdefiniowanych do obserwacji)
jest to oczywiście moje pierwsze podejście do pisania pluginów w związku z tym chciałem zapytać czy istnieją już podobne rozwiązania, oraz gdzie szukać informacji które mogłby przydać się w procesie implementacji wyżej wymienionego zagadnienia
po lekturze http://devedge.netscape.com/library/man ... lugin/1.0/ wiem już co to są pluginy i jak działają jednak nie sądze abym wiedział jak się zabrać do ich pisania
platforma: Mozila/Linux
Jaqu

Z nami od: 11 września 2004, 18:26

Wróć do Rozszerzenia dla pakietów SeaMonkey i Mozilla Suite